Praha - Během minulého týdne klesla cena benzinu o devět haléřů na 36,72 koruny a nafty o sedm haléřů na 36,2 koruny za litr. Prodejci tak korigují únorové ceny, kdy během celého měsíce zdražily o 2,3 procenta, informovala v pondělí prostřednictvím statistik CCS společnost Colosseum.
"V tomto týdnu očekáváme pokračování zlevňování. Ceny pohonných hmot by mohly poklesnout až o několik desetihaléřů," odhadl pro Mediafax analytik společnosti Colosseum Boris Tomčiak. Podle jeho slov hraje svoji příznivou roli také vývoj na měnových trzích, kde posílila korun, a snížil se kurz USD/CZK o 0,8 procenta. Aktuálně je možné jeden dolar zakoupit za 19,44 koruny.
Dolů šly také průměrné ceny pohonných hmot na burze v Rotterdamu. Cena benzinu na tamním trhu se propadla o 2,9 procenta, nafta zlevnila o 2,2 procenta.
Proti tomu cena ropy typu Brent v minulém týdnu mírně stagnovala na úrovni 110 dolarů za barel. "Zásoby ropy lehké texaské ropy WTI v USA ke konci minulého týdne stouply o 3,83 milionu barelů, což je čtyřikrát více, než byl medián odhadů analytiků," doplnil závěrem analytik Tomčiak.
Související
Ceny ropy kvůli obavám o dodávky letí vzhůru. Brent je už pod 95 dolary
Ceny pohonných hmot v ČR se „hroutí k zemi“. Tempo je rekordní v historii
ceny ropy , Benzín , Čerpací stanice
Aktuálně se děje
včera
Izraelská armáda povolala do služby 100 000 rezervistů. V dalších zvýší intenzitu útoků na Írán
včera
Při nové vlně útoků bylo zasaženo ústředí íránské státní televize. Internet v zemi prakticky nefunguje
včera
Izrael shodil na Írán za 30 hodin 2000 bomb. Americká armáda nasadila stealth bombardéry B-2
včera
Politico: Írán po začátku útoku zoufale hledal pomoc v Moskvě. Dostal jen slovní podporu
včera
Při jediném úderu zemřelo 48 íránských lídrů, prohlásil Trump. Co bude dál ale nikdo neví, varuje exšéf CIA
včera
Írán chce vybrat nového vůdce do dvou dní. Svrhněte islámskou republiku, dokud můžete, vyzval Íránce Pahlaví
včera
Írán zaútočil na americkou letadlovou loď USS Abraham Lincoln. Rakety k ní ale nedoletěly
včera
Írán bude po zabití Chameneího řídit tříčlenná rada, povede ji ajatolláh Alíréza Aráfí
včera
Konflikt v Íránu má tři scénáře vývoje, tvrdí Macinka. Kvůli Čechům v zahraničí svolal krizový štáb
včera
Írán vypálil rakety směrem ke Kypru, varuje Británie
včera
Česká republika je připravena okamžitě vyslat repatriační letadla pro své občany, oznámil Babiš
včera
Írán zahájil další vlnu raketových útoků. Nad Abú Dhabí se ozývají silné exploze
včera
OBRAZEM: Tradiční Matějská pouť opět rozzářila pražské Výstaviště
včera
Co teď čeká Írán? Zemi povede vytvořená rada, čeká ji boj o přežití režimu
včera
„Nezapomeneme na 7. říjen.“ Izraelská armáda opět udeřila v srdci Teheránu, Írán slibuje pomstu
včera
Po smrti je nejen ajatolláh. Zahynula Chameneího dcera, zeť, vnouče a 40 íránských představitelů
včera
Írán zahájil rozsáhlou vlnu útoků napříč celým Blízkým východem
včera
Rozzuření Íránci se pokusili vtrhnout na americké velvyslanectví
včera
Počasí: Příští týden jarní teploty setrvají, bude až 15 stupňů
28. února 2026 23:11
Ajatolláh Alí Chameneí je po smrti
Americký prezident Donald Trump v sobotu večer potvrdil, že íránský nejvyšší vůdce, ajatolláh Alí Chameneí, byl zabit při rozsáhlém společném úderu Spojených států a Izraele. Trump tuto zprávu oznámil prostřednictvím své sociální sítě Truth Social, kde Chameneího označil za jednoho z nejhorších lidí v historii. Podle prezidenta je jeho smrt spravedlností nejen pro íránský lid, ale i pro Američany a občany mnoha dalších zemí.
Zdroj: Libor Novák