Do karantény musí další učitelé z Frýdlantu, koronavirus mají i dva gymnazisté v Kladně

Koronavirus se potvrdil u druhého pedagoga základní školy ve Frýdlantu na Liberecku, která v tomto školním roce kvůli nákaze ještě klasickou výuku nezahájila. Do karantény tak musí jít dalších 18 pedagogů, kteří s ním byli v kontaktu. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí města Martina Petrášková. V karanténě je kvůli dvěma nakaženým 34 pracovníků školy.

Školství
doporučujeme

Základní škola ve Frýdlantu má tři pracoviště v ulicích Purkyňova, Husova a Bělíkova, kam chodí 925 dětí. Koronavirus prokázal před týdnem test u jednoho z pracovníků školy, s nímž byla většina pedagogického sboru v kontaktu. V izolaci či karanténě je kvůli tomu 16 zaměstnanců. Škola počítala s tím, že po jejím vypršení prezenční výuka zahájí 9. září, zatím probíhá distančně. K dalšímu odkladu zahájení klasické výuky ale škola přistoupit nechce, i když nově do karantény muselo nastoupit dalších 18 pracovníků. Jsou z pracoviště v Husově ulici.

"Pokud nestanoví Krajská hygienická stanice Liberec nebo jiný orgán jinak, školní rok 2020/2021 začne v naší škole ve středu 9. září," uvedl ředitel školy Petr Kozlovský.

Na pracovištích v Bělíkově a Purkyňově ulici by podle něj měla výuka začít prezenčně bez omezení. "Na pracovišti ZŠ Husova pak uděláme maximum pro to, aby byla prezenční výuka zajištěna pro žáky prvního stupně. Pro žáky druhého stupně bude na ZŠ Husova z důvodu nedostatečného počtu vyučujících pokračovat výuka distanční formou. V plném rozsahu pak začne 9. září fungovat pro všechna pracoviště základní školy školní družina a jídelna," řekl Kozlovský.

Plány školy ale ještě může ovlivnit pondělní testování 18 pedagogů z pracoviště v Husově ulici, kteří jsou v karanténě. "Na základě výsledků testů pak Krajská hygienická stanice LK rozhodne o dalším postupu," dodal ředitel školy.

Radiožurnál dnes uvedl, že koronavirus se objevil také u dvou žáků víceletého gymnázia v Kladně. V domácí karanténě zůstávají žáci jednoho prvního ročníku víceletého gymnázia a jedné maturitní třídy. Učit se budou distančně. Škola jinak podle ředitelky Mileny Maříkové funguje normálně, případná další opatření budou záviset na výsledcích testů, které žáci v karanténě podstoupí v pondělí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

SPD chce po vládě návrat žáků prvního stupně ZŠ do škol

26.01.2021 13:39 Opoziční hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) vyzvalo vládu, aby se do škol vrátili všichni žáci…

Plaga: Letošní maturity se upraví, rušit by se neměly

25.01.2021 15:22 Letošní maturity se kvůli epidemii covidu-19 budou konat v upravené podobě, neměly by se ale úplně…

Plaga by měl podle Babiše zvážit zrušení části maturit

24.01.2021 18:30 Premiér Andrej Babiš (ANO) je pro zrušení didaktických testů u maturit na zdravotnických školách,…

Platy učitelů asi ze zákona porostou na 130 procent průměrné mzdy

22.01.2021 15:30 Poměr učitelských platů k průměrné mzdě zřejmě bude stanoven zákonem. Sněmovna dnes v rámci novely…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama