Počet nakažených koronavirem v Německu přesáhl 900, Rakousko má 99 případů

Počet nakažených novým koronavirem v Rakousku dosáhl 99. Vyplývá to podle agentury APA z údajů rakouského ministerstva zdravotnictví. Počet případů infekce roste také v Německu, kde podle deníku Die Welt stoupl už na více než 900.

Ilustrační foto
doporučujeme

Do dnešních 8:00 SEČ bylo v Rakousku známo 99 osob s pozitivními testy na koronavirus, informuje Kronen Zeitung. Ještě v sobotu večer rakouské úřady hlásily 81 případů. Dosud bylo testováno celkem 4509 lidí. Dva pacienti se už z nemoci COVID-19, kterou nový koronavirus způsobuje, vyléčili.

Rakousko ohlásilo své první dva případy infekce 25. února, kdy se objevily v Innsbrucku. Nyní je nejpostiženější Vídeň, která má 32 nakažených, Dolní Rakousy hlásí 31 případů. Tyrolsko a Štýrsko jich evidují po osmi, Salcbursko a Horní Rakousy po sedmi, Burgenland čtyři a Vorarlbersko a Korutany po jednom.

V Německu koronavirus Sars-CoV-2 infikoval 904 lidí. Berlínské úřady informovaly, že v metropoli koronavirus napadl už nejméně 40 lidí.

Nejvíc případů má nejlidnatější spolková země Severní Porýní-Vestfálsko se stovkami nakažených, následovaná Bádenskem-Württemberskem a Bavorskem. Vir se objevil už ve všech 16 německých spolkových zemích. Z poslední dosud nezasažené země Sasko-Anhaltsko je hlášen pozitivní test u lékaře ve městě Zerbst. Tamní nemocnice byla uzavřena.

Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn dnes dle Die Welt vzhledem k dynamicky se vyvíjející situaci doporučil zrušit akce s více než 1000 účastníky, informovala agentura DPA.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nizozemsko zařadilo ČR kvůli koronaviru mezi rizikové země

22.09.2020 22:00 Nizozemsko dnes zařadilo celou Českou republiku kvůli šíření koronaviru mezi rizikové země. Lidé z…

Do Španělska dorazilo za den z Afriky přes moře na 500 migrantů

22.09.2020 21:35 Do Španělska dorazilo za poslední den přes moře z Afriky přes pět set migrantů, z toho dvě stovky…

Macron vyzval, aby do Sin-ťiangu jela mise pod záštitou OSN

22.09.2020 21:08 Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes vyzval k vytvoření mezinárodní mise pod záštitou…

Ministři EU se zatím neshodli na sjednocení covidových semaforů

22.09.2020 20:39 Státy Evropské unie se chtějí dohodnout na sjednocení pravidel pro posuzování epidemiologicky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama