Praha - Nejabsurdnějším bankovním poplatkem je podle klientů finančních ústavů v Česku a na Slovensku poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat. Na druhém místě pomyslného žebříčku skončil poplatek za vedení úvěrového/hypotečního účtu.
"Anketa má kromě postojů bankovních klientů vyvinout tlak na banky při změně jejich poplatkové politiky, což se v posledních letech a zejména v posledních měsících děje," uvedl Patrik Nacher, provozovatel serveru www.bankovnipoplatky.com, která anketu vyhlašuje.
Do 30. listopadu loňského roku měli návštěvníci webu šanci ovlivnit strukturu navrhovaných bankovních poplatků tím, že nominovali poplatek, který považovali za absurdní. Z těchto nominací se sestavila tabulku 15 poplatků, které byly nominovány nejčastěji. Počínaje 1. prosincem 2012 začalo dvoukolové hlasování.
V prvním kole, které skončilo 31. ledna, lidé vybrali pět nejabsurdnějších poplatků, které získaly největší počet hlasů. Poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat navázal na vítězství z 1. kola hlasování a i ve finálovém kole suverénně vyhrál.
Při pohledu do historie této ankety se zjistí, že tento poplatek skončil v loňském i předloňském ročníku druhý. "Klientům jednoznačně vadí, že musejí platit i za zjištění stavu na svém účtu a to často vyšší poplatek, než je samotný výběr z bankomatu, což je hotovostní operace, která je pro banky nejdražší," řekl Nacher.
Výsledky finálového hlasování:1. Poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat 8227 hlasů (36 procent)2. Poplatek za vedení úvěrového / hypotečního účtu 4927 hlasů (22 procent)3. Poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou 3756 hlasů (17 procent)4. Poplatek za zadání příkazu či změny trv. příkazu přes internetbanking 3571 hlasů (16 procent)5. Výše poplatku za vklad na účet na přepážce třetí osobou 2247 hlasů (10 procent)
Nejabsurdnější bankovní poplatky za roky 2005 až 2011:2005 - poplatek za příchozí platbu,2006 - poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky,2007 - poplatek za vedení běžného účtu,2008 - poplatek za nadměrný vklad,2009 - poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet a2010 - poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu2011 - poplatek za předčasně splacený úvěr
Související
Hyenismus v prestižní bance: Zpoplatnila i mrtvé klienty
Digitální revoluce: Do pěti let zmizí bankovní poplatky, tipuje exguvernér ČNB
bankovní poplatky , bankomaty , peníze
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Počasí přinese o víkendu silné noční mrazy, během dne se oteplí
včera
Lidé si přejí, aby původce zla zemřel, vzkázal Zelenskyj ve vánočním projevu Putinovi
včera
Nejvlivnější osobou v Evropě je Trump, ukazuje prestižní žebříček
včera
Ukrajinská armáda provedla raketami Storm Shadow masivní úder na ruskou energetickou infrastrukturu
včera
Pentagon: Čína v roce 2027 rozpoutá válku s Tchaj-wanem
včera
Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause
včera
Předvánoční úspěchy českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
včera
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
včera
Zůna ukázal SPD tvrdou realitu. Bohužel však skončil dříve, než vůbec začal
včera
Na Kilimandžáru se zřítil vrtulník s pěti lidmi na palubě. Mezi mrtvými jsou čeští turisté
včera
Papež vyzval Ukrajinu a Rusko, aby zasedly k jednomu stolu a začaly jednat
včera
Soud poslal MMA zápasníka Karlose Vémolu do vazby
včera
Turecko zadrželo stovku sympatizantů Islámského státu. Chystali teroristické útoky během novoročních oslav
včera
Islámský stát v tichosti opět sílí. Vytváří statisíce nových uprchlíků
včera
Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina
včera
Evropa může čelit válce s Ruskem do několika let. Podle expertů na to není vůbec připravena
včera
Počasí bude mrazivé i po svátcích, o víkendu se přidá sněžení
24. prosince 2025 21:48
Brusel vrací úder. Tlaku USA ustoupit nehodlá
24. prosince 2025 21:26
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
24. prosince 2025 19:52
Napětí na Blízkém východě: Izrael stupňuje údery v Libanonu před klíčovým termínem
Izraelské letectvo provedlo ve středu dopoledne sérii náletů na jihu Libanonu, které cílily na infrastrukturu hnutí Hizballáh. Útoky zasáhly oblasti v okolí Nabatíje, konkrétně údolí Houmin, Wadi Azza a Nimeiriya. Podle svědků se nad zasaženými místy i nad východním údolím Bikáa nadále pohybují izraelské bezpilotní letouny. Izraelská armáda v oficiálním prohlášení uvedla, že údery byly nezbytné kvůli přítomnosti vojenských zařízení, která porušují dohody o příměří.
Zdroj: Libor Novák