Praha - Prezident Miloš Zeman na pondělní tiskové konferenci oznámil, že má k dispozici 113.000 podpisů občanů a bude opět kandidovat. Při té příležitosti mluvil také o svém zdravotním stavu. Jeho slova vyvolala velký údiv nejen u odborníků, ale i u politiků.
„Dnou netrpím. V sobotu mi odešla cukrovka, hodnota krátkodobé glykemie je 5,8, hranice cukrovky je 6,0. Lékař i já jsme z toho byli v šoku," pochlubil se Zeman.
„Po dlouhých a dlouhých letech jsem byl zbaven této choroby, patrně proto, že v poslední době jím velmi často sladká jídla, neboť mně chutnají. Je to trošku paradoxní terapie, ale vyplatila se,“ myslí si prezident.
Jeho slova vyvolala velmi zajímavé reakce. „Cukrovka odešla mi v sobotu a z fáčů na noze je pořád cítit chlór. Putin však nakládá mi stále další robotu. Už nemůžu. Please, open the door,“ rýmoval na sociálních sítích na předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
Cukrovka odešla mi v sobotua z fáčů na noze je pořád cítit chlór.Putin však nakládá mi stále další robotu.Už nemůžu.Please,open the door. https://t.co/v56CzC7rlu
— Miroslav Kalousek (@kalousekm) 7. listopadu 2017
„Jak se v Lánech cukrovka lekla: Sice hradní mluvčí Ovčáček tajemně mlčí o případných lékařských úkonech na maličkosti pana prezidenta, ale jeho vyjádření, že cukrovka skončila v sobotu, svědčí o intenzivní léčbě,“ komentoval Zemanův stav bývalý předseda poslaneckého klubu TOP 09 František Laudát.
Zeman 2016: „Cukrovka je jedna ze dvou nemocí, které mám a které mě budou doprovázet až do konce života. Cukrovka, jak víte, je nevyléčitelná.“Zeman 2017: „V sobotu mi odešla cukrovka. Neboť při posledním měření byla hodnota krátkodobé glykémie 5,8,“
— Jaroslav Bulíček (@jaroslav1963) 6. listopadu 2017
„Do Lán se zjevně musel dostavit lapiduch kalibru doktora Grunsteina, který proslul léčbou simulantů pomocí klystýru, uvedl s odkazem na legendárního lékaře ze Švejka. „Takže možná tato metoda zabrala nejen na revma odpíračů vojenské služby za císaře pána, ale i na prezidentovu cukrovku. Tomu by nasvědčovala i zjevná únava pana prezidenta na tiskové konferenci, kde pověřil 'Andréše' Babiše vyjednáváním o vládě.“ dodal Laudát na facebooku.
Související
Zemětřesení ve VZP: Vojtěch bleskově obměňuje správní radu, končí Kalousek i Skopeček
Zchudneme s Američany, komentuje Kalousek nová cla. Ozval se i vlivný unijní politik
Miroslav Kalousek , Miloš Zeman , František Laudát , cukrovka
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina
před 2 hodinami
Spanilá jízda skončila v příkopu. Opilý muž ukradl autobus, policie už ho obvinila
před 3 hodinami
Izrael stanovil nová pravidla pro humanitární organizace. Některé skončí
před 4 hodinami
Počasí aktuálně: Meteorologové upřesnili varování kvůli sněhu a větru
před 5 hodinami
Prokletí Kennedyových trvá. Vnučka prezidenta podlehla vážné nemoci
před 6 hodinami
Obchody na Silvestra otevřely. Lidé si musí dát pozor na zkrácenou provozní dobu
před 7 hodinami
Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví
před 7 hodinami
Ukrajina neztrácí ani den. Diplomatická jednání budou pokračovat i v novém roce
před 8 hodinami
Nestandardní krok, říká Babiš o fondu. Převádí do něj pouze Agrofert
před 10 hodinami
Předpověď počasí do víkendu. Připravte se na sníh i silný vítr
včera
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
včera
Policie vyšetřuje tragédii na Jindřichohradecku. Převrátil se popelářský vůz
včera
Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit
včera
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
včera
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
včera
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
včera
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
včera
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
včera
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
včera
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
Dalších až 15 centimetrů sněhu může ve středu a ve čtvrtek napadnout v Česku, upozornili meteorologové. Varovali také před sněhovými jazyky či závějemi a silným větrem. V nárazech dosáhne rychlosti až 70 kilometrů za hodinu.
Zdroj: Jan Hrabě