Alena Gajdůšková

Alena Gajdůšková /ČSSD/

ČSSD prosazuje ošetřovné na děti do 13 let po celou karanténu, ANO se o tom nechce bavit

Vládní sociální demokraté navrhnou, aby ošetřovné kvůli karanténě z důvodu šíření koronaviru nového typu mohli čerpat rodiče dětí ve věku do 13 let, a to po dobu, po kterou to bude třeba. Nyní mají nárok na ošetřovné po dobu devíti kalendářních dnů rodiče dětí do deseti let. Poslankyně Alena Gajdůšková novinářům řekla, že ji mrzí neochota koaličního hnutí ANO o změně se bavit v souvislosti s novelou školského zákona o distanční výuce.
Česká televize

Poslanci ČSSD navrhli, aby hospodaření ČT a ČRo kontroloval NKÚ

Čtveřice poslanců sociální demokracie předložila ve Sněmovně návrh, aby hospodaření veřejnoprávní České televize a Českého rozhlasu mohl kontrolovat Nejvyšší kontrolní úřad. Ve zdůvodnění svého návrhu píšou, že reagují na dlouhodobou diskusi o hospodaření veřejnoprávní televize a rozhlasu.
Alena Schillerová

Schillerová a stravenky: V koalici to opět vře, Kalousek je pro zrušení

Ministryně financí Alena Schillerová připravuje novelu zákona o daních z příjmů, která zavede stravenkový paušál. V praxi by to znamenalo zrušení papírových stravenek, zaměstnanec by tak dostával peníze na stravu přímo. Jenže z ČSSD se ozývají kritické hlasy. Koaličnímu partnerovi hnutí ANO se nelíbí mimo jiné to, že s ním návrh nikdo neprobral.
Noviny, ilustrační foto

Svoboda tisku se zhoršuje. Česko opět propadlo, i kvůli Zemanovi

Svoboda tisku se ve světě opět zhoršila, vyplývá z každoroční zprávy mezinárodní nevládní organizace Reportéři bez hranic (RSF). Česká republika se v žebříčku 180 zemí proti loňsku propadla z 34. na 40. místo, je ale před Spojenými státy, které spadly ještě níž. Největší svobodu tisku poskytuje médiím Norsko, následuje Finsko, Švédsko a Nizozemsko. Na opačném konci žebříčku je Turkmenistán, Severní Korea a Eritrea.
Kateřina Valachová, poslankyně ČSSD

ČSSD trvá na zrušení karenční doby. Valachová vytáhla přecházení nemoci

Praha - Sociální demokracie trvá na zrušení karenční doby, tedy na obnově proplácení nemocenské v prvních třech dnech, a na zavedení zálohovaného výživného. Podporu očekává od sněmovního sociálního výboru. Před jednáním výboru to dnes novinářům řekly poslankyně ČSSD Kateřina Valachová a Alena Gajdůšková.
Ilustrační foto

Pohroma pro české důchodce? Novela je může uvrhnout do chudoby

Praha - Vládní důchodová novela, která mění složení penze, oslabuje zásluhovost a posiluje solidaritu, má ve Sněmovně šanci na úspěch. Vedle ANO, ČSSD a komunistů ji podporují ODS či Piráti. Návrh se může nepříznivě dotknout i lidí s podprůměrnou penzí.
Alena Gajdůšková /ČSSD/

Zálohové výživné? Alimenty za nepoctivé rodiče zaplatí stát, prosazuje ČSSD

Praha - Poslanci ČSSD předložili do Sněmovny návrh zákona o zálohovaném výživném, které by za neplatiče poskytoval stát. O dávku by mohl rodič žádat po dvou měsících, v nichž nedostane alimenty vůbec, nebo dostane jen jejich část. Na dávku by měly dosáhnout děti z domácností s příjmem pod 2,7násobek životního minima.
Michaela Jílková v pořadu Máte slovo

Dusno u Jílkové kvůli nelidským podmínkám. Prodavači se pohádali s politiky

Praha – V Poslanecké sněmovně leží návrh zákona, podle kterého by velké obchody měly mít povinně několik dní v roce zavřeno. Týkalo by se to státních svátků a dnů klidu. Tento krok je nespravedlivý a může zvýšit nezaměstnanost, varují obchodníci. Jde jen o několik hodin ročně, prodavači nejsou nevolníci, bránili se v pořadu Máte slovo odboráři.
Alena Gajdůšková /ČSSD/

Hádka o vyšší platy politiků: Strhla se ostrá debata v přímém přenosu

Praha - Mezi politiky to vře. Někteří poslanci by si rádi zvedli platy, jiným se to nelíbí. Na téma 14procentního zvýšení platů ústavních činitelů v ostré debatě diskutoval na Radiožurnálu člen rozpočtového výboru a poslanec TOP 09 František Laudát a místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková.
Milan Štěch /ČSSD/

Ženy v politice jsou potřeba, tvrdí senátor

Praha - Senátor Milan Štěch (ČSSD) si myslí, že nízký počet žen v politice nelze vyřešit kvótami. Jde prý o celospolečenský problém, který má kořeny ve vnímání rolí žen a mužů. Řekl to v rozhovoru pro Lidové noviny.

Aktuálně se děje

před 28 minutami

před 1 hodinou

včera

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Má se hrát fotbal v zimě?

Sněhová kalamita zavařila vedení Ligové fotbalové asociace. Zaslouženě

To, že se nejvyšší fotbalové soutěže hrají i přes Vánoce a Silvestra v Anglii či ve Španělsku, je známá věc, přeci jenom tam ale panují trochu jiné klimatické podmínky umožňující fotbal hrát. Pravda, situace, která nastala o prvním prosincovém víkendu v Česku, je v mnoha ohledech mimořádná a nemusí nastávat každý rok, přeci jenom je ale větší pravděpodobnost v tom, že v českých zeměpisných šířkách a délkách nastane takováto situace častěji. 

včera

včera

Pavel Nedvěd

Hledání trenéra fotbalové reprezentace se dostalo do další fáze. Šanci má Hašek s Nedvědem

Jak známo, česká fotbalová reprezentace je pouhý půlrok do mistrovství Evropy v Německu bez trenéra. Stalo se tak poté, co po úspěšné kvalifikaci v listopadu na svůj post rezignoval kouč Jaroslav Šilhavý. Od té doby se v médiích přetřásalo mnoho jmen, která by ho mohla nahradit, od představitelů Fotbalové asociace ČR (FAČR) ale žádné jméno případného nového trenéra nedostanete. Jak sám předseda FAČR Petr Fousek v pondělí uvedl, do doby, než bude něco jistého, žádné jméno neřekne. Obecně se ale nejvíce spekuluje o tom, že by měl národní tým převzít tandem Ivan Hašek-Pavel Nedvěd.

včera

včera

včera

UEFA

Češi znají soupeře na Euru 2024. Utkají se s Portugalskem, Tureckem a vítězem baráže

V německém Hamburku se v sobotu v podvečer dozvěděli fotbaloví fanoušci složení základních skupin nadcházejícího mistrovství Evropy, které se v příštím roce uskuteční v Německu. Český tým se tak po losu, kterého se zúčastnil i Tomáš Rosický, dozvěděl, že první zápas v rámci šampionátu sehraje 18. června v Lipsku proti Portugalsku s Cristianem Ronaldem. Dále se pak ve skupině F utká s postupujícím z barážové větvě C (Řecko, Gruzie, Kazachstán nebo Lucembursko) a na závěr pak s Tureckem. Tyto dva duely se odehrají v Hamburku.

včera

Ilustrační foto

Počasí v Česku lámalo rekordy. Meteorologové podobně teplý podzim nepamatují

Letošní podzim v pražském Klementinu zaznamenal nejteplejší teploty od počátku měření v této stanici v roce 1775. Podle tiskové zprávy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byla průměrná teplota od září do konce listopadu 13,6 stupňů Celsia, což představuje odchylku od normálu let 1991 až 2020 o 2,6 stupně.

včera

včera

včera

včera

včera

Pohřeb Schwarzenberga se blíží. Už zítra se lidem zpřístupní rakev s urnou

Již ve středu začne oficiální program posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem, který zemřel 12. listopadu ve věku 85 let. Samotný pohřeb se státními poctami proběhne v sobotu 9. prosince v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy