Lídři z celého světa gratulují králi Karlovi III. ke korunovaci. Vzkaz britským panovníkům zaslal i čínský prezident s manželkou, kteří na korunovaci pozvání nedostali. Rusko naopak k události mlčí.
"Korunovace je důkazem trvalé síly britské monarchie," uvedla na twitteru předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. "Blahopřeji králi Karlu III. k jeho korunovaci. Rád vzpomínám na naše setkání v Brně a Londýně. Přeji Karlu III., jeho rodině a Velké Británii vše dobré," napsal na twitteru Fiala.
"Gratulujeme králi Karlu III. a královně Camille, přátelům Francie. Jsem hrdý, že jsem v tento historický den po vašem boku," napsal francouzský prezident Emmanuel Macron.
"Gratulace králi Karlovi III. a královně Camile ke korunovaci. Trvalé přátelství mezi Spojenými státy a Velkou Británií je zdrojem síly pro oba naše národy. Jsem hrdý na to, že první dáma reprezentuje Spojené státy při této historické příležitosti," napsal na twitteru prezident USA Joe Biden.
"Gratuluji jejímu veličenstvu králi Karlovi III. k jeho korunovaci. Přeji mu vše nejlepší a sílu k vedení, které odráží potenciál a rozmanitost dnešní Británie a Commonwealthu a jejich roli při řešení globálních výzev. Vztahy Slovenská a Británie jsou stále intenzivnější," uvedla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.
Gratulaci zaslal králi Karlovi a manželce Camile i čínský prezident Si Ťin-Pching, který na korunovaci pozván nebyl. Uvedla to čínská média. Si v gratulaci se svou manželkou uvedli, že "svět prochází hlubokými a složitými transformacemi a mezinárodní společenství čelí mnoha bezprecedentním výzvám."
Gratulaci zaslala podle rádia Svobodná Evropa včera i Ukrajina, Rusko, jehož představitelé na korunovaci pozváni nebyli, se k události nijak nevyjádřili.
Související
Trapas britského rádia. Oznámilo smrt krále, teď se omlouvá za chybu
Smutní i Karel III. Na královské jezdecké show zemřel voják
Král Charles III. (Karel III.) , Emmanuel Macron , Petr Fiala (ODS) , Si Ťin-pching
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Ruský bezpilotní letoun vážně poškodil jednu z budov Černobylu
před 2 hodinami
Příběh, který plnil přední stránky světových médií, skončil tragicky. Amerického studenta našli v Japonsku mrtvého
před 3 hodinami
Rusko je ochotno opět jednat s USA. Míč je ale na straně Američanů, tvrdí
před 4 hodinami
Válka se začíná vracet zpět do Ruska. V tamní společnosti začíná bublat nespokojenost
před 6 hodinami
Rusko, nebo Západ? Arménie v klíčových volbách rozhoduje o své budoucnosti
před 7 hodinami
Americká armáda sestřelila v Hormuzském průlivu íránské útočné drony
před 8 hodinami
Počasí příští týden tropické teploty nepřinese, hrozí ale bouřky
včera
USA nepustily do země klíčové členy íránské fotbalové reprezentace. Teherán vyzval FIFA, aby zasáhla
včera
Pentagon hluboce znepokojují špionážní aktivity Izraele v USA
včera
Americký lékař nakažený ebolou byl propuštěn z nemocnice
včera
Francie v slzách. Zemřela Bernadette Chiracová
včera
Trump: Írán na dohodu o ukončení války nepřistoupil, ale nebude mít jinou možnost
včera
Den D pro Kosovo se blíží. Voliči v neděli určí směřování země, exprezidentka důrazně varuje
včera
Oficiální statistiky eboly klesají. Pozitivní to ale není
včera
Nevycházejte ven, slyšeli obyvatelé Petrohradu. Město čelí masivnímu ukrajinskému útoku
včera
Putin se vyjádřil k nabídce Zelenského na osobní setkání
včera
Mezi EU a USA bují spor o Bosnu a Hercegovinu. Odhaluje skutečné americké motivy na Balkáně
včera
Americké síly zaútočily na íránské radarové stanice, Teherán vyslal balistické rakety
včera
Předpověď počasí pro vodáky. Poslední dny zlepšily situaci
5. června 2026 22:00
Novinky v případu nálezu části těla na Sokolovsku. Padlo obvinění z vraždy
Policie po čtvrtečním nálezu části lidského těla na Sokolovsku obvinila zadrženou osobu z vraždy. V případu hrozí až výjimečný trest, soud bude rozhodovat o vazebním stíhání podezřelého člověka.
Zdroj: Jan Hrabě