Praha - Pohonné hmoty v Česku dál klesají, zhruba o 70 haléřů. Natural 95 spadl do středy 14. ledna až na průměrnou cenu 30,84 Kč za litr a nafta na rovných 31 korun. Vyplývá to z údajů firmy CCS. V některých krajích nakoupíte i pod 30 korun, tankování v cizině se tak už většinou nevyplatí.
Nejlevněji lze v Praze natankovat ve třetí městské části, kde benzin vyjde na 30,94 Kč/l a nafta na 31,13 Kč/l. Naproti tomu v Praze 7 jsou ceny výrazně vyšší, rozdíl proti Praze 3 představuje čtyři koruny za litr. Za benzin tam motoristé zaplatí 35,05 Kč/l a za naftu 35,39 Kč/l.
Ceny benzinu ve středních Čechách jsou mírně vyšší, než je celostátní průměr. Nejdražší benzin v kraji se prodává nadále na Benešovsku, a to za 33,08 koruny za litr. Nejlevnější benzin je na Mělnicku, kde jeho cena dokonce klesla pod hranici třiceti korun za litr. Řidiči ho zde natankují za 29,67 koruny za litr.
Nafta je nejdražší také na Benešovsku, litr tam stojí 33,17 koruny. Nejlevnější naftu řidiči natankují na Mělnicku, průměrně za 29,90 koruny za litr. Pod hranicí 31 korun se cena nafty pohybuje i na Rakovnicku, Kolínsku, Kutnohorsku a Praze-východ.
Nejnižší ceny benzinu a dieselu na severu Čech jsou na Děčínsku. Litr Naturalu 95 tam stojí v průměru 29,79 koruny, litr nafty se prodává za 30,07 koruny. Pod psychologickou hranici 30 korun za litr se průměrné ceny benzinu dostaly ještě na Litoměřicku a Ústecku. Naopak nejvíce za pohonné hmoty řidiči zaplatí na Chomutovsku, kde je litr benzinu přijde v průměru na 30,90 Kč a litr nafty na 30,89 Kč.
Nejlevněji v Karlovarském kraji se dají pohonné hmoty koupit na Sokolovsku. Benzin tam stojí v průměru 29,62 koruny a za týden zlevnil o 49 haléřů. Nafta zlevnila dokonce o 90 haléřů a stojí 29,46 koruny. Některé pumpy ale mají i o dvě koruny nižší ceny, než je průměr.
Na Chebsku zlevnil benzin za týden o 53 haléřů na 29,90 koruny. Cena nafty klesla o 56 haléřů na 29,76 koruny.
Nejdražší benzin i nafta jsou na Karlovarsku, kde stojí o zhruba 1,50 koruny více než na Sokolovsku. I tam se ale zlevňovalo. Benzin za týden zlevnil o 68 haléřů na 30,92 koruny, cena nafty klesla o 56 haléřů na 30,97 koruny.
Mezi sedmi okresy Plzeňského kraje činí rozdíly v cenách pohonných hmot i několik korun na litru. Nejméně platí stále řidiči na severním Plzeňsku, kde natural vyjde v průměru na 29,58 Kč, tedy o devět haléřů levněji než před týdnem. Tento okres také jako jediný v kraji má průměrnou cenu pod hranicí 30 Kč za litr. Nejlevnější má i naftu, litr se prodává v průměru za 29,81 Kč, před týdnem to bylo ještě za 30,08 Kč.
Naopak nejdražší zůstává pohraniční, ekonomicky slabé Tachovsko. I tam ale oproti minulému týdnu pohonné hmoty zlevnily, litr naturalu z 34,44 Kč na 33,53 Kč, nafta z 34,26 Kč na 33,78 Kč.
Ekonomicky nejsilnější část regionu, Plzeň-město, si drží pohonné hmoty pod krajským průměrem, u benzinu litr za 30,21 Kč, tedy o 57 haléřů levnější než před týdnem, u nafty za 30,60 Kč, což je o 58 haléřů méně.
Nakupovat benzin za hranicemi v Německu je pro české řidiče dlouhodobě nevýhodné. Obdoba českého Naturalu 95 se dá u hranic v Německu koupit v přepočtu za zhruba 36,11 Kč, což je o 27 haléřů méně než před týdnem. Naopak litr nafty se tento týden dostal v přepočtu na 31,87 Kč, přibližuje se tak českým cenám.
Nejdražší pohonné hmoty v Pardubickém kraji byly na Svitavsku. Benzin vyšel na 31,56 koruny za litr a nafta na 31,15 koruny za litr. Nejlevněji se dal benzin koupit s cenou 29,41 koruny za litr na Orlickoústecku. Nafta stála v průměru nejméně na Chrudimsku (29,71 Kč za litr).
Benzin byl v Královéhradeckém kraji v posledním týdnu nejlevnější na Náchodsku, kde se prodával v průměru za 29,08 koruny za litr. Litr nafty byl nejlevnější na Rychnovsku za 29,29 Kč. Naopak nejvyšší ceny benzinu i nafty zůstávají na Hradecku, kde se litr benzinu prodával za 30,52 Kč a nafty za 30,79 Kč.
U čerpacích stanic na Vysočině zlevnil v posledním týdnu litr benzinu Natural 95 v průměru o 64 haléřů na 31,43 koruny. Z pěti okresů Vysočiny je nejdražší Žďársko, kde se Natural 95 prodává za 32,19 Kč/l a litr nafty za 32,04 Kč. Nejvýhodněji se dají pohonné hmoty natankovat na Třebíčsku - litr benzinu za 30,30 Kč a litr nafty za 30,55 Kč. Pod hranici 31 korun za litr spadla cena benzinu kromě Třebíčska už jen na Jihlavsku.
Pohonné hmoty za poslední týden zlevnily ve všech pěti okresech Olomouckého kraje. Nejlevnější benzin i naftu vykázalo Šumpersko, kde litr Naturalu 95 stál ve středu v průměru 30,75 koruny a nafty 30,64 koruny. Nejdražší pohonné hmoty jsou na Jesenicku. U tamních čerpacích stanic řidiči za benzin zaplatí v průměru 31,94 koruny a za naftu 32,14 koruny. Jesenicko jako jediné v Olomouckém kraji mělo ve středu průměrnou cenu nafty vyšší než 32 korun.
Ve Zlínském kraji je nejlevněji na Zlínsku, kde benzin stojí 30,48 koruny a nafta 30,70 koruny. Nejvíce zaplatí u čerpacích stanic motoristé na Vsetínsku, za benzin tam dají 31,16 koruny, za naftu 31,33 koruny.
V Moravskoslezském kraji je nejlevněji na Opavsku. Litr Naturalu 95 tam ve středu stál v průměru 30,34 Kč a litr nafty 30,40. Naopak nejdráž je na Frýdecko-Místecku, kde se platilo za litr benzinu průměrně 31,24 Kč a za litr nafty 31,41 Kč.
V sousedním Polsku je podle serveru www.fuel-prices-europe.info levněji než v Česku. Litr benzinu tam nyní v přepočtu přijde průměrně na 26,34 Kč a litr nafty na 26,80 Kč. U hranic jsou ale ceny vyšší. Na Slovensku je dráž, za litr Naturalu 95 tam nyní motoristé platí v přepočtu průměrně 37,09 Kč a za litr nafty 34,04 Kč.
Rozdíly mezi průměrnými cenami pohonných hmot v jednotlivých okresech Jihomoravského kraje jsou stále značné. Na Hodonínsku, Znojemsku a Blanensku se už průměrná cena benzinu blíží 30 korunám za litr. V Brně Natural 95 stojí průměrně 32,80 Kč, ochota čerpadlářů zlevňovat při klesající ceně suroviny je ve městě tradičně nejnižší.
Motoristům z jižní Moravy se už nevyplatí tankovat benzin v Rakousku. Litr naturalu tam stojí 1,14 eura, v přepočtu 31,97 koruny. Za naftu tam zaplatíještě méně, a to 1,12 eura za litr, což je 31,41 koruny.
Související
Čeští řidiči dostávají dobré zprávy. Ceny klesají, může za to i ruská ropa
Zdražování nafty má pokračovat. Ve světě panují obavy z jejího nedostatku
pohonné hmoty , Čerpací stanice , Benzín
Aktuálně se děje
před 53 minutami
OBRAZEM: Mikuláš se svou partou čertů a andělů si podmanil ulice Prahy
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
včera
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno včera
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
včera
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
včera
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
včera
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
včera
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
včera
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
včera
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
včera
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
včera
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
včera
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
včera
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
včera
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
včera
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
včera
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
včera
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
Nejenom prezident má problém s vládním angažmá poslance Filipa Turka (Motoristé), který by se po poslední rošádě měl stát ministrem životního prostředí, nikoliv šéfem diplomacie. Podle průzkumu nechce Turka v příští české vládě více než polovina lidí.
Zdroj: Jan Hrabě