Praha – Řada politiků vyčítá hnutí ANO, že jeho ministři provádí ve svých rezortech doslova čistky, aniž by kabinet získal důvěro Poslanecké sněmovny. Jedním z těch, kdo přišel o svůj post, je Martin Elkán, dosavadní šéf České pošty. Na chování kabinetu s postěžoval například exministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).
„Předseda vlády Babiš říká, že je státní správa paralyzovaná kvůli služebnímu zákonu, nesouhlasím s nim! Paralyzována jsou některá ministerstva, kde ministři vlády bez důvěry po několika hodinách po svém nástupu provedli čistky bez ohledu na odbornost!“ uvedl na twitteru Jurečka.
Například ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (za ANO) ve čtvrtek odvolal Elkána ke konci února. Poště podle ministra chybí smysluplná vize fungování podniku. „Nevíte, poslal ministr vnitra odvolání Elkanovi poštou?“ rýpnul si do ministra Jurečka.
Nevíte, poslal ministr vnitra odvolání Elkanovi poštou?
— Marian Jurečka (@MJureka) 23. února 2018
Babiš se člena svého kabinetu zastal a jeho krok podpořil. Česká pošta je podle něj v rozkladu, je netransparentní a nemá žádnou strategii. „Tak si říkám, co tam ten zástupce za hnutí ANO v dozorčí radě České pošty poslední čtyři roky dělal, že se spolupodílel na takovém rozkladu o kterém Babiš teď mluví. Předložil ten zástupce nějakou strategii?“ nebere si servítky lidovec.
Související
Jurečka v televizi tvrdě kritizoval vládu. Klempíře označil za infantilního a neschopného ministra, který jen točí videa
„Oškubali jste důchodce. Lhář, srab, chudák, nemáte koule...“ Opozice ve Sněmovně tvrdě šije do vládní koalice
Marian Jurečka (KDU-ČSL) , Andrej Babiš , Martin Elkán , Česká pošta , Vláda ČR
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Nůžky se rozevírají. Kongo čelí masivnímu šíření eboly, Uganda hlásí úspěšné zvládnutí nákazy
před 2 hodinami
Bílý dům se opřel do Sáncheze. Pokud chcete proti Španělsku zakročit, podpoříme vás, vzkázal Evropě
před 3 hodinami
Trump: Odvolal jsem úder proti Íránu. Měl být tak silný, že ho svět nezažil od konce druhé světové
před 5 hodinami
Počasí: Extrémní teploty budou pokračovat, vlna veder se příští týden vrátí
včera
V kavárně v Moskvě došlo k výbuchu. Na místě údajně slavili ruští hlavouni
včera
Jak má probíhat odzbrojení Pásma Gazy? Bílý dům chce začít do měsíce, podle expertů jde o práci na rok
včera
Coca-Cola, Mondelēz, Danone, Ferrero a další firmy bojkotují snahy o potlačení obezity, varuje WHO
včera
Počasí: Moravu zasáhly silné bouřky, mohou padat kroupy
včera
Proti FIFA se bouří světové fotbalové organizace. Současný způsob řízení je neudržitelný, vzkazuje UEFA
včera
Rusko mění strategii. Místo energetické infrastruktury si na Ukrajině vybírá nový typ cílů
včera
Záchranáři převezli na Bulovku ženu s podezřením na vysoce nakažlivou nemoc
včera
Jak překonali migranti opevněnou hranici? Proč zamířili zrovna do Ceuty? Otázky, na které se ptá celý svět
včera
Španělsko odsoudilo reakci EU na příliv migrantů. Sánchez si stěžuje von der Leyenové na sobeckost a ignoraci
včera
Proč jsou útoky na Kyjev navzdory krytům tak ničivé? Na vině je hned několik faktorů
včera
Není to jen válka. Klimatická krize je pro globální ekonomiku stále větší hrozbou
včera
Nedostali jídlo ani bydlení. Většina migrantů se ze španělské enklávy vrátila zpět do Maroka
včera
Rusko zaútočilo na Kyjev balistickými raketami, nejméně devět mrtvých
včera
Počasí hraje zásadní roli. V Česku nastane nejhorší stav za čtyři roky
31. července 2026 21:57
Knížakovi bude na pohřbu mluvit i bývalý prezident Klaus
31. července 2026 21:11
V Jablonci došlo k napadení dvou žen. Policisté se obrátili na veřejnost
Neznámý pachatel během července v Jablonci nad Nisou napadl nejméně dvě ženy. Případem se zabývá policie, která se obrací na případné další oběti. V souvislosti s případem se pátrá po mladém muži. Útočník zatím naštěstí nikomu fyzicky neublížil.
Zdroj: Jan Hrabě