Počet nakažených koronavirem v Německu přesáhl 900, Rakousko má 99 případů

Počet nakažených novým koronavirem v Rakousku dosáhl 99. Vyplývá to podle agentury APA z údajů rakouského ministerstva zdravotnictví. Počet případů infekce roste také v Německu, kde podle deníku Die Welt stoupl už na více než 900.

Ilustrační foto
doporučujeme

Do dnešních 8:00 SEČ bylo v Rakousku známo 99 osob s pozitivními testy na koronavirus, informuje Kronen Zeitung. Ještě v sobotu večer rakouské úřady hlásily 81 případů. Dosud bylo testováno celkem 4509 lidí. Dva pacienti se už z nemoci COVID-19, kterou nový koronavirus způsobuje, vyléčili.

Rakousko ohlásilo své první dva případy infekce 25. února, kdy se objevily v Innsbrucku. Nyní je nejpostiženější Vídeň, která má 32 nakažených, Dolní Rakousy hlásí 31 případů. Tyrolsko a Štýrsko jich evidují po osmi, Salcbursko a Horní Rakousy po sedmi, Burgenland čtyři a Vorarlbersko a Korutany po jednom.

V Německu koronavirus Sars-CoV-2 infikoval 904 lidí. Berlínské úřady informovaly, že v metropoli koronavirus napadl už nejméně 40 lidí.

Nejvíc případů má nejlidnatější spolková země Severní Porýní-Vestfálsko se stovkami nakažených, následovaná Bádenskem-Württemberskem a Bavorskem. Vir se objevil už ve všech 16 německých spolkových zemích. Z poslední dosud nezasažené země Sasko-Anhaltsko je hlášen pozitivní test u lékaře ve městě Zerbst. Tamní nemocnice byla uzavřena.

Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn dnes dle Die Welt vzhledem k dynamicky se vyvíjející situaci doporučil zrušit akce s více než 1000 účastníky, informovala agentura DPA.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většina Němců je pro uvolnění uzávěry, ukázal průzkum

01.03.2021 12:39 Jen 35 procent Němců je pro ponechání stávající protiepidemické uzávěry nebo dokonce pro její…

Slovensko při očkování upřednostnilo některé profese před seniory

01.03.2021 12:16 a Slovensku se od uplynulého víkendu mohou nechat očkovat proti koronaviru také mladší prodavači,…

Bavorsko se Saskem chtějí změnit systém očkování

01.03.2021 12:12 Premiéři Saska a Bavorska Michael Kretschmer a Markus Söder chtějí změnit německý systém očkování…

Po více než dvou měsících se v Německu otevřou kadeřnictví

01.03.2021 09:25 Po více než dvou měsících se v Německu otevřou kadeřnictví, která byla zavřena kvůli šíření…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama