Lion Air

Boeing 737 Lion Air

Zkáza Boeingu 737 MAX: Neštěstí v Etiopii a Indonésii se nápadně shodují

Vyšetřovatelé nehody Boeingu 737 MAX, při níž se v Etiopii zabilo 10. března 157 lidí, došli k závěru, že těsně před pádem byl zbytečně aktivován stabilizační systém letadla. S odvoláním na zdroje blízké vyšetřování to dnes napsal list The Wall Street Journal. Agentura Reuters uvedla, že předběžná zpráva z vyšetřování bude zveřejněna příští týden.
Boeing 737 Lion Air

Piloti boeingu MAX firmy Lion Air hledali před pádem v příručce, co mají dělat

Piloti letounu Boeing 737 MAX indonéské společnosti Lion Air, na jehož palubě při říjnovém neštěstí zahynulo 189 lidí, krátce před pádem stroje hledali v letové příručce, jak udržet nad letadlem kontrolu. Posádka měla problémy s výškou a rychlostí letu. Na dnešní tiskové konferenci to uvedli indonéští vyšetřovatelé na základě údajů z hlasového záznamníku hovorů z kokpitu boeingu.
Boeing 737 Lion Air

Děsivý záznam z kokpitu: Piloti před zřícením Lion Air hledali v příručce, co dělat

Piloti letounu Boeing 737 MAX indonéské společnosti Lion Air, na jehož palubě při říjnovém neštěstí zahynulo 189 lidí, krátce před pádem stroje hledali v letové příručce, jak udržet nad letadlem kontrolu. Posádka měla problémy s výškou a rychlostí letu. Na dnešní tiskové konferenci to uvedli indonéští vyšetřovatelé na základě údajů z hlasového záznamníku hovorů z kokpitu boeingu.
Boeing 737 Lion Air, autor: Dani Wid

Zkáza letu Lion Air, 189 mrtvých. Indonésie zveřejnila předběžnou zprávu k neštěstí

Indonésie dnes vyzvala leteckou společnost Lion Air, jejíž letadlo se na konci října zřítilo do Jávského moře se 189 lidmi na palubě, aby zlepšila svou "bezpečnostní kulturu". V předběžné zprávě k neštěstí, kterou dnes zveřejnila, indonéská komise pro dopravní bezpečnost rovněž vyzvala, aby aerolinky dodržovaly všechny bezpečnostní standardy. Přesná příčina neštěstí je nadále neznámá.
Boeing 737 Lion Air

Zřícený indonéský letoun měl poruchu, ukázala data z černé skříňky

Letadlo indonéské společnosti Lion Air, které se před týdnem zřítilo do Jávského moře se 189 lidmi na palubě, mělo při svých posledních čtyřech letech problémy s ukazatelem rychlosti. Vyplývá to z údajů, které jsou zaznamenány v černé skříňce letounu, prohlásil dnes šéf indonéské národní komise pro dopravní bezpečnost Soerjanto Tjahjono.
Boeing 737 Lion Air

Potápěči našli černou skříňku z letadla Lion Air. To zásadní ale stále chybí

Potápěči našli černou skříňku z letadla společnosti Lion Air, které se v pondělí zřítilo do Jávského moře se 189 lidmi na palubě. Oznámil to dnes šéf indonéského pátracího úřadu Muhammad Syaugi. Ministr dopravy Budi Karya Sumadi podle agentury AP upřesnil, že potápěči našli zapisovač letových údajů a nadále se pokračuje v pátrání po hlasovém záznamníku hovorů z kokpitu.
Boeing 737 Lion Air, autor: Dani Wid

Po letadle Lion Air pátrají podmořské roboty, stroj měl potíže už den před neštěstím

Podmořské roboty a sonary byly dnes nasazeny do pátrání po letadle indonéské společnosti Lion Air, které se v pondělí zřítilo se 189 lidmi na palubě do Jávského moře. Záchranáři zatím nenašli žádné stopy po možných přeživších, z moře byly ale vyzdviženy pozůstatky některých obětí, jejich osobní věci a trosky stroje. Pátrací týmy se snaží najít trup letounu a také takzvané černé skříňky, které by mohly pomoci objasnit příčinu neštěstí.
Boeing 737 Lion Air

Boeing firmy Lion Air spadl do moře, 189 lidí zahynulo. Nové informace

Letadlo indonéské společnosti Lion Air, které mířilo z Jakarty na Sumatru, dnes krátce po startu havarovalo a zřítilo se do moře u ostrova Jáva. Při nehodě pravděpodobně zahynulo všech 189 lidí na palubě. Podle agentury DPA to uvedl indonéský úřad pro pátrací a záchranné operace, který ani po několika hodinách nemá žádné důkazy o možných přeživších. Nalezeny byly naopak první oběti, sdělil úřad.

Aktuálně se děje

před 26 minutami

před 54 minutami

Vinice, ilustrační fotografie.

Vinaři vyúčtovali ztráty. Mráz způsobil škody za více než dvě miliardy

Rekordní mrazy, které minulý a tento týden udeřily v České republice, ničivě zasáhly tuzemské vinohrady. V Čechách je dopad naprosto fatální, škody tam dosahují 95 procent. Na Moravě se pohybují minimálně na úrovni 23% snížení výnosu. Aktuální průzkum mezi vinaři vyčíslil celkové škody napáchané na letošní úrodě na více než 2 miliardy korun. Vinaři ale varují, že měnící se klima není jediným problémem domácího vinařství, a žádají aktivnější přístup k jejich řešení ze strany ministerstva. 

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Vlastimil Válek

Válek zmínil, jak české zdravotnictví těží z členství v EU

Mezi největší přínosy dvacetiletého členství Česka v Evropské unii patří například možnost čerpat zdravotní péči v kterékoliv zemi EU, společné registrace nových léků před vstupem na trh, zapojení do expertních sítí lékařů nebo sdílení expertizy Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ve veřejném zdraví, konstatovalo ministerstvo zdravotnictví. 

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Jakub Voráček

Voráček pomalu zavírá dveře za svou hráčskou kariérou. Na 99 procent se na led nevrátí

Kariéra bývalého hokejového reprezentanta Jakuba Voráčka, během níž nastoupil k více než tisícovce zápasů v kanadsko-americké NHL, se nezadržitelně blíží ke svému konci. Samotný čtyřiatřicetiletý hokejista totiž v úterním rozhovoru pro CNN Prima News uvedl, že končí svou bohatou kariéru. Záhy ale svá slova mírnil, když pro server sport.cz řekl, že ještě není definitivně rozhodnut o svém konci, ale to, že se už mezi mantinely neobjeví, je podle něj na 99 procent jisté.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Macron varuje: Evropa může "zemřít". Je nutná robustní obrana čelící ruské agresi

Evropa by podle francouzského prezidenta mohla "zemřít", pokud si nevybuduje robustní obranu čelící ruské agresi na Ukrajině.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy