Praha - Ceny benzinu i nafty v Česku oproti minulému týdnu stouply shodně o 11 haléřů. Natural 95 stál ve středu průměrně 29,34 koruna za litr a diesel 27,90 Kč/l.
Ceny pohonných hmot následují zdražování ropy z minulého týdne, když cena severomořské ropy Brent se poprvé po měsíci a půl dostala nad hranici 50 dolarů za barel. Zdražování ropy vyvolala dohoda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o omezení těžby.
Podle analytika společnosti Finlord Borise Tomčiaka budou ceny benzinu a nafty u tuzemských pump růst i nadále. "V nejbližším týdnu očekáváme u čerpacích stanic postupný růst cen přibližně o 25 haléřů," řekl dnes ČTK Tomčiak a připomněl, že detaily dohody OPEC by měly být dotaženy v listopadu. "Jednání se zúčastnilo i Rusko, nicméně zatím neuvedlo, jestli svoji produkci sníží také. Rusko potřebuje cenu ropy na úrovni 60 až 65 dolarů za barel, jinak bude mít rozsáhlý rozpočtový deficit," dodal.
U nafty se na místo nejdražšího kraje vrátila Praha, kde je litr průměrně za 28,70 koruny. Na Vysočině, kde stál diesel dosud nejvíce, cena dokonce klesla. Vůbec nejlevnější zůstala nafta v Královéhradeckém kraji v průměru za 27,41 Kč/l.
Natural 95 stál ve středu už ve všech krajích víc než 29 korun, nejdražší byl po týdenní přestávce opět na Vysočině v průměru za 29,85 Kč/l. Nejméně za něj nadále platí řidiči v Moravskoslezském kraji, za litr průměrně 29,01 koruny. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
Mírně rostou i ceny v Německu. Benzin tam stojí v přepočtu 35,64 koruny, nafta 30,51 koruny. Cena benzinu v Rakousku je nyní po přepočtu na koruny mírně levnější, litr naturalu stojí za hranicemi průměrných 1,06 eura (v přepočtu 28,64 koruny). Také nafta je levnější a vyjde na 0,98 eura za litr, což je 26,48 koruny.
V Polsku jsou podle serveru www.fuel-prices-europe.info pohonné hmoty levnější než v Česku. Litr benzinu tam nyní v přepočtu přijde průměrně na 26,26 Kč a litr nafty na 25,31 Kč. Nafta je oproti Česku levnější také na Slovensku, kde za její litr nyní motoristé dají v přepočtu průměrně 26,48 Kč. Natural 95 je tam ovšem dražší, litr stojí v průměru 29,86 Kč.
25. března 2026 13:26
Válka v Íránu se propíše o peněženek Čechů. První velký dodavatel energií zdražuje
Související
Rajchl se nabídl, že pojede do Ruska vyjednávat o ropě a plynu
Babiš prozradil řidičům, jak se budou stanovovat maximální ceny pohonných hmot
pohonné hmoty , Čerpací stanice
Aktuálně se děje
před 47 minutami
Co se stane, až vyprší ultimátum? Ani americká armáda nedokáže zničit íránskou infrastrukturu, varují experti
před 1 hodinou
Vláda volební období neustojí? Stropnický si posvítil na Babiše, nešetřil ani Macinku
před 3 hodinami
OBRAZEM: Takhle Zemi lidstvo ještě nevidělo. Mise Artemis II přepsala dějiny kosmonautiky
před 4 hodinami
Ministr zahraničí nemůže zakázat prezidentovi zastupovat zemi, řekl studentům Pavel
před 5 hodinami
Írán vyzval občany, aby chránili infrastrukturu vlastním tělem. Kolem elektráren tvoří lidské řetězy
před 6 hodinami
„Jsem vám k službám.“ Maďarskem otřásá nový skandál, Orbán nabízel Putinovi naprostou oddanost
před 6 hodinami
EU se snaží potlačit maďarský lid, protože nemá v oblibě lídra, který stojí za občany, perlí Vance v Budapešti
před 7 hodinami
Celá civilizace dnes večer zemře, prohlásil Trump. USA útočí na ostrov Charg, Izrael likviduje íránskou dopravní síť
před 8 hodinami
Ministerstvo zveřejnilo maximální ceny pohonných hmot na středu
před 9 hodinami
Vance přistál v Maďarsku. Zlatý věk, událost desetiletí, nešetří chválou Orbánovi lidé
před 10 hodinami
Orbán je trnem v oku Evropské unie. Do voleb vkládá velké naděje
před 10 hodinami
The Times: Modžtába Chameneí je v kritickém stavu neschopen řídit zemi. Írán mu chystá hrob
před 11 hodinami
Ve Francii havaroval vysokorychlostní vlak TGV. Po srážce s kamionem je mnoho zraněných
před 12 hodinami
Do voleb v Maďarsku zbývá necelý týden. Trump posílá Orbánovi silnou zbraň
před 13 hodinami
Co bude po vypršení ultimáta? Írán ustoupit nehodlá, Trumpa staví do parové pozice
před 13 hodinami
Během noci na středu můžeme zlikvidovat celý Írán, tvrdí Trump
před 15 hodinami
Mrazivé noční počasí představuje problém. Meteorologové varují
včera
Česká televize představila osmého účastníka letošní StarDance
včera
Po neúspěšné baráži o MS skončil u rumunských fotbalistů kouč Lucescu. Den poté dostal infarkt
včera
Pat a Mat z USA. Íránská diplomacie si střílí z amerických politiků
Íránští představitelé dávají všemožně najevo, že se nehroutí z amerického tlaku. Diplomaté, kteří režim zastupují v jednom z afrických států, dokonce přirovnali dvojici vrcholných politiků administrativy Donalda Trumpa ke známým českým animovaným postavičkám.
Zdroj: Lucie Podzimková