Markéta Pekarová Adamová se pustila do Babiše. Zmínila i rétoriku ala Fico a Orbán

Šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) trvá na tom, že expremiér Andrej Babiš (ANO) je bezpečnostním ohrožením pro Česko. Poslanci se kvůli tomu sejdou příští týden v úterý na mimořádné schůzi, její termín oznámila Pekarová Adamová v uplynulých dnech. 

Pekarová Adamová v souvislosti s přítomností v nedávné televizní debatě uvedla, že se připravuje na každý střet. Chce vědět co nejvíce o probírané problematice i postojích oponenta. "To je standardní příprava, kterou si připravuje většina kolegů politiků, aby v debatě obstáli. A pak je tu StBácká příprava. Tu opakovaně praktikuje Andrej Babiš, když shání citlivé informace na jiné, naposledy o manželce a dětech člena naší vlády," uvedla na facebooku.

"Tyhle praktiky symbolizují komunistický i všechny ostatní totalitní režimy. A rozhodně nepatří do demokratické a svobodné země, kterou Česká republika je," konstatovala předsedkyně dolní parlamentní komory.

"Když k tomu přičteme rétoriku, která se ničím neliší od Viktora Orbána a Roberta Fica, slova o 'míru', kterými je ale jen maskována porážka Ukrajiny a častování názorových oponentů či představitelů naší armády 'válečnými štváči', nelze dojít k jinému závěru, než že Andrej Babiš je pro onu svobodu a demokracii v naší zemi bezpečnostním ohrožením," dodala Pekarová Adamová.

Babiš v neděli odpoledne podle serveru novinky.cz u svých kolegů mailem poptal materiály týkající se ministra zahraničních věcí Lipavského. Učinil tak poté, co jej člen vlády v České televizi označil za bezpečnostní riziko pro Česko.

"Udělejte mi teze, podklady na tohoto zm*da," napsal například Babiš , který se ptal, zda má šéf diplomacie děti. Mailové vlákno podle serveru obsahuje životopis, odkazy na mediální články nebo zmínky o Lipavského dceři a manželce. Mail však namísto svému poradci Janu Rovenskému zaslal ekologickému aktivistovi s totožným jménem. 

Lipavský se v nedělním vydání diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce pustil do ostré kritiky expremiéra Babiše, který podle něj začíná být bezpečnostním ohrožením Česka. 

Ministr prohlásil, že předchozí Babišova vláda uškodila česko-polským vztahům a na evropské úrovni se "nechala vodit" maďarským premiérem Viktorem Orbánem. "Mně přijde, že (Babiš) už začíná být bezpečnostním ohrožením této země. Podkopává obranyschopnost a mezinárodně politické postavení naší země," konstatoval Lipavský. 

Související

Dominik Hašek

Olympijský vítěz Hašek bude za TOP 09 kandidovat do Senátu

TOP 09 představila trojici kandidátů pro letošní volby. Kromě jednoho zkušeného politika jde o dvě výrazné osobnosti svého oboru, které k veřejnému dění mají dlouhodobě blízko. Vedle současného senátora Herberta Pavery budou o hlasy voličů bojovat dokumentarista Břetislav Rychlík a sportovní legenda Dominik Hašek. 

Více souvisejících

Markéta Pekarová Adamová Andrej Babiš Poslanecká sněmovna Robert Fico Viktor Orbán Jan Lipavský

Aktuálně se děje

před 25 minutami

před 30 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

Babišův případ nekončí. Šaroch se odvolal v kauze Čapí hnízdo

Žalobce Jaroslav Šaroch se v pátek odvolal proti osvobozujícímu rozsudku v kauze Čapí hnízdo. Státní zástupce se odvolal v neprospěch dvou obžalovaných, tedy expremiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Nagyové. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy