Skupina MOL loni v Česku zvýšila čistý zisk, tržby naopak klesly

Skupina MOL zvýšila loni v Česku meziročně čistý zisk o 6,1 procenta na 589,3 milionu korun. Tržby z prodeje zboží, výrobků a služeb proti tomu klesly o 7,6 procenta na 44,4 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin. Skupina v Česku celkem provozuje 304 čerpacích stanic značek MOL, Pap Oil a Slovnaft, z hlediska počtu je dvojkou trhu.

"Strategií společnosti je mít v České republice jenom jednu silnou značku MOL. Stávající modré stanice Pap Oil se tak postupně přebarvují do zelena. Dokončení celého procesu přeměny čerpacích stanic do jednotného konceptu je směřováno ke konci roku 2020," uvedla ve zprávě firma.

Generální ředitel MOL Česká republika Richard Austen dříve odhadl, že přeměna pump bude firmu stát zhruba půl miliardy korun. Po dřívějším přejmenování pump značek Agip, Slovnaft a Lukoil si MOL ponechal kvůli zachování ochranné známky na českém trhu jednu stanici značky Slovnaft v katastru obce Horosedly na Písecku. Podobný krok podle informací ČTK společnost plánuje také se značkou Pap Oil. Jedničkou tuzemského trhu čerpacích stanic je Benzina z holdingu Unipetrol, která má 417 stanic.

MOL ČR ve výroční zprávě dále uvedla, že dalším milníkem pro společnost bylo v loňském roce zavedení nabíječek pro elektromobily v rámci evropského projektu NEXT-E. "Na konci roku jich bylo na čerpacích stanicích MOL otevřeno celkem 12 a pro rok 2020 je plánováno otevření zbylých 12 nabíječek a další rozvoj v této oblasti," napsala.

Firma uvedla, že loni také dále pokračovala v budování konceptu občerstvení Fresh Corner na svých pumpách, během loňska ho rozšířila na 214 čerpacích stanic. "Sortiment občerstvení je založen na chutné kávě připravené z výběrových kávových zrn, sendvičích a bagetách, hot dogu, panini, sladkém i slaném pečivu a širokém výběru teplých jídel," dodala. Konkurenční Benzina tento týden uvedla, že svůj koncept rychlého občerstvení Stop Cafe rozšířila na 308 stanic.

MOL je mezinárodní ropná a plynárenská společnost se sídlem v Budapešti. MOL ČR na svém webu uvádí, že mateřský koncern vlastní síť 1900 čerpacích stanic ve 12 zemích střední a jihovýchodní Evropy. Skupina aktivně působí ve více než 40 zemích a zaměstnává 28.000 lidí po celém světě. Provozuje mimo jiné čtyři rafinérie a dva petrochemické závody.

Související

MOL, ilustrační fotografie.

MOL upozornil na kritický stav zásobování palivy v Maďarsku

Situace kolem zásobování pohonnými hmotami v Maďarsku je kritická a jediným řešením je vytvořit podmínky pro zvýšení dovozu. Uvedla to dnes podle agentury Reuters maďarská ropná a plynárenská společnost MOL. Zahraniční podniky omezily dodávky paliv do Maďarska poté, co tamní vláda loni zavedla cenový strop pro benzin a naftu. Situaci podle firmy MOL v poslední době komplikují snahy lidí vytvářet si zásoby pohonných hmot. 

Více souvisejících

MOL (maďarská síť benzinek) Benzinky

Aktuálně se děje

před 3 minutami

Meta Platforms

Threads startuje v Česku. Meta zveřejnila datum a čas spuštění, příspěvek v ní ale možná nenapíšete

Jak už jsme na serveru EuroZprávy.cz informovali, americká internetová firma Meta Platforms spustí v tomto měsíci svou novou sociální síť Threads v Evropě. Několik měsíců po ostrém startu v USA se jí tak dočkají i uživatelé v Česku. Nyní je známo nejen který den, ale také v kolik hodin bude síť dostupná. Otázkou nadále zůstává, zda v ní půjde vůbec něco dělat.

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

Mateusz Morawiecki

Morawiecki neobstál. Novým polským premiérem bude Tusk

Menšinová vláda polského premiéra Mateusze Morawieckého v pondělí neuspěla v hlasování o vyslovení důvěry. Parlament následně podle očekávání vybral Donalda Tuska, který se tak stal pověřeným premiérem. Následovat bude další hlasování o důvěře.

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Jan Lipavský

Lipavský mluvil s ukrajinskými novináři. Řekl jim, kdo by měl rozhodnout o míru

Rozhodnutí ohledně konce války a míru musí být schválena Ukrajinci a respektovat teritoriální integritu Ukrajiny, uvedl český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v rozhovoru s ukrajinskými novináři. Svět podle něj nesmí dopustit stav, který by Rusku umožnil přezbrojení a následné obnovení konfliktu během několika dalších let. 

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

Žádný ze zadržovaných rukojmí nevyvázne živý, varuje Hamás Izrael před koncem jednání

Radikální ozbrojená skupina Hamas varovala, že žádný ze zadržovaných rukojmí v palestinském Pásmu Gazy nevyvázne živý "bez vyjednávání a bez reakce na požadavky" vznesené palestinským "odbojem".

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy