Škoda Octavia je „Nejoblíbenější auto Švýcarů roku 2021“

Nová Škoda Octavia získala ocenění „Nejoblíbenější auto Švýcarů roku 2021“. Čtvrtá generace modelu tak získala poprvé toto ocenění pro značku, které bylo uděleno během desátého ročníku slavnostního předávání cen „Švýcarské auto roku“. Do hlasování několika švýcarských médií se zapojilo celkem 25 000 čtenářů a uživatelů. Model zvítězil s 9,6 procenty hlasů v silné konkurenci 47 nových vozů a pokračuje tak v úspěšné sérii mezinárodních ocenění. Jen za posledních osm týdnů získala Octavia prestižní ocenění na důležitých exportních trzích Velké Británie, Rakouska, Německa a Švýcarska.

Škoda Octavia 4 (2020)
doporučujeme

Již po desáté pořádaly časopisy „Schweizer Illustrierte“, „AutoScout24“, „Blick“, „L’Illustré“, „Il caffè“ a „SonntagsBlick“ čtenářskou anketu „Nejoblíbenější auto Švýcarů“. Slavnostní vyhlášení za rok 2021 proběhlo tentokrát z důvodu pandemie koronaviru virtuálně v rámci předávání cen „Švýcarské auto roku“. Hlasování se zúčastnilo více než 25 000 čtenářů a uživatelů, kteří zvolili ze 47 nových automobilů 9,6 procenty hlasů bestseller značky „Nejoblíbenějším autem Švýcarů roku 2021“.Nominovanými vozy byly nové modely, které byly na švýcarském trhu představeny v roce 2020 nebo je lze objednat nejpozději do března 2021.

Octavia je již počtvrté v řadě nejprodávanějším vozem ve Švýcarsku. Nová čtvrtá generace je úspornější a ekologičtější než kdy předtím. Vůz také nabízí nejširší portfolio agregátů v historii řady.

V nabídce jsou úsporné benzinové a naftové motory, pohon na zemní plyn, plug-in hybridní pohon a mildhybridní technologie. Moderní varianty pohonu tak optimálně splňují rozmanité požadavky na mobilitu. V závislosti na variantě modelu je vybavena pohonem předních kol nebo pohonem 4×4. Díky nadčasově elegantnímu designu, vysokému komfortu, vynikajícímu poměru ceny a užitné hodnoty, velkorysému prostoru typickému pro českou značku a rozsáhlé paletě motorů s výkonem od 110 k do 245 k je český model dokonalým společníkem pro soukromé i firemní zákazníky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mercedes-Benz představil plně elektrický sportovně-užitkový vůz

20.01.2021 15:38 Německý automobilový koncern Daimler dnes představil plně elektrický sportovně-užitkový vůz (SUV)…

Škoda Auto si upevnila pozici jedničky na slovenském trhu

15.01.2021 16:15 Automobilka Škoda Auto si loni upevnila pozici jedničky na slovenském trhu s novými osobními vozy s…

Nové logo, nová strategie: Kia představuje záměry značky a budoucnost

15.01.2021 04:33 Kia prostřednictvím speciální digitální prezentace oznámila podrobnější informace o nových záměrech…

Policie ČR dostane po vzoru Velké Británie nové vozy Škoda Scala. Bude…

14.01.2021 08:21 Škoda vyhrála veřejnou soutěž na dodávku osobních vozidel 4x2 v policejním provedení. Na základě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama