Klaus s ODS zničili naši pozici v zahraničí!

Praha – Místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková se opřela do předsedy evropského výboru Poslanecké sněmovny Jana Bauera (ODS) kvůli jednání ohledně bankovní unie. Ačkoli s jeho názorem souhlasí, nerozumí jeho konání.

„Diskuzi o dlouhodobých dopadech existence ČR mimo bankovní unii zatím postrádám," uvedl Bauer, s čímž Gajdůšková souhlasí, ale považuje to od něj za demagogický výrok. Bauer jako vlivný člen rozhodující vládní strany měl již dávno dle Gajdůškové vést k této otázce diskuzi. Takové otázky se navíc v jiných zemích projednávají napříč politickým spektrem, neboť všem stranám by mělo jít o ochranu národních zájmů země v rámci EU, avšak ODS tak nejedná.

Místopředsedkyně Senátu se však pouští do Bauera za výrok o příliš nákladném sociálním modelu a neefektivním vynakládá peněz z evropských fondů. „Od člena vládní koalice, jejíž ministři a náměstci ministrů jsou již trestně stíháni za korupci, tedy za rozkrádání i toho mála, co v sociálním systému ČR ještě po škrtech ve státním rozpočtu nechali, to skutečně zní podivně a naší důvěryhodnosti to nepřidává," dodává.

Gajdůšková se však uchyluje i k radikálním myšlenkám. Česká republika s největší pravděpodobností nevyčerpá finance z evropských peněz. Ministry, kteří za tento stav nesou zodpovědnost, by ráda viděla před soudem, neboť svojí neschopností české občany připravili o peníze a dalo by se říct, že je okradli.

„Politika ODS až fanaticky prosazovaná v EU nás dostala do situace, kdy nikoho nezajímá, zda ČR chce nebo nechce být členem bankovní unie. Evropská demokracie nám ale umožňuje podílet se na rozhodování v EU a vetovat záměr ostatních členských zemí, i když se nás dané rozhodnutí jako země netýká. (nejsme a nejspíš nebudeme zemí eurozóny) To však ostatní země zajímá, protože jich se týká," píše Gajdůšková.

Jednání současné vlády, tedy přesněji řečeno ODS, v rámci EU nás dlouhodobě poškozuje a přitom nemá nic společného s našimi národními zájmy. Bauer se nemusí bát, že neúčastí v bankovní unii ztratíme důvěryhodnost, protože podle Gajdůškové jsme ji již dávno ztratili neschopností se domluvit na evropské agendě a postoji prezidenta Václava Klause.

Související

Alena Gajdůšková /ČSSD/

Sněmovní sociální výbor se neshodl na návrhu zavést pětitýdenní dovolenou

Sněmovní sociální výbor se dnes neshodl na tom, jestli by od ledna příštího roku měli mít v Česku všichni pracovníci nárok na minimálně pět týdnů dovolené. Novelu zákoníku práce s návrhem komunistů na uzákonění pětitýdenního volna poslal dolní komoře k rozhodnutí bez stanoviska. Už dřív doporučoval zamítnutí. V Česku je podle zákona nárok na čtyři týdny dovolené.
Alena Gajdůšková /ČSSD/

ČSSD prosazuje ošetřovné na děti do 13 let po celou karanténu, ANO se o tom nechce bavit

Vládní sociální demokraté navrhnou, aby ošetřovné kvůli karanténě z důvodu šíření koronaviru nového typu mohli čerpat rodiče dětí ve věku do 13 let, a to po dobu, po kterou to bude třeba. Nyní mají nárok na ošetřovné po dobu devíti kalendářních dnů rodiče dětí do deseti let. Poslankyně Alena Gajdůšková novinářům řekla, že ji mrzí neochota koaličního hnutí ANO o změně se bavit v souvislosti s novelou školského zákona o distanční výuce.

Více souvisejících

Alena Gajdůšková EU (Evropská unie) Bankovní unie

Aktuálně se děje

před 15 minutami

před 38 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Stadion Realu Madrid

Trnitá cesta k přestupu do Realu Madrid je u konce. Mbappé se podle médií upsal Bílému baletu

Několik posledních let se neustále spekulovalo o možném odchodu francouzského útočníka Kyliana Mbappého z Paris Saint Germain do Realu Madrid. Naposledy se o tom začalo zase mluvit minulý týden a nyní má být podle médií transfer prakticky domluven. Uskuteční se až po skončení právě probíhající sezóny 2023/24, kdy mu končí smlouva s aktuálním pařížským zaměstnavatelem a stane se tak volným hráčem.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

včera

včera

Alexej Navalnyj

Moskva vydala Navalného tělo. Není však jasné, jak bude vypadat pohřeb

Ruský stát v sobotu předal tělo zesnulého opozičního politika Alexeje Navalného jeho matce Ljudmile, oznámila to mluvčí Kira Jarmyšová. Vdova Julija Navalná předtím vyzvala Moskvu, aby rodině vydala tělo za účelem uspořádání pohřbu. Obvinila také prezidenta Vladimira Putina z toho, že mučí Navalného mrtvolu. Označila to za pohanství a satanismus. 

včera

Aktualizováno včera

včera

Petr Fiala

Fialova vláda získala štempl od agentury Fitch. Ke zlepšení výhledu stačilo jen málo

Agentura Fitch Ratings včera večer zlepšila ratingový výhled České republiky; z „negativního“ na „stabilní“. Rating ponechala na úrovni „AA-“. Chválí Českou národní banku, resp. měnovou politiku Česka za podporu výrazného snížení inflace a rovněž Fialovu vládu za stabilizaci veřejného zadlužení, a to na stále podprůměrné úrovni v porovnání se střední hodnotou zadlužení zemí, jimž přisuzuje srovnatelný rating jako právě Česku. 

Aktualizováno včera

včera

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta postoupila do osmifinále Evropské ligy. Galatasaray porazila i díky přesilovce jasně 4:1

O velkém úspěchu může mluvit český klubový fotbal poté, co ve čtvrtek Sparta doma na Letné nakonec celkem jasně porazila turecký Galatasaray Istanbul 4:1 a v součtu s předešlým venkovním výsledkem (3:2 pro Galatasaray) tak postoupila do osmifinále Evropské ligy. V osmifinále dvou evropských soutěží (Evropská liga a Konferenční liga) se tak nacházejí hned tři čeští zástupci. Kromě Sparty se v osmifinále EL představí také Slavia, v osmifinále EKL pak Plzeň.

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Dva roky války na Ukrajině: Putinovy lži, brutální bitvy a konec v nedohlednu

Před dvěma lety ruské jednotky překročily hranice suverénní Ukrajiny. Hned brzy ráno první šrámy války utrpěla řada měst v čele s Kyjevem, Charkovem či Oděsou. Ruské rakety začaly nevybíravě brát životy mužů, žen a dětí. Dne 24. února 2022 se rozhořel největší konflikt v Evropě od konce druhé světové války.

včera

včera

včera

Počasí: Meteorologové naznačili, kdy a jak ustane povodňová hrozba

Meteorologové v sobotu upřesnili platnou výstrahu před povodňovými jevy, nově se týká menší oblasti. Hladiny řek by navíc během víkendu měly klesnout pod úroveň prvního stupně povodňové aktivity. Varování před vydatnými srážkami už neplatí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy