Koronavirus zastavil i lanovku na Sněžku, chybí cestující

Kabinová lanovka na Sněžku je od pondělí 16. března do odvolání mimo provoz. Důvodem je nízký zájem turistů v souvislosti s preventivními opatřeními proti šíření koronaviru. ČTK to dnes řekl náčelník lanové dráhy Jiří Martinec. V Krkonoších kvůli koronaviru předčasně skončila zimní sezona. Například středisko Malá Úpa je zcela bez turistů.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Sněžka
doporučujeme

"Proč jezdit, když sem nikdo nepřijde? Jdete po Peci a napočítáte tři lidi, je tu prázdno, jen místní. Život v Peci se hodně zastavil, parkoviště jsou prázdná," řekl ČTK Martinec.

Lyžařské areály po nařízení vlády ukončily provoz v pátek. Zavřít musely i restaurace, infocentra, půjčovny, welness centra, bazény a další horské atrakce. "V Peci jsou uzavřeny penziony, nasmlouvané lyžařské výcviky zrušené a tak dále. Nic takového nepamatuji," dodal Martinec.

V Malé Úpě dnes dopoledne na sjezdovce Pomezky, kde je sněhu stále dost, bobovali tři lidé. Středisko jinak bylo bez lidí, parkoviště před městským úřadem bylo zcela prázdné, zjistil na místě fotoreportér ČTK. 

Za okny hotelů a penzionů byly cedule oznamující ukončení provozu. Na uzavřeném hraničním přechodu Pomezní boudy hlídkovali dva vojáci, celník a policista. Žádná auta k přechodu dnes dopoledne nepřijížděla. Řidiče o uzavření přechodu informovaly cedule již od Trutnova.

Lanovka na Sněžku by měla být mimo provoz nejméně do konce března, a to včetně víkendů. "Využili jsme to k dřívějšímu zahájení pravidelné jarní odstávky lanovky. Chtěli jsme ji zahájit 6. dubna. Když je odstávka, jezdíme alespoň o sobotách a nedělích, teď to nebude," řekl Martinec.

Sněžka, která leží na česko-polské hranici, je kvůli uzavření hranice izolovanější než kdy jindy. Z důvodu preventivních opatření kvůli šíření nákazy je na Sněžce uzavřena také Česká poštovna.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útěk do Krkonoš před epidemií COVID-19. Model uvažování jako před staletími

24.03.2020 09:16 Kontroly na hranicích, obavy ze šíření epidemie nebo únik do méně osídlených míst nejsou v situaci,…

Na túry v Krkonoších ano, ale jen sami nebo s rodinou

19.03.2020 09:41 Přestože v Krkonoších platí v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu pro celou ČR řada omezení,…

Koronavirus Covid-19 přesměroval turisty k přehradě Lipno

08.03.2020 20:51 Aktualizováno Provozovatelé ubytovacích zařízení v okolí lipenské přehrady zaznamenali v posledních týdnech…

Lyžování opět přilákalo davy Čechů, centra pomalu končí

01.03.2020 19:21 Lyžování o víkendu nalákalo do českých a moravských hor tisíce lidí. Podmínky v uplynulých dnech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy