Dusno při interpelacích: Bendl obvinil ministra Jurečku z kšeftaření

Praha - Při dnešních interpelacích bylo ve Sněmovně dusno. Nejdříve se střetl poslanec Milan Urbanem (ČSSD) s ministrem Andrejem Babišem (ANO), pak Petr Bendl (ODS) zpochybnil jeden ze způsobů prodeje dřeva, který využívají Lesy ČR.

Bendl obvinil ministra Mariana Jurečku (KDU-ČSL) z toho, že zprostředkoval "kšeft" zhruba za 16 milionů korun společnosti Foresta SG bez výběrového řízení.

Společnost Foresta SG organizuje prezenční aukce a podle podkladů interpelace inkasuje od kupujícího provizi 55 korun za metr krychlový dřeva. Bendl uvedl, že loni Lesy ČR takto prodaly přes 100.000 metrů krychlových dřeva a letos má být prodáno nejméně 200.000 metrů krychlových. "Jsem přesvědčen o tom, že je to za hranou zákona o veřejných zakázkách," řekl bývalý ministr.

Jurečka řekl, že Foresta SG má nejlepší know-how a výsledky. Zmíněných 200.000 metrů krychlových dřeva je podle ministra plán a není známo, kolik se jich letos ve skutečnosti prodá. "Co dělali mí předchůdci za ODS? Pokud máte pocit, že se děje něco nezákonného, podejte trestní oznámení," řekl Jurečka.

Související

Marian Jurečka

Jurečka v televizi tvrdě kritizoval vládu. Klempíře označil za infantilního a neschopného ministra, který jen točí videa

Televizní debata v pořadu Partie na CNN Prima NEWS se změnila v ostrou slovní přestřelku mezi bývalým ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) a jeho nástupcem v resortu Alešem Juchelkou (ANO). Hlavním tématem byly neúnosně vysoké ceny pohonných hmot, které v současnosti drtí české peněženky v důsledku eskalujícího konfliktu Spojených států a Izraele s Íránem.
Poslanecká sněmovna

„Oškubali jste důchodce. Lhář, srab, chudák, nemáte koule...“ Opozice ve Sněmovně tvrdě šije do vládní koalice

Atmosféra v Poslanecké sněmovně ve středu pořádně zhoustla, když se projednávání změn v odvodech pro živnostníky zvrhlo v ostrou osobní přestřelku. Hlavními aktéry se stali předseda Sněmovny Tomio Okamura (SPD) a lidovecký poslanec Marian Jurečka. Bývalý ministr práce se do šéfa dolní komory opřel s nevídanou razancí a nešetřil výrazy jako „lhář“, „srab“ či „chudák“.

Více souvisejících

Marian Jurečka (KDU-ČSL) Petr Bendl lesy čr

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

5. srpna 2026 21:12

Benjamin Netanjahu

Trumpův mírový plán pro Gazu kolabuje. Netanjahu jej nepodepsal

Mírový plán amerického prezidenta pro Gazu se ocitl v ohrožení poté, co izraelský premiér Benjamin Netanjahu veřejně odmítl navrhované podmínky odzbrojení hnutí Hamás. Zatímco šéf Bílého domu dříve tvrdil, že Izrael je s předběžnou dohodou spokojen, izraelská vláda dala jasně najevo, že finální text nepodepsala.

5. srpna 2026 19:55

5. srpna 2026 18:31

německá policie

Na německém letišti našli dron s výbušninou. Policie nasadila robota

Německá policie musela na letišti v Lipsku nasadit protibombového robota poté, co byl v zabezpečeném prostoru nákladní zóny objeven dron vybavený výbušným zařízením. Incident se odehrál v bezprostřední blízkosti ukrajinského nákladního letounu a vyžádal si dočasné přerušení provozu i odklonění několika letů.

5. srpna 2026 17:17

Počet mrtvých po ruském útoku stoupá. Ukrajině chybí interceptory

Rozsáhlý noční útok ruských bezpilotních letounů a balistických střel si v ukrajinském hlavním městě a jeho okolí vyžádal sedmnáct lidských životů. Další oběti na životech a desítky zraněných hlásí také regiony Charkiv a Doněck, přičemž celková bilance dosavadních střetů vzrostla na nejméně dvacet jedna mrtvých.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy