Do karantény musí další učitelé z Frýdlantu, koronavirus mají i dva gymnazisté v Kladně

Koronavirus se potvrdil u druhého pedagoga základní školy ve Frýdlantu na Liberecku, která v tomto školním roce kvůli nákaze ještě klasickou výuku nezahájila. Do karantény tak musí jít dalších 18 pedagogů, kteří s ním byli v kontaktu. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí města Martina Petrášková. V karanténě je kvůli dvěma nakaženým 34 pracovníků školy.

Školství
doporučujeme

Základní škola ve Frýdlantu má tři pracoviště v ulicích Purkyňova, Husova a Bělíkova, kam chodí 925 dětí. Koronavirus prokázal před týdnem test u jednoho z pracovníků školy, s nímž byla většina pedagogického sboru v kontaktu. V izolaci či karanténě je kvůli tomu 16 zaměstnanců. Škola počítala s tím, že po jejím vypršení prezenční výuka zahájí 9. září, zatím probíhá distančně. K dalšímu odkladu zahájení klasické výuky ale škola přistoupit nechce, i když nově do karantény muselo nastoupit dalších 18 pracovníků. Jsou z pracoviště v Husově ulici.

"Pokud nestanoví Krajská hygienická stanice Liberec nebo jiný orgán jinak, školní rok 2020/2021 začne v naší škole ve středu 9. září," uvedl ředitel školy Petr Kozlovský.

Na pracovištích v Bělíkově a Purkyňově ulici by podle něj měla výuka začít prezenčně bez omezení. "Na pracovišti ZŠ Husova pak uděláme maximum pro to, aby byla prezenční výuka zajištěna pro žáky prvního stupně. Pro žáky druhého stupně bude na ZŠ Husova z důvodu nedostatečného počtu vyučujících pokračovat výuka distanční formou. V plném rozsahu pak začne 9. září fungovat pro všechna pracoviště základní školy školní družina a jídelna," řekl Kozlovský.

Plány školy ale ještě může ovlivnit pondělní testování 18 pedagogů z pracoviště v Husově ulici, kteří jsou v karanténě. "Na základě výsledků testů pak Krajská hygienická stanice LK rozhodne o dalším postupu," dodal ředitel školy.

Radiožurnál dnes uvedl, že koronavirus se objevil také u dvou žáků víceletého gymnázia v Kladně. V domácí karanténě zůstávají žáci jednoho prvního ročníku víceletého gymnázia a jedné maturitní třídy. Učit se budou distančně. Škola jinak podle ředitelky Mileny Maříkové funguje normálně, případná další opatření budou záviset na výsledcích testů, které žáci v karanténě podstoupí v pondělí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rodiče v Praze kvůli covidu nechtějí pouštět děti do školy. Magistrát se…

21.09.2020 22:06 Aktualizováno Část rodičů dětí ve školním věku v Praze přestává kvůli obavám z koronaviru posílat svoje děti do…

Plaga se dohodl se Schillerovou: Platy učitelů vzrostou o devět procent,…

21.09.2020 16:56 Aktualizováno Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent. Rozpočet na ně by se tak měl zvýšit…

Masarykova univerzita se od pondělí uzavře veřejnosti, semafor přepne ze…

20.09.2020 14:21 Krizový štáb brněnské Masarykovy univerzity kvůli zhoršené epidemiologické situaci v Česku rozhodl,…

Akademie věd chystá nový vzdělávací web pro seniory, zaměří se na dějiny…

19.09.2020 14:24 Nový vzdělávací webový portál pro seniory začnou na konci roku připravovat vědci Masarykova ústavu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama