Letní prázdniny jsou u konce, v pondělí 2. září jdou školou povinné děti po dvou měsících znovu do lavic. Dalšího volna se žáci dočkají až na konci října, kdy budou dvoudenní jarní prázdniny navazovat na státní svátek.
Vyplývá to z informací o organizaci školního roku 2024/25 na webových stránkách ministerstva školství. Resort uvádí, že dnes začíná vyučování - až na výjimky - na všech základních, středních a základních uměleckých školách a konzervatořích.
Prvními prázdninami v novém školním roce budou ty podzimní, které připadají na úterý 29. a středu 30. října. V podstatě tak budou třídenní, protože na pondělí 28. října připadá státní svátek Den vzniku samostatného československého státu.
Dlouhé budou na přelomu roku vánoční prázdniny. Ministerstvo sice uvádí jejich oficiální termín od 23. prosince do 3. ledna. To je ale pátek, takže vyučování v novém kalendářním roce začne až 6. ledna 2025. Pro vysvědčení s hodnocením za první pololetí si školáci půjdou ve čtvrtek 30. ledna, přímo pak budou následovat jednodenní pololetní prázdniny.
Vzápětí odstartují jarní prázdniny. První okresy či pražské městské obvody je budou mít v termínu od 3. do 9. února. Poslední termín pak připadá na 10. až 16. března. Posledními prázdninami v průběhu školního roku budou ty velikonoční od 17. do 21. dubna.
Vyučování v právě začínajícím školním roce skončí v pátek 27. června, takže i příští letní prázdniny budou delší než rovné dva měsíce. Potrvají od 28. června do 31. srpna.
Související
Střední školou v Táboře otřáslo úmrtí maturanta. Případem se zabývá policie
Policie evakuuje školu v Pardubicích. Na místě došlo k napadení
Školství , děti , ministerstvo školství
Aktuálně se děje
včera
Do Varů dorazí dvě hollywoodské hvězdy. Oscarové nominace zatím neproměnily
včera
Další tornádo potvrzeno. Meteorologové ho zachytili v Děčíně
včera
Šéfka poslanců ANO Malá skončila v nemocnici. Babiš je s ní v kontaktu
včera
Česko dá v příštím roce více peněz za státní pojištěnce, rozhodla vláda
včera
Konec jedné kapitoly. Exprezidenta Čaputová oznámila rozchod
včera
Taxikář střílel v Poleradech. Pro raněného letěl vrtulník, případ řeší policie
včera
Medardovské počasí dorazí se zpožděním, potvrdili meteorologové
včera
Kuba je na suchu. Ropná blokáda USA nechala zemi v kritickém stavu
včera
Čína devastuje evropský chemický průmysl. Zasáhněte, než bude pozdě, žádají firmy EU
včera
Počet mrtvých po zemětřesení na Filipínách překročil tři desítky
včera
Trump vyzval Írán a Izrael k okamžitému zastavení palby. Ukončili jsme operaci, reagoval Teherán
včera
Obama byl zděšen, Washington měl Londýn za neschopný. Nová kniha odhaluje, jak USA reagovaly na brexit
včera
EU slaví, Rusko zuří. V Arménii zvítězila ve volbách vládnoucí proevropská strana
včera
Pavel z jednání vlády po pár minutách odešel. Povede delegaci na OSN
včera
Si Ťin-pching dorazil na návštěvu Severní Koreje. Experti vysvětlují, proč přiletěl za Kimem
včera
Zelenskyj se sešel s evropskými lídry. Definovali pět základních podmínek pro příměří
včera
Netanjahu Trumpa neposlechl. Izraelská armáda zahájila bombardování Íránu
včera
Filipíny zasáhlo silné zemětřesení. Počet mrtvých roste
včera
Počasí se příští víkend ochladí, mohou se objevit deště i bouřky
7. června 2026 21:44
Arménci dali Rusku košem. Ve volbách jasně vyhrává strana premiéra Pašinjana, ukazují odhady i první výsledky
V arménských parlamentních volbách přesvědčivě vede vládnoucí strana Občanská smlouva současného premiéra Nikola Pašinjana. Podle prvních odhadů výsledků zveřejněných bezprostředně po uzavření volebních místností získalo premiérovo uskupení 56,7 procenta hlasů. Hlavní opoziční blok Silné Arménie vedený rusko-arménským oligarchou Samvelem Karapetjanem výrazně zaostal, když podle těchto prognóz obdržel pouhých 17,5 procenta hlasů. Oficiální předběžné výsledky plánuje Ústřední volební komise zveřejnit v pondělí.
Zdroj: Libor Novák