Doprava v Česku kolabuje. Nabourané kamiony, autobusy a hromadné nehody ucpaly D1, D7 i D11

Ostrava - Na dálnici D1 mezi exity na Butovice a Hladké Životice na Novojičínsku se ráno stala hromadná dopravní nehoda sedmi aut. Podle dostupných informací jde o kolizi dvou kamionů a dalších pěti osobních vozidel. Nehody ale ucpávají i další dálnice.

Při nehodě byli čtyři lidé zraněni, na místě musel zasahovat vrtulník, který jednoho ze zraněných přepravil do Fakultní nemocnice v Ostravě. Další tři tam převezly sanitky. Hromadná kolize se stala na 331. kilometru směrem na Prahu.

Ještě před touto velkou nehodou jsou ale na dálnici od 319. kilometru zřejmě další menší nehody. ČTK o tom informovalo Národní dopravní informační centrum a policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

V místě hromadné havárie hořel také kamion, který ležel přes dva pruhy. Směr na Ostravu už je ale jedním pruhem průjezdný. Na místě zasahují záchranné složky, policie odklání dopravu. V okolí nehody se utvořily kolony. Jak dlouho bude dálnice uzavřená, zatím není jasné.

Dálnici D7 u Makotřas na Kladensku dnes ráno uzavřela nehoda dvou osobních auta a autobusu. Dva cestující z osobních aut se zranili, dálnice byla ve směru na Chomutov uzavřena, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Nehoda se stala na šestém kilometru ve směru na Chomutov. "Byla to nehoda dvou osobních aut a autobusu. Jednu osobu jsme vyprošťovali, druhá je také zraněná," uvedla mluvčí.

V autobusu jelo podle dostupných informací devět lidí a všichni vyvázli bez zranění.

Dálnici D11 na 11. km ve směru na Prahu dnes ráno zablokovala hromadná nehoda šesti aut. Nikdo nebyl zraněn, před místem nehody se vytvořila dlouhá kolona, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková.

"Je to bez zranění a v současné chvíli měří kolona deset kilometrů," uvedla mluvčí. Po 08:00 již byla všechna havarovaná vozidla v odstavném pruhu a provoz na dálnici byl po kratší uzavírce obnoven.

Související

Více souvisejících

Dálnice Dálnice D1 Dálnice D7 Dálnice D11 Nehody aut

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Lex Ukrajina prošel. Sněmovna prodloužila ochranu pro ukrajinské uprchlíky

Poslanecká sněmovna schválila vládní novelu, která prodlužuje dočasnou ochranu pro ukrajinské uprchlíky před ruskou agresí. Těm, kteří se rozhodnou zůstat v Česku a nepotřebují tuto ochranu, bude nově nabídnuta možnost speciálního dlouhodobého pobytu. Sedmou změnu zákona, známou jako lex Ukrajina, nyní posoudí výbory pro bezpečnost a sociální politiku.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

sport

EURO 2024: Modričovo odčinění neproměněné penalty přišlo vniveč, Španělé s přehledem postoupili

Chorvatský veterán Luka Modrič nechtěl, aby duel s Itálií byl jeho dost zřejmě posledním reprezentačním zápasem v kariéře. A dělal to pro to maximum. V zápase téměř o všechno pro Chorvatsko mohl skórovat ve druhé půli už z penalty, ale další pokutový kop na tomto Euru Chorvaté neproměnili. Nakonec to nevadilo, jelikož za necelou minutu se míč dostal před italskou branku znovu, tam si ho našel právě Modrič a nekompromisně zavěsil. Zbytek zápasu strávil už na lavičce a samou nervozitou tlačil časomíru ke konci duelu. Jenže v poslední osmé minutě nastavení se přeci jen Italům vyrovnat zásluhou Zaccagniho střely a výrazně tak zkomplikoval Chorvatů naděje na postup do osmifinále. To Španělé potvrdili, že hrají na Euru zatím nejlepší fotbal a po výhře 1:0 nad Albánií se můžou těšit z postupu z prvního místa skupiny B s devíti body na kontě. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Ilustrační foto

Rusko zakázalo přístup k desítkám médií z EU

Ruské ministerstvo zahraničních věcí v úterý oznámilo, že zakáže přístup k vysílacím zdrojům desítek médií z Evropské unie. Toto rozhodnutí je odvetou za zákaz Unie vůči třem ruským médiím, uvedla agentura Reuters.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Energetika

Evropská rada chce posílit pomoc Ukrajině. Elektrárny navrhují lepší řešení, než posílání peněz

Lídři Evropské unie vyzvou ke zvýšení vojenské a finanční pomoci Ukrajině. Obávají se zvyšující se intenzity ruských útoků proti elektrárnám, kvůli kterým žijí miliony Ukrajinců po tmě. Šéf největší ukrajinské energetické společnosti Ukrenergo vyzývá, ať evropské země neposílají humanitární pomoc, ale „aby přišly na Ukrajinu, vydělaly peníze a zvýšily výrobní kapacitu“. 

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Bolton, John

Jak zajistit mír v Asii? Vyzbrojte Jižní Koreu jadernými zbraněmi, navrhuje Bolton

Bývalý poradce USA pro národní bezpečnost John Bolton v úterý v Soulu prohlásil, že opětovné umístění amerických taktických jaderných zbraní do Jižní Koreje by mohlo posílit její schopnost odstrašování vůči severokorejským hrozbám, zvláště v době, kdy se prohlubují vztahy mezi Severní Koreou a Ruskem, uvedla agentura Jonhap. 

před 10 hodinami

Metro C nepojede v úvodu prázdnin v celé délce trasy. Bude výluka

Pražskou hromadnou dopravu čeká na úvod letních prázdnin v jedné oblasti zatěžkávací zkouška. Na jednom z úseků linky metra C bude totiž po dobu pěti dní přerušen provoz. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy