Černochová zítra v USA podepíše dohodu o obranné spolupráci

Česká i americká strana v pondělí potvrdily, že zítra dojde k podepsání dohody o obranné spolupráci mezi oběma zeměmi. Ve Washingtonu se kvůli tomu sejdou ministři obrany Lloyd Austin a Jana Černochová (ODS). 

O chystaném podepsání smlouvy informovala tisková oddělení Pentagonu i českého ministerstva obrany. Smlouva má být podepsána v úterý po poledni washingtonského času, uvádí deník Pravda s odvoláním na informace ČTK.

Fialova vláda schválila dohodu 26. dubna, po podpisu bude ještě nutný souhlas obou komor parlamentu a podpis prezidenta Petra Pavla. Americký ministr obrany Austin při loňské návštěvě Česka uvedl, že obranná spolupráce mezi oběma zeměmi je na vysoké úrovni.

Dohoda má nastavit podmínky možné spolupráce s americkými ozbrojenými silami na českém území. Konkrétní pobyt vojáků či vznik základny ale neřeší. Podobnou smlouvu má s USA většina členských zemí NATO. 

Související

Více souvisejících

Jana Černochová Lloyd J. Austin III USA (Spojené státy americké) Americká armáda (U.S. ARMY) Armáda České Republiky

Aktuálně se děje

před 38 minutami

před 56 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 4 hodinami

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Počasí aktuálně: Na západě bude sněžit i po poledni, v Krkonoších se tvoří závěje

Meteorologové před polednem varovali před vytrvalým sněžením na západě Čech. Výstraha nově platí kromě Karlovarského i pro severní oblasti Plzeňského kraje. Sněhové přeháňky tam mají pokračovat až do brzkých odpoledních hodin. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy