Zástupci pražského magistrátu dnes v přízemí Škodova paláce v Jungmannově ulici otevřeli centrum, kde mohou podnikatelé konzultovat svoje nápady s odborníky. Město také spustilo druhé kolo výzev projektu Pražský voucher, ve kterém podporuje začínající podnikatele. Slavnostního otevření se zúčastnili primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a radní pro školství Vít Šimral (Piráti).
Centrum podle zástupců magistrátu nabízí informace o možnostech podpory podnikání pro kohokoliv, kdo projeví zájem. Kromě individuálních konzultací se v něm pracovníci magistrátu chystají pořádat vzdělávací akce a semináře pro veřejnost. Centrum má také zprostředkovávat spolupráci soukromých podnikatelů, veřejných institucí a univerzit. V budoucnu chce magistrát rozšířit poradenské služby i pro cizince. "Naším cílem je, aby Praha nebyla vnímána v zahraničí pouze jako turistická destinace, ale také jako důležité hospodářské a ekonomické centrum," uvedl primátor Hřib.
Město dnes vypsalo také druhé kolo výzev v projektu Pražský voucher, se kterým přišlo předchozí vedení magistrátu. Zájemci mohou své projekty do programu přihlásit prostřednictvím internetové aplikace. Podle radního Šimrala je projekt zaměřen zejména na začínající malé a střední podnikatele, kterým magistrát proplatí až 85 procent nákladů na uskutečnění podnikatelského záměru.
Zájemci se mohou se svými nápady hlásit od 18. března do 18. dubna a mohou získat podporu na inovační projekty, kreativní služby, koučing a mentoring, na pobyty v zahraničních inkubátorech a prezentaci na zahraničních veletrzích a výstavách. Na projekt, který město spustilo loni v září, je určeno celkem 480 miliony korun.
Nové centrum ve Škodové paláci je otevřeno každý všední den od 9:00 do 18:00, v pátek do 15:00. Od 9:30 do 13:00 jsou konzultace určeny pro zájemce o podporu z programu Pražský voucher.
Související
Podnikatel Karel Kadlec zemřel. Z CarTec Group udělal respektovanou firmu
Víte, jaký program dokáže ušetřit práci každému podnikateli? Online fakturace
podnikatelé , Praha , magistráty Praha , Zdeněk Hřib
Aktuálně se děje
před 17 minutami
Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal
před 1 hodinou
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
před 1 hodinou
Drama v pardubickém hotelu. Opilý cizinec vyhrožoval střelbou
před 3 hodinami
Počasí do konce týdne: V noci a k ránu hrozí silné mrazy
včera
USA provedly úder na pozemní cíl přímo ve Venezuele, potvrdil Trump
včera
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
včera
Putin chce, aby Ukrajina uspěla, prohlásil Trump. Zelenského kamenná tvář se rozpadla
včera
Ukrajinské drony zaútočily na Putinovu rezidenci, jednání o míru přehodnotíme, tvrdí Lavrov
včera
Konec nadvlády republikánů? Americkou politiku čekají příští rok významné změny, predikuje Pelosiová
včera
Nejvýznamnější vědecké objevy uplynulého roku: Prosakování zlata a bujarý život na místě, kam Slunce nedosáhne
včera
Pátrání po zmizelém letu Malaysia Airlines MH370 se po jedenácti letech obnovuje
včera
Zelenského vystřídá Netanjahu. Míří za Trumpem na Floridu
včera
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
včera
Neobvyklý průzkum: Co si Evropané skutečně myslí o Trumpovi?
včera
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
včera
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
včera
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
28. prosince 2025 21:50
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
28. prosince 2025 20:28
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno 28. prosince 2025 19:32
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
Česko ještě dnes pokryje náledí, varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v nejnovější výstraze. Nebezpečí se týká celého území republiky. Pozor si musí dát zejména řidiči.
Zdroj: Jan Hrabě