Mnozí kamenní prodejci dnes spustili povánoční výprodej, většinou bude pokračovat celý leden. Někteří obchodníci výprodejové akce zahájili už v předchozích dvou týdnech. Vyplývá to z ankety a zjištění ČTK. Většina kamenných obchodů se dnes po dvou a půl denní pauze znovu otevřela zákazníkům, část prodejen menších než 200 metrů čtverečních byla v provozu už v neděli.
Několik tisíc produktů napříč sortimentem nabízí ode dneška se slevou až 70 procent hypermarkety Globus. Výše slev se podle mluvčí společnosti Anety Turnovské liší u jednotlivých prodejních kategorií. Výprodej podle ní potrvá až do posledního lednového týdne.
I v pražském obchodním centru Galerie Harfa podle jeho ředitele Pavla Hradce jednotliví prodejci postupně po vánočních svátcích zahajují výprodeje. "Naplno se pak rozběhnou v lednu a potrvají do konce ledna. Vzhledem k pandemickým vlnám a omezením v letech 2020 a 2021 se může zboží rychleji vyprodávat a slevové nabídky se tak mohou v průběhu času měnit," uvedl. Na návštěvnosti Galerie Harfa se podle Hradce nyní podepisuje omezený provoz O2 areny, která s centrem sousedí a přiváděla účastníky akcí i do obchodní pasáže.
Povánoční slevy začaly dnes také v obchodech Tesco, týkají se hlavně vánočních dekorací, domácích potřeb a balicích papírů. Tyto produkty lidé podle manažera spotřebního zboží Tesco pro ČR a Slovensko Aleše Pavlíka pořídí až o 75 procent levněji. Zákazníci ode dneška za nižší ceny nakoupí i vybrané oblečení, boty a doplňky privátní značky F&F. Od úterý budou podle Pavlíka ve slevě 30 procent některé hračky, od 5. ledna Tesco nabídne slevy až 50 procent na vybrané zboží z kategorie elektro.
Obchodníci ve Freeport Fashion Outlet v Hatích u Znojma letos poprvé podle ředitele centra Jana Procházky slevy nabízeli od posledního předvánočního víkendu. Důvodem dřívějšího spuštění výprodejů byly podle něj vysoké přebytky uskladněného zboží vzniklé v důsledku pandemie. "Čekáme, že i v dalších týdnech obchodníci budou pokračovat ve zbavování se zásob. Na druhou stranu v příštím roce lze očekávat i částečný nedostatek některého zboží, a to v návaznosti na problémy s výrobou a dopravou zboží především z Asie," řekl Procházka.
Nábytkářských řetězec IKEA spustil zimní výprodej 15. prosince, potrvá do 13. ledna nebo do vyprodání zásob. Ve všech obchodních domech IKEA byl dnes dopoledne podle informací na webu společnosti mírný provoz, kapacita se zdaleka nenaplnila.
Související
Obchody na Svátek práce normálně fungovaly. Příště bude situace jiná
Obchody nemají na vybranou. V květnu se jednou musí řídit zákonem
Aktuálně se děje
před 52 minutami
Vědci řeší novou záhadu. Objevili atmosféru na planetě, kde to teoreticky nemělo být možné
před 1 hodinou
Čtou knihy, na palubu chodí po jednom. Jak se žije cestujícím lodi MV Hondius pod hrozbou hantaviru?
před 1 hodinou
Bouřky se mohou vyskytnout i dnes, přiznali meteorologové
před 2 hodinami
Loď MV Hondius rozhádala celé Španělsko. Madrid ji povolil zakotvit na Kanárských ostrovech
před 3 hodinami
Babiš v otázce financování armády otočil. Závazek NATO chce letos splnit
před 3 hodinami
MV Hondius pluje k evropským břehům. Na palubu míří lékaři, Kanárské ostrovy lodi nedovolí zakotvit
před 4 hodinami
Platit se mu nechce. Pražská MHD marně vymáhá škodu po teroristovi z Kolumbie
před 4 hodinami
Trump znovu nepochopitelně kritizoval papeže. Rubio právě míří do Vatikánu
před 5 hodinami
Hasiči v Českém Švýcarsku splnili cíl a odvolávají vrtulníky. Zásah pokračuje
před 6 hodinami
Trump pozastavil Projekt Svoboda. Blokáda i mírová jednání pokračují
před 7 hodinami
Smutná zpráva z Nepálu. Na Makalu zemřel český horolezec
před 8 hodinami
Počasí přinese do Česka další bouřky
Aktualizováno před 13 hodinami
OBRAZEM: Ruce pryč od médií. Tisíce lidí v Praze protestovaly proti zestátnění ČT a ČRo
včera
Den před příměřím byl na Ukrajině krvavý. Kyjev hlásí 17 mrtvých, armáda útočila v ruském vnitrozemí
včera
CNN: Trump se stal historicky nejméně populárním prezidentem USA
včera
WHO: Na palubě lodi MV Hondius mohlo dojít k vzácnému přenosu hantaviru z člověka na člověka
včera
V Moskvě budou čekat Putin a Lukašenko. Fico stále plánuje cestu do Ruska
včera
Došlo na slova vědců. Zesláblý keporkak Timmy zřejmě uhynul
včera
Hegseth: Cesta Hormuzským průlivem je volná. Írán se ztrapnil a uchýlil k mezinárodnímu vydírání
včera
Další nakažení hantavirem na MV Hondius. Přístav výletní lodi zakázal zakotvit, cestující na břeh nesmí
Na palubě výletní lodi MV Hondius, která se plavila přes Atlantik, byl potvrzen druhý případ nákazy vzácným hantavirem. Tato zpráva přichází poté, co v důsledku podezřelého vypuknutí nákazy zemřeli již tři lidé a další cestující zůstává ve vážném stavu v nemocnici.
Zdroj: Libor Novák