Praha – Na vybavení základních škol má ministerstvo pro místní rozvoj připraveno cellem 2,16 miliardy korun. Většina vyčleněných financí pochází z evropských fondů.
Podpora se týká například modernizace odborných učeben nebo vybudování bezbariérových přístupů. Rezort podporu rozložil do dvou výzev v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). První se týká všech základních škol a je na ni vyčleněno 650 milionů korun. Druhá s příspěvkem 1,51 miliardy korun je zaměřena na základní školy v sociálně vyloučených lokalitách.
Maximální výše příspěvku na jeden projekt je 99 milionů korun. O podporu lze žádat od 29. září letošního roku do 14. února 2017. Výzvy jsou zaměřeny na správní obvody obcí s rozšířenou působností.
Podle vyjádření úřadu je podpora zaměřena zejména na stavby a stavební práce spojené s výstavbou a modernizaci infrastruktury základních škol - odborných učeben a také nákup potřebného vybavení.
Projekt musí být zaměřen na podporu cizích jazyků, přírodních věd, technických a řemeslných oborů nebo prací s digitálními technologiemi, případně na budování bezbariérových přístupů. Podpora se týká také připojení k internetu nebo zvýšení rychlosti připojení. V sociálně vyloučených lokalitách lze navíc rozšiřovat kapacitu učeben.
MMR v rámci IROP vyhlásilo v loňském roce 19 výzev za 30 miliard korun, letos chce vyhlásit více než 30 výzev za 70 miliard korun. Do konce roku tak mohou příjemci evropských dotací vyčerpat zhruba 80 procent z peněz programu přidělených na období 2014 - 2020.
Související
Babiš potvrdil, že úvahy o zrušení jednoho z ministerstev se nenaplní
Změny ve vládě: Pavel přijal Síkelovu demisi, zítra jmenuje nové ministry
Ministerstvo pro místní rozvoj , Školství
Aktuálně se děje
před 59 minutami
Spor pokračuje. Prezident je automaticky vedoucím delegace, prohlásil Pavel. Macinka je proti
před 1 hodinou
Lodě našly novou cestu Hormuzským průlivem. Nepřijatelné, bez našeho svolení už nikdo nepropluje, zuří Írán
před 2 hodinami
Přeživší zemětřesení popsali chvíle hrůzy a destrukce. Venezuele nabízí pomoc celý svět
před 3 hodinami
Nejsou to otřesy, co zabíjí. Experti vysvětlili, proč bylo zemětřesení ve Venezuele tak ničivé
před 4 hodinami
Zemětřesení nemohlo přijít v horší chvíli. Venezuela se potácí nad propastí
před 5 hodinami
Macinka akredituje Pavla na summit NATO, potvrdil Babiš
před 5 hodinami
Venezuelu zasáhla nejsilnější zemětřesení za posledních sto let. Obětí může být přes 100 000
před 6 hodinami
Počasí o víkendu: Do Česka dorazí extrémní vedra, teploty vyrostou až na 40 stupňů
včera
Rusku se na bojišti nedaří. Rusko ve svých prohlášeních přehání
včera
Rutte vyvolal v Itálii bouři. Prozradil, že Řím umožnil stovkám amerických letadel zasahovat v Íránu
včera
Pokus o ústavní puč, Pavel vyhlásil vládě válku, komentuje Macinka rozhodnutí soudu
včera
Babiš bude rozhodnutí Ústavního soudu respektovat. Turek zuří
včera
Koupaliště čelí ostré kritice. Zakázalo vstup návštěvníkům, kteří nemluví německy
včera
Bezodkladně zajistěte účast Pavla na summitu NATO, nařídil vládě Ústavní soud
včera
V extrémním počasí se peče sto milionů Evropanů. WHO varuje před vážnými dopady veder na zdraví
včera
Jak Trump zničil pověst Spojených států: Pozitivně už je vnímá jen minimum Evropanů
včera
Evropská spolupráce se rozpadla. Německo odstoupilo z vývoje bojového letounu šesté generace, státy řeší, co dál
včera
Babiš otočil. Rozhodnutí Pavla respektuji, tvrdil včera, dnes se do něj navezl
včera
Francie ohlásila první případ eboly na svém území
včera
Počasí: V zahraničí už padl. Současná vlna veder může za pár dní překonat absolutní rekord i v Česku
Český hydrometeorologický ústav upozornil na možnost, že by nadcházející neděle mohla přinést překonání absolutního českého teplotního rekordu 40,4 °C. Výrazné oteplování začíná již během dnešního dne a vyvrcholí extrémně teplým víkendem.
Zdroj: Libor Novák