Flegr vysvětlil kontroverzní výrok o dětech. Televize zbytek odpovědi vystřihla, tvrdí

Biolog Jaroslav Flegr v neděli vysvětlil svůj kontroverzní výrok, který zazněl ve vysílání jedné z tuzemských televizí. Vědec přirovnal děti k nebezpečnému odpadu, podle jeho tvrzení ale televize zbytek odpovědi vystřihla.

Názory evolučního biologa Jaroslava Flegra ke koronavirové pandemii vnímají někteří lidé velice kontroverzně, mnohé jeho predikce se však v uplynulých týdnech vyplnily. V těchto dnech se předmětem kontroverzí stal jeho výrok týkající se prezenční výuky ve školách.

Renomovaný vědec na sociální síti připustil, že v rozhovoru pro televizní stanici CNN Prima News opravdu řekl, že „se má s dětmi zacházet jako s nebezpečným odpadem“. „Byla to odpověď na otázku, co mají dělat učitelé v důchodovém věku s bezpříznakovými, a přitom potenciálně nakažlivými žáky, až se zase obnoví prezenční výuka,“ napsal Flegr.

Věta však podle jeho svědectví pokračovala. „Tím nemyslím, že by se měly zavřít do igelitových pytlů a odvézt do spalovny, ale že by se k nim neměli přibližovat a dotýkat se jich,“ měl dodat biolog.

Flegr tvrdí, že pracovník televize zbytek jeho odpovědi vystřihl. Výrok přitom vzbudil velké vášně, což on sám potvrzuje. „Tak jsem dnes do dvou hodin do rána odpovídal na rozhořčené vzkazy maminek a tatínků. A ráno za mnou dokonce jeden tatínek dorazil i osobně,“ uvedl na facebookovém profilu.

Vysokoškolský profesor v tomto týdnu v rozhovoru pro EuroZprávy.cz naznačil, že návrat dětí do lavic zatím neočekává. „Školy nejsou zavřeny pro to, aby se ochránily děti, ale z důvodů ochránění jejich rodičů a prarodičů, a především kvůli utlumení epidemie. A k tomu zatím nedošlo,“ nechal se slyšet.

Související

Městský soud v Praze, ilustrační fotografie.

Tušl stráví 19 měsíců za mřížemi kvůli dotírání na Kubka a Flegra

Pražský městský soud v pondělí potvrdil dezinformátorovi Patriku Tušloi souhrnný trest odnětí svobody v délce 19 měsíců za pronásledování šéfa České lékařské komory Milana Kubka a výtržnictví před domem evolučního biologa Jaroslava Flegra a předchozí trestné činy. Dnešní rozhodnutí není pravomocné. 
Jaroslav Flegr

Flegr dnes vypovídal u soudu, který projednává kauzu obtěžování šéfa ČLK Kubka

Obvodní soud pro Prahu 8 dnes pokračoval v projednávání případu obtěžování šéfa České lékařské komory Milana Kubka, kvůli kterému čelí obžalobě z nebezpečného pronásledování Patrik Tušl. Tušl je spolu s dalšími dvěma muži stíhán také kvůli výtržnictví, a to kvůli tomu, že před domem evolučního biologa Jaroslava Flegra podle státní zástupkyně předloni v listopadu pouštěli sirénu a vyzývali ho, aby "jménem zákona" upustil od protiprávního jednání.

Více souvisejících

Jaroslav Flegr děti CNN Prima News Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Školství

Aktuálně se děje

před 38 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy