IKEA v uplynulém finančním roce vykázala nižší tržby i zisk

Nábytkářskému řetězci IKEA v ČR v uplynulém finančním roce, který trval od září 2019 do 31. srpna loňského roku, klesly tržby o 166,5 milionu korun na 10,5 miliardy korun, zisk se firmě snížil zhruba o osm procent na 1,1 miliardy korun.

Společnost vzhledem k pandemii koronaviru a souvisejícím omezením považuje výsledek za solidní, k němuž významně přispěl nárůst on-line prodejů, a to meziročně o 97,5 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin. Na uveřejnění hospodářských výsledků dnes upozornil server E15.cz.

IKEA v České republice v minulém finančním roce provozovala čtyři obchodní domy, dva v Praze, další v Brně a Ostravě. Navštívilo je 9,1 milionu lidí, přičemž výrobky IKEA si zakoupilo 4,7 milionu lidí. O rok dříve do obchodních domů zavítalo přes deset milionů zákazníků. Webové stránky v uplynulém hospodářském roce navštívilo 11,5 milionu lidí, z nichž 156.000 nakoupilo on-line. Pro zlepšení dostupnosti objednávek z internetu společnost loni otevřela první výdejní místo v Hradci Králové, Liberci a Zlíně.

IKEA zaměstnávala v průměru 1626 pracovníků. Navzdory koronavirové krizi firma podle informací ve výroční zprávě nesnižovala zaměstnanecké stavy, lidem vyplácela plné mzdy. Navíc zavedla jednorázovou finanční pomoc k pokrytí neočekávaných výdajů v souvislosti s covidem-19 pro zaměstnance, na které měla pandemie největší dopad.

V nadcházejícím roce se chce společnost zaměřit na tři pilíře - přístupnost, cenovou dostupnost a strategii udržitelnosti.

IKEA je švédská nábytkářská firma, která v ČR působí od roku 1996 a tuzemskému trhu nábytkářských sítí dominuje. Mezi další řetězce patří XXXLutz, Jysk, Möbelix, Sconto nebo Asko Nábytek.

Související

Více souvisejících

Ikea

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Teroristé Hamásu

Dohoda o příměří se bortí. Hamás nesplní požadavky Izraele, ten odmítl jednat

Palestinské radikální hnutí Hamás odmítlo vyjednávat o požadavcích Izraele, které byly podmínkou účastí izraelské delegace na jednáních o nové dohodě o příměří v egyptském Káhiře. Izrael tak v neděli nevyšle svou delegaci do Káhiry, informoval zpravodajský web The Times of Israel s odvoláním na nejmenovaného vládního úředníka.

před 4 hodinami

Jozef Síkela

Síkela: Česko se odkloní od uhlí do roku 2033

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce připravit do poloviny roku 2025 zákon, který by zajistil řízený odchod od uhlí v energetice do roku 2033. Tento plán oznámil v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 13 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy