Kellnerova PPF vstupuje do zahraničních médií, koupí bulharskou televizi Nova

Praha - Investiční skupina PPF miliardáře Petra Kellnera se dohodla se švédskou Modern Times Group (MTG), že od ní koupí 95 procent bulharské mediální společnosti Nova Broadcasting Group. PPF zároveň koupí i zbylých pět procent od společnosti Eastern European Media Holdings.

Cenu PPF neuvedla, ale podle zpárvy MTG transakce ohodnocuje 100 procent Novy Broadcasting na 185 milionů eur, tedy v přepočtu asi 4,7 miliardy korun. MTG chce výnos z prodeje použít na investice do svého severoevropského mediálního domu Nordic Entertainment a podnikání v oblasti digitální zábavy.

Nova je největší bulharskou komerční mediální skupinou s podílem na sledovanosti 33 procent. Tvoří ji sedm televizních stanic a 19 firem poskytujících on-line mediální služby. Nova zaměstnává v Bulharsku kolem 650 lidí. Loni vykázala tržby 991 milionů švédských korun, tedy asi 2,5 miliardy Kč, a provozní zisk 195 milionů SEK (500 milionů Kč). MTG vlastní Novu od roku 2008.

Podle informací bulharských médií z minulého týdne se PPF uchází i o tamního telekomunikačního operátora Telenor.

Skupiny PPF v současnosti v oblasti médií působí prostřednictvím společnosti O2 Czech Republic, která je největším telekomunikačním operátorem na českém trhu (pro PPF je O2 finanční investicí, skupina nezasahuje do obchodního vedení společnosti). O2 je se svou službou O2 TV největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku. Podíl skupiny PPF v O2 Czech Republic, která působí i na Slovensku, je 81,1 procenta.

Skupina PPF v minulosti v ČR ovládala televizi Nova, nad kterou převzala kontrolu v roce 2002. O dva roky později prodala PPF Novu mediálnímu koncernu Central European Media Enterprises (CME) za 16,5 miliardy korun a 11procentní akciový podíl v CME.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, těžbu surovin, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. V ČR vedle telekomunikací působí PPF především v oblasti bankovnictví a finančních služeb, v realitách či biotechnologiích. K nedávným akvizicím PPF patří například strojírenská společnost Škoda Transportation.

Skupina vlastnila v polovině minulého roku aktiva dosahující téměř 35 miliard eur (asi 887 miliard Kč) a zaměstnávala celosvětově 155.000 lidí. Loni v prvním pololetí PPF stoupl čistý zisk o 18 procent na 7,5 miliardy korun.

Související

PPF

PPF zcela ovládne Kellnerová s dcerami. Bude je to stát desítky miliard

Nejbohatší Češka Renáta Kellnerová uzavřela zásadní dohodu týkající se skupiny PPF. Nevlastní syn miliardářky má být vyplacen, za svůj desetiprocentní podíl dostane přes 40 miliard korun. Jde o další významný milník v nedávné historii společnosti po tragické smrti Petra Kellnera v březnu 2021. 

Více souvisejících

ppf group Bulharsko Ekonomika TV Nova

Aktuálně se děje

před 15 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Silvestrovské oslavy, ilustrační fotografie.

Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví

Česko se připravuje na silvestrovské a novoroční oslavy. Ve střehu jsou samozřejmě i policisté, kteří již zahájili příslušná bezpečnostní opatření. Policie nicméně nemá informace o jakékoliv konkrétní hrozbě. Strážci zákona zároveň vyzvali řidiče k obezřetnosti na silnicích.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

včera

Ilustrační fotografie.

Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz

Tři desítky zdravotníků nad rámec běžného provozu nasadí záchranná služba v hlavním městě po dobu silvestrovských oslav – tradičně nejvytíženějšího dne roku. V ulicích bude vyšší počet posádek i speciální techniky. Nepřehlédnutelný modul Golem bude umístěn stejně jako loni na Staroměstském náměstí.

včera

včera

Vlaky

Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit

Oslava příchodu nového roku znamená tradiční menší zájem o cestování. Provoz na železnici se proto utlumí už ve večerních hodinách. Sváteční klid na železnici se však během Nového roku rychle změní a odpoledne se již očekává ve vlacích rušno. České dráhy jsou připraveny posílit vlaky na nejvíce vytížených dálkových linkách a doporučují zákazníkům rezervaci míst. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin

Kreml nadále rozvíjí tvrzení o ukrajinském dronovém útoku na prezidentovu rezidenci v Novgorodské oblasti. Rusové teď nechtějí informovat o tom, kde se prezident Vladimir Putin nachází. Kyjev již dříve obvinění ze strany Moskvy odmítl. 

včera

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

PŘEHLED: Obchody na Silvestra. Víme, jak bude ve středu otevřeno

V plném proudu je předposlední den kalendářního roku 2025 a v řadě domácností vrcholí přípravy na Silvestra. Pokud je odkládáte na poslední chvíli, měli byste vědět, jak budou ve středu otevřené obchody. Provozní doba bude oproti běžnému pracovnímu dni odlišná. 

včera

včera

Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal

Člen prezidentské ochranky čelí obžalobě kvůli únorové nehodě pod vlivem alkoholu, která se stala v obci na Náchodsku, kde má prezident Petr Pavel chalupu. Šofér, který je od nehody mimo službu, může dostat až dvouletý trest odnětí svobody. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy