Bankovní unie

Ministerstvo financí

Ministerstvo financí opět nedoporučilo vstup ČR do bankovní unie, uvidí se za tři roky

Ministerstvo financí nedoporučuje v aktualizované verzi studie, kterou v pondělí projedná vláda, vstupovat do bankovní unie. Ta vznikla jako reakce zemí platících eurem na finanční krizi. Nicméně materiál, který má ČTK k dispozici, doporučuje vývoj v oblasti bankovní unie nadále sledovat a jednotlivé aspekty a dopady přistoupení Česka do bankovní unie znovu vyhodnotit v horizontu tří let.
ČR zatím nevstoupí do bankovní unie

ČR zatím nevstoupí do bankovní unie

Praha – Ministerstvo financí doporučilo, aby Česká republika zatím nevstupovalo do bankovní unie. V aktualizované verzi studie, která se této problematiky týká, dnes schválila vláda.
Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda strany

Naprostý euro-hujerismus Sobotkovců!

Praha – Projekt bankovní unie, která by mohla vést k vyřešení ekonomických problémů Evropské unie, má v České republice příznivce i zaryté odpůrce. Pro návrh vystupují politici sociální demokracie, zatímco ODS je kritická. Přestože poslanec VV Vít Bárta prahne po pádu vlády, souhlasí s tvrzením Nečase a spol., že bankovní unie by pro nás nebyla přínosem.
Petr Nečas

Nečas nás dostává do úzkých bez většího rozmyslu!

Praha – Evropská unie chystá vytvoření bankovní unie, ale zdá se, že nebude „zájmem“ ČR se k ní připojit. Alespoň dle toho, jak se k ní staví nejsilnější vládní strana ODS. Bankovní unie má zajistit stabilitu nejen eurozóny, ale celé Evropské unie.
Alena Gajdůšková

Klaus s ODS zničili naši pozici v zahraničí!

Praha – Místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková se opřela do předsedy evropského výboru Poslanecké sněmovny Jana Bauera (ODS) kvůli jednání ohledně bankovní unie. Ačkoli s jeho názorem souhlasí, nerozumí jeho konání.
Petr Nečas

EU nás nepotřebuje, stejně nic neovlivníme!

Praha – První místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Bauer je loajální vůči předsedovi strany. Petr Nečas chce zablokovat přijetí bankovní unie, pokud by měla ohrozit český bankovní systém a ekonomiku země. Bauer je přesvědčen, že v této otázce premiér jedná správně.

Aktuálně se děje

před 57 minutami

Byty

Kam nás doženou vysoké ceny nemovitostí? Sdílené byty nebudou v Česku za chvíli vůbec divné

Už vás taky napadlo, kdy konečně dojde k tomu, už nějakou dobu avizovanému, snížení cen nemovitostí, tedy domů a bytů a pozemků? Dění na realitním trhu, a to nejen vzhledem k všeobecnému naštvání populace z drahoty, nutně vyvolává otázky, jako třeba, kdy se vyplatí koupit si byt nebo postavit dům či kdy mám prodat nějakou tu svou „realitu“? Na ten poslední dotaz platí obecná poučka o tom, že peníze uložené v nemovitostech dlouhodobě, a ten výraz si prosím zapamatujte, protože znamená třeba déle než pět let, s jistotou poráží inflaci. Takže, jestli hned nepotřebujete peníze, nemovitosti rozhodně uchovejte ve svém portfoliu. 

před 1 hodinou

Aktualizováno včera

StarDance

Na prahu semifinále StarDance opustil Josef Maršálek

Dnes poprvé v letošní řadě StarDance páry tančily dvakrát. V minulém díle nikdo nevypadl, naopak se taneční páry rozrostly o vozíčkáře, kterým byl přenos věnován. Během večera se vybralo více než 25 milionů korun a padala i velmi vysoká hodnocení od poroty, která se promítla do dnešního hodnocení. Nečekaně také nastala změna ve složení poroty. Soutěž dnes nakonec opustil Josef Maršálek s Adrianou Maškovou.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Válka proti Hamásu bude pokračovat, dokud ho nezničíme, řekl Netanjahu. Další rukojmí nepropustíme, reagují militanti

Válka proti Hamásu v pásmu Gazy bude pokračovat, dokud Izrael nedosáhne všech svých cílů včetně návratu všech rukojmích a zničení islamistického hnutí. Dnes to uvedl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Hamás naopak vzkázal, že nepropustí další rukojmí, dokud Izrael neosvobodí všechny palestinské vězně a neobnoví příměří v Pásmu Gazy.

včera

včera

včera

císař František Josef I.

Před 175 lety usedl na trůn František Josef I. Jeho život poznamenaly mnohé tragédie

Přesně před 175 lety, dne 2. prosince 1848, usedl na trůn mladičký císař František Josef I. Panovníkem se tehdy osmnáctiletý člen habsbursko-lotrinské dynastie vůbec neměl stát, donutily ho k tomu však náhlé okolnosti. O jeho vládě, která trvala bezmála 68 let, již bylo napsáno mnohé. Jaký byl však jeho osobní život? Ten poznamenala řada tragédií a neštěstí. 

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Zimní počasí úřaduje. Platí výstraha pro značnou část Česka

Na Česko se už v pátek začal z oblohy opět sypat sníh, do neděle mají místy spadnout desítky centimetrů nového sněhu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto varuje před jevy, které mohou dělat problémy zejména v silniční dopravě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy