Pendolino v Olomouci usmrtilo chodce, vlaky nejezdily dvě hodiny

Na železničním přejezdu v Olomouci-Holici dnes dopoledne vlak pendolino srazil a usmrtil člověka. ČTK to řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Nehoda na zhruba dvě hodiny zastavila provoz na železničním koridoru mezi stanicemi Olomouc a Grygov. V 12:15 začaly vlaky v místě nehody jezdit po obou kolejích, vyplývá z informací Českých drah. Okolnosti neštěstí vyšetřuje policie.

Nehoda se stala krátce po 10:00. Chodce na přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací a závorami srazilo pendolino jedoucí z Bohumína do Prahy. "Podle informací, které zatím máme, by člověk měl být usmrcený," uvedl Drápal.

Usmrcení chodce potvrdila policejní mluvčí Irena Urbánková. Policie zjišťuje jeho totožnost a okolnosti tragické události. "Vzhledem k tomu, že se jedná o tragickou a pro rodinu velmi citlivou událost, nebudeme z piety pozůstalým sdělovat žádné bližší informace," podotkla mluvčí.

Podle informací zveřejněných na webu Českých drah byla v úseku mezi Olomoucí a Grygovem krátce po nehodě zavedena kyvadlová autobusová doprava, která nahradila regionální vlakové spoje. Dálkové vlakové soupravy byly zastaveny v Olomouci a Přerově. Zpoždění činilo až 90 minut. "Dochází k postupné stabilizaci provozu," informovaly po poledni na webu České dráhy.

Související

Jindřich Rajchl mluví k lidem na zářijové protivládní demonstraci. (16.9.2023)

Rajchl tvrdil, že vlak s demonstranty bezdůvodně stojí. Přitom se stalo lidské neštěstí

Mimoparlamentní strana PRO v sobotu uspořádala protivládní protest na Václavském náměstí. Do Prahy mířili na akci nespokojení lidé ze všech koutů republiky, někteří seděli ve vlaku z Českých Budějovic. Předseda strany Jindřich Rajchl během odpoledne uvedl, že souprava byla bez vysvětlení odstavena v Benešově. Pravda byla jiná, důvod existoval. Stalo se neštěstí. 

Více souvisejících

Nehody vlaků Pendolino železnice doprava Olomoucký kraj olomouc

Aktuálně se děje

před 5 minutami

Fotbal, ilustrační fotografie.

První dvě trenérské změny ve fotbalové lize. V Hradci nahrazuje Webera Kotal, v Karviné skončil Hejdušek

Po posledním víkendu hned dva účastníci tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže sáhli ke změnám na trenérských postech. Poté, co Hradec Králové prohrál 1:5 s Mladou Boleslaví, se Východočeši rozhodli k ukončení spolupráce s koučem Jozefem Weberem. Toho nahradí sedmdesátiletý stratég Václav Kotal, dosavadní šéftrenér druholigového Žižkova. Nového trenéra bude hledat i trápící se nováček z Karviné, kde tak skončil Tomáš Hejdušek a kterého prozatímně zastoupí jeho dosavadní asistenti.

Aktualizováno před 36 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Polsko pokračuje v dodávkách zbraní Ukrajině, řekl Duda. Vyjádření premiéra prý bylo pochopeno špatně

Polsko pokračuje v dodávkách zbraní Ukrajině v souladu se svými závazky. Uvedl to polský prezident Andrzej Duda s tím, že slova tamního premiéra byla pochopena špatně a týkala se pouze nových zbraní.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy