Jemnice - Česká školní inspekce začala vyšetřovat účast školního týmu ZŠ Jemnice na dějepisné soutěži v Třebíči. Jemnickou školu tady úspěšně reprezentoval tým Hitlerjugend Jamnitz. Děti byly v uniformách nacistické mládeže s hákovým křížem na rukávech.
O úspěchu školy referovaly místní noviny. "Tým Hilterjugend Jamnitz byl vyhlášen nejsympatičtějším družstvem soutěže a zároveň obsadil 3. místo," praví se v prázdninovém vydání Jemnických listů.
Poté, co se o soutěž začala zajímat média, škola smazala fotky školáků v nacistických úborech a nechala na webu pouze fotky ostatních týmů, které se soutěže zúčastnily.
Českou školní inspekci do školy přivedla stížnost, kterou v souvislosti se soutěží dostala. "Budeme zjišťovat, zda nedošlo k porušení předpisů a hodnotit budeme úroveň vzdělávání jako takového," uvedl pro portál idnes.cz náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.
"Fotka dětí v uniformě Hitlerjugend s komentářem: Děkujeme za vzornou reprezentaci, opravdu nepůsobí šťastně," dodal náměstek inspektora. Výsledek inspekční kontroly bude znám do tří měsíců.
Soutěže na zámku v Třebíči se zúčastnily desítky týmů. Na dvaceti stanovištích plnily úkoly spojené s obdobím třicátých let a druhé světové války. Hádaly historickou osobnost, účastnily se bitvy o Anglii, tancovaly swing, skrývaly se v krytu, nakupovali za protektorátní ceny nebo prováděly rekonstrukci atentátu na Heydricha.
Související
Demokraticky legitimizovaní nacisté? AfD nabírá na síle a zpochybňuje poválečný konsenzus
Heydricha měla za hrdinu. Manželka protektora byla věrná nacismu až do smrti
nacisté , Německo , Policie ČR
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Válka v Íránu vráží klín mezi USA a EU. Madrid se bouří proti Washingtonu, nesouhlasí ani s Merzem
před 2 hodinami
Izraelské letectvo zničilo připravené íránské odpalovací zařízení balistických raket
před 3 hodinami
Hegseth: Írán se pokusil zavraždit Trumpa, íránský režim je vyřízený. Amerika vítězí rozhodně, ničivě a bez milosti
před 4 hodinami
Hegseth: Operace v Íránu je stále v počátcích. Začneme útočit silněji a hlouběji ve vnitrozemí
před 4 hodinami
Vražda dítěte na Lounsku. Policie přiznala, že zadržela příbuzného oběti
před 5 hodinami
Americká ponorka potopila íránskou válečnou loď. NATO sestřelilo raketu mířící do Turecka
před 6 hodinami
CIA vyzbrojuje Kurdy. Chce vyvolat povstání v Íránu, píše CNN
před 7 hodinami
Babiš si ve Sněmovně hrál na dispečera. Zkritizoval Ryanair, Hřiba poslal na psychiatrii
před 7 hodinami
V čele Íránu zřejmě stane syn ajatolláha Alího Chameneího. Přežil sobotní bombardování
před 8 hodinami
Zemřel legendární spisovatel Dan Simmons, autor kultovních děl Hyperion a Terror
před 9 hodinami
Kontrolujeme Hormuzský průliv, prohlásil Írán. USA to popírají
před 10 hodinami
Izrael vyhrožuje vraždou každému, kdo stane v čele Íránu. Bude okamžitým cílem, varuje
před 10 hodinami
Írán zasáhl americkou základnu v Kataru. Izrael útočí po celém Teheránu
před 12 hodinami
Počasí: Během dne se oteplí až na 17 stupňů, mrazy ale zatím zůstanou
včera
Francie posílá na Blízký východ letadlovou loď. Britské stíhačky začaly sestřelovat íránské drony
včera
Írán už nemá žádné námořnictvo, letectvo ani radary, prohlásil Trump
včera
Španělsko je příšerný spojenec, prohlásil Trump. Kvůli Íránu s ním přerušil všechny obchodní styky
včera
Trump nastínil nejhorší možný scénář pro Írán
včera
Izraelská armáda vyslala jednotky na území Libanonu
včera
Macinka si za zády Pavla listoval v Rudém právu. Někdo mi to dal, vysvětlil
Jako provokaci vnímají mnozí lidé chování ministra zahraničí Petra Macinky (Motoristé) během úterního projevu prezidenta Petra Pavla v Poslanecké sněmovně. Macinka totiž za zády hlavy státu vytáhl výtisk komunistických novin Rudé právo.
Zdroj: Jan Hrabě