V Polsku se nadále zlepšuje epidemická situace, země rozvolňuje

Polská vláda dále rozvolňuje protikoronavirová opatření. Ministr zdravotnictví Adam Niedzielski na dnešní tiskové konferenci oznámil, že epidemická situace se stále zlepšuje a od 6. června se budou moci mimo jiné otevřít herny pro děti, bude možné pořádat veletrhy, konference či výstavy.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Budou se muset řídit omezením v počtu účastníků, podotkl server TVN 24. Zvýší se rovněž počet lidí, kteří se budou smět účastnit hromadných akcí, jako jsou například svatby, a to z dosavadních 50 na 150.

"Navzdory zvýšené mobilitě Poláků můžeme vidět další snižování denních počtů infekcí a obsazenosti (nemocničních) lůžek," konstatoval dnes Niedzielski podle agentury Reuters. "Proto pokračujeme s dalším uvolňování omezení," dodal.

Pro veletrhy, výstavy či dětské herny bude přitom platit stejné pravidlo jako pro obchody, tedy jeden člověk na 15 metrů čtverečních. Do limitů omezujících počty návštěvníků míst nebo účastníků akcí zároveň podle šéfa polského resortu zdravotnictví nebudou započítávání lidé, kteří jsou plně očkováni proti covidu-19, podotkla agentura PAP.

Se zlepšující se epidemickou situací vláda už dříve rozvolnila některá opatření a pokud se bude situace nadále vyvíjet příznivě, chce v uvolňování pokračovat. Například v polovině května se Polsku otevřely zahrádky restaurací a kaváren, skončilo také povinné nošení roušek venku. Do škol se poté v rámci rotační výuky vrátili žáci druhého stupně.

Ministerstvo zdravotnictví za poslední den eviduje 664 nových případů koronaviru a 128 úmrtí. V nemocnicích leží necelé 4000 pacientů s covidem-19, z nichž 547 potřebuje podporu plicních ventilátorů. Celkem se v zemi s asi 38 miliony obyvatel nakazilo virem SARS-CoV-2 více než 2,8 milionu lidí, z nichž 73.984 zemřelo. Polští zdravotníci zároveň aplikovali lidem přes 20 milionů dávek vakcín proti covidu-19, plně očkováno je více než sedm milionů osob. V pondělí se v zemi začnou očkovat děti ve věku od 12 do 15 let.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šance na spravedlnost. Slovenský tisk hodnotí obnovení procesu v kauze…

16.06.2021 08:55 Zrušení osvobozujícího rozsudku nad dvěma obžalovanými v případu vraždy slovenského novináře Jána…

Německo hlásí 1455 nově nakažených koronavirem

16.06.2021 08:00 Německo za posledních 24 hodin zaznamenalo 1455 nových případů nákazy koronavirem a 137 úmrtí.…

Šéf Ryanairu: Pilot letu, který byl odkloněn do Minsku, neměl na výběr

15.06.2021 19:23 Pilotovi letu společnosti Ryanair, který byl v květnu po zásahu běloruských úřadů odkloněn ze své…

Nejvyšší soud zrušil osvobozující verdikt nad obžalovanými v případu…

15.06.2021 17:57 Slovenský nejvyšší soud dnes zrušil osvobozující verdikt nižšího soudu nad dvěma obžalovanými v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama