Rakousko prodlužuje kontroly na hranicích s Maďarskem a Slovinskem

Rakousko prodlouží kontroly na hranicích s Maďarskem a Slovinskem o dalších šest měsíců. Podle agentury APA to dnes uvedl rakouský ministr vnitra Gerhard Karner, podle nějž je tento krok nutný v zájmu omezení migrace. Kontroly měly původně skončit 11. května.

"V těchto dnech budeme informovat (Evropskou) komisi, že budeme muset tyto hraniční kontroly prodloužit, protože je nutné nadále důsledně šlapat na azylovou brzdu a zabránit zneužívání azylu," řekl Karner stanici Ö1.

Pokračování kontrol na vnitřních hranicích schengenského prostoru je podle něj nutné kvůli boji proti nelegální migraci. V předchozím roce čelilo Rakousko "neuvěřitelně silnému migračnímu tlaku", řekl ministr

Současný pokles počtu žádostí o azyl v Rakousku připsal mimo jiné právě hraničním kontrolám. V únoru letošního roku bylo podáno 2600 žádostí o azyl, zatímco ještě v listopadu 2022 to bylo 12.000, připomněl Karner.

Rakousko v únoru zrušilo hraniční kontroly se Slovenskem, které zavedlo kvůli nárůstu nelegální migrace na konci loňského září. V téže době zrušilo kontroly na slovenské hranici také Česko.

Související

Více souvisejících

Rakousko Policie Rakousko Maďarsko Slovinsko

Aktuálně se děje

před 18 minutami

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jako z hollywoodského trháku. Trosečníky na ostrově zachránil nápis z palmových listů

Americká pobřežní stráž ohlásila úspěšnou záchranu tří trosečníků, kteří uvízli na opuštěném ostrově v západní části Tichého oceánu. Piloti letadla amerických námořních sil je lokalizovali díky nápisu "HELP" z palmových listů.  Uvedl to server CNN.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy