Greenpeace poslali vzkaz Babišovi, promítli ho na Úřad vlády

Vzkaz požadující, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050, dnes promítli aktivisté z hnutí Greenpeace na budovu vlády. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá. Premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Několik aktivistů začalo při setmění z Dvořákova nábřeží promítat po částech na budovu vlády heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů.

Podle člena Greenpeace Jana Freidingera chce organizace Babišovi sdělit, že jediná cesta k tomu, aby se oteplení planety udrželo pod 1,5 stupně Celsia, což je cíl pařížské klimatické dohody, je dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050.

"Doufáme, že se premiér zachová odpovědně, přehodnotí svůj dosavadní názor, dá na to, co říká věda," řekl Freidinger. Heslo vycházejí z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechaly i pro naše děti a budoucí generace," dodal aktivista.

Babiš minulý týden zopakoval, že ani na dalším jednání Evropské rady, které se koná tento týden, nepodpoří plán na uhlíkovou neutralitu do roku 2050.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Válková mohla být odvolána, potvrdil Babiš. Co ovlivnilo jeho názor?

17.01.2020 17:54 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) respektuje, že rada pro lidská práva ve čtvrtek podpořila poslankyni…

Babiš ostře kritizuje e-shop na dálniční známky za 400 milionů, bude se…

17.01.2020 17:21 Aktualizováno Zakázka na informační systém a e-shop pro elektronické dálniční známky za 401 milionů korun se…

Důchodová komise se znovu sejde, bude jednat o pravidlech spoření

17.01.2020 17:12 Důchodová komise se bude letos znovu zabývat nastavením pravidel spoření na penze. Debatovat by…

Komunisté chtějí změnit vládní novelu zákoníku práce

17.01.2020 13:28 Komunisté ve Sněmovně předloží pozměňovací návrhy k vládní novele zákoníku práce. O normě chce KSČM…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama