Air France musela opět rušit lety do Moskvy, nedostala povolení od úřadů

Francouzské aerolinky Air France musely znovu zrušit lety z Paříže do Moskvy a zpět, plánované na dnešek a úterý. Stalo se tak proto, že ruské úřady nevydaly společnosti potřebná povolení, aby tyto lety mohly minout vzdušný prostor Běloruska, uvedl na svém webu ruský list Vedomosti s odvoláním na údaje společnosti.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Evropská unie doporučila leteckým společnostem, aby se vyhýbaly Bělorusku kvůli vynucenému přistání letadla irských aerolinek Ryanair na lince z Atén do Vilniusu v Minsku 23. května, což běloruským úřadům umožnilo zadržet opozičního novináře, cestujícího na palubě stroje, připomněla agentura Reuters.

Air France zrušila dva lety AF1154 a AF1654, které se měly dnes uskutečnit z pařížského letiště Charlese de Gaullea na moskevské letiště Šeremeťjevo. Neuskuteční se ani zpáteční lety naplánované na dnešek a úterý, napsaly Vedomosti.

Připomněly, že Air France se stala jednou z prvních společností, které přestaly létat přes Bělorusko. V sobotu společnost sdělila, že ruské úřady jí schválily novou trasu z Paříže do Moskvy a zpět, která míjí Bělorusko. První let se uskutečnil v sobotu ráno. Do té doby byly lety na této lince po tři dny rušeny, protože společnost neměla od ruských úřadů povolení. Podobné problémy měla i rakouská společnost Austrian Airlines, která také musela rušit lety z Vídně do Moskvy, než získala v pátek 28. května souhlas ruské strany se změnou trasy letu.

Doporučení EU kromě Air France a Austrian Airlines vyslyšely také další společnosti, jako je německá Lufthаnsa či finské aerolinky Finnair. Doporučení vyhnout se Bělorusku "s výjimkou nepředvídatelných okolností" doporučila také unijní agentura pro bezpečnost letectví EASA.

Nejnovější potíže Air France podle Reuters následovaly poté, co společnost předložila ruským úřadům znovu trasy míjející Bělorusko v rámci sezónní obnovy letových plánů. Ruská federální agentura pro civilní letectví Rosaviacija se zdržela vyjádření. Rusko, které je hlavním spojencem Minsku, minulý týden varovalo letecké společnosti, že povolování změn v trasách mezi Evropou a Ruskem může trvat delší dobu.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smartwings podaly u insolvenčního soudu návrh na soudní reorganizaci ČSA

28.05.2021 18:25 Letecká společnost Smartwings podala u insolvenčního soudu návrh na soudní reorganizaci své dceřiné…

Boeing zastavil dodávky svých letadel 787 Dreamliner

28.05.2021 15:47 Americký výrobce letecké techniky Boeing zastavil dodávky svých letadel 787 Dreamliner. S odvoláním…

RegioJet dnes odstartuje vlakové spojení do Chorvatska. Do Splitu je…

28.05.2021 08:14 Z pražského hlavního nádraží dnes odpoledne vyjede první vlakový spoj RegioJet do Chorvatska.…

České dráhy v červnu opět posílí dálkové vlaky doma i do zahraničí

18.05.2021 12:12 Aktualizováno České dráhy během června postupně obnoví další dálkové vlaky. Dopravu posílí například opět mezi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama