Si Ťin-pching

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Putin a Si Ťin-pching si neúčastí na summitu G20 nepomůžou, Washington situace rád využije

Indie hostí summit G20. Nepřítomnost lídrů Číny a Ruské federace poskytuje Američanům prostor zdůraznit rozvojovým zemím pevnost závazku vůči nim. Spojené státy plánují Světové bance poskytnout vyšší finanční prostředky, aby mohla financovat své iniciativy v různých oblastech od vzdělávání až po rozvoj infrastruktury. Indie mezitím může posílit svou globální mocenskou pozici. 
Čínská armáda

Čína svěřila jaderné zbraně novému muži, do funkce ho jmenoval Si Ťin-pching

Čína má nového velitele raketových sil, které si prochází složitým obdobím. Jsou totiž nyní předmětem vyšetřování kvůli podezření z korupce. Do funkce byl prezidentem Si Ťin-pchingem jmenován Wang Chou-pin, který v posledních třech letech sloužil jako velitel námořnictva. Nyní bude mimo jiné dohlížet na jaderné zbraně. 
Vladimir Putin

Putin se zítra zúčastní summitu SCO. Členské země k němu vzhlížejí, říká analytik

V úterý se koná virtuální summit Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO), který nabízí ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi příležitost posílit podporu od členských zemí. Putinův režim využívá SCO k posílení své prestiže a spolupráce především s Čínou. Letos se očekává, že se k organizaci oficiálně připojí Írán. Kazachstán a další členové SCO vnímají potlačení vzpoury Jevgenije Prigožina v Rusku jako úspěch Putinova režimu.
Antony John Blinken je americký demokratický politik a právník, od ledna 2021 ministr zahraničních věcí Spojených států amerických v Bidenově vládě.

Vnímáte nás špatně, slyšel Blinken v Číně. Nakonec se setkal i se Si Ťin-pchingem

Americký šéf diplomacie Antony Blinken se v Pekingu setkal se třemi vrcholnými představiteli tamního režimu. Poradce čínské vlády pro zahraniční věci Wang I uvedl, že Washington vnímá Čínu špatně a snaží se brzdit její technologický pokrok. Vůdce Si Ťin-pching zase zdůraznil posun, kterého obě strany dosáhly. Čínský ministr zahraničí Čchin Kang se údajně chystá do USA. 

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy