Koronavirus zastavil i lanovku na Sněžku, chybí cestující

Kabinová lanovka na Sněžku je od pondělí 16. března do odvolání mimo provoz. Důvodem je nízký zájem turistů v souvislosti s preventivními opatřeními proti šíření koronaviru. ČTK to dnes řekl náčelník lanové dráhy Jiří Martinec. V Krkonoších kvůli koronaviru předčasně skončila zimní sezona. Například středisko Malá Úpa je zcela bez turistů.

Sněžka

"Proč jezdit, když sem nikdo nepřijde? Jdete po Peci a napočítáte tři lidi, je tu prázdno, jen místní. Život v Peci se hodně zastavil, parkoviště jsou prázdná," řekl ČTK Martinec.

Lyžařské areály po nařízení vlády ukončily provoz v pátek. Zavřít musely i restaurace, infocentra, půjčovny, welness centra, bazény a další horské atrakce. "V Peci jsou uzavřeny penziony, nasmlouvané lyžařské výcviky zrušené a tak dále. Nic takového nepamatuji," dodal Martinec.

V Malé Úpě dnes dopoledne na sjezdovce Pomezky, kde je sněhu stále dost, bobovali tři lidé. Středisko jinak bylo bez lidí, parkoviště před městským úřadem bylo zcela prázdné, zjistil na místě fotoreportér ČTK. 

Za okny hotelů a penzionů byly cedule oznamující ukončení provozu. Na uzavřeném hraničním přechodu Pomezní boudy hlídkovali dva vojáci, celník a policista. Žádná auta k přechodu dnes dopoledne nepřijížděla. Řidiče o uzavření přechodu informovaly cedule již od Trutnova.

Lanovka na Sněžku by měla být mimo provoz nejméně do konce března, a to včetně víkendů. "Využili jsme to k dřívějšímu zahájení pravidelné jarní odstávky lanovky. Chtěli jsme ji zahájit 6. dubna. Když je odstávka, jezdíme alespoň o sobotách a nedělích, teď to nebude," řekl Martinec.

Sněžka, která leží na česko-polské hranici, je kvůli uzavření hranice izolovanější než kdy jindy. Z důvodu preventivních opatření kvůli šíření nákazy je na Sněžce uzavřena také Česká poštovna.

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Na permské univerzitě střílel osmnáctiletý mladík. Na místě je osm mrtvých

20.09.2021 11:02 Osm mrtvých si vyžádala dnešní střelba na Permské státní univerzitě, informovaly tiskové agentury s…

O kolik porostou platy ve veřejné sféře? Maláčová chce dohodu do konce září

19.09.2021 14:30 Sociální demokracie trvá na růstu mezd ve veřejné sféře pro příští rok o šest procent. Ministryně…

V Česku přibylo 301 případů koronaviru a ubylo hospitalizovaných

19.09.2021 09:55 Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 víc než před týdnem. Víc…

Dálnici D1 u Říčan zastavila vážná nehoda

20.09.2021 06:48 Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci dálnici D1 za Prahou. Řidiči několik hodin neprojeli…

Související:

Právě se děje

reklama