Garance doručení dnes končí. Později objednané zboží už dopravci do Vánoc zřejmě nedoručí

Dnes je poslední den, kdy Česká pošta a někteří další velcí přepravci garantují doručení podaných zásilek ještě před Štědrým dnem, tedy do pátku. V dalších dnech bude jistější vyzvednutí objednaného zboží z e-shopů spíše na kamenných pobočkách. Vyplývá to z informací firem.

Zřejmě vrchol předvánoční sezony zažili přepravci v minulém týdnu a v pondělí 19. prosince, kdy se počet balíků proti běžnému období zvýšil až o 260 procent. Ode dneška očekávají spíše ubývání objemu provozu.

Česká pošta měla o víkendu ve své distribuční síti 420.000 balíků, což je zhruba 2,5krát více než v běžném období. Denně doručuje až 350.000 balíků. Balíky bude doručovat nebo vydávat na pobočkách do pátku. V sobotu, neděli a v pondělí 24. až 26. prosince budou všechny pošty uzavřené.

"Naprostou většinu zásilek zvládáme doručit do druhého dne, nezkracujeme úložní dobu výdejních míst a zásilky doručujeme až do 23. prosince včetně. Úspěšnému zvládání zvýšených objemů zásilek pomáhá i rozšířená síť PPL Parcelshopů a PPL Parcelboxů," uvedl marketingový ředitel PPL Milan Loidl.

Také u GLS se budou zásilky na domácí adresu doručovat do poslední chvíle. "Balíky předané do přepravy nejpozději ve středu 21. prosince. budou spolehlivě doručeny do Štědrého dne. Doručovat budeme ještě v pátek 23. prosince. Pokud zákazníci potřebují s čímkoliv pomoci, mohou se obrátit přímo na telefon doručujícího kurýra, nebo na naši zákaznickou linku, kam se díky posílení personální kapacity bez problému dovolají,” dodal ředitel GLS Pavel Včela.

Zásilkovna podle mluvčího Kamila Chalupy zaznamenává v těchto dnech špičku předvánočního doručování zásilek. "Rekordní den byl 19. prosince, kdy jsme zpracovali více než 800.000 zásilek a přibližně o 10.000 zásilek jsme překonali rekord z pondělí minulého týdne," dodal.

Podle ředitele nákupu Astratexu Lukáše Barcala se prodeje v minulých dnech dostaly na špičku, když byly vyšší o 45 procent proti běžnému období. "Meziročně jsou tržby srovnatelné. V dalších dnech už očekáváme mírný pokles," dodal.

Související

Více souvisejících

Vánoce Česká pošta Zásilkovna

Aktuálně se děje

včera

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Lex Ukrajina prošel. Sněmovna prodloužila ochranu pro ukrajinské uprchlíky

Poslanecká sněmovna schválila vládní novelu, která prodlužuje dočasnou ochranu pro ukrajinské uprchlíky před ruskou agresí. Těm, kteří se rozhodnou zůstat v Česku a nepotřebují tuto ochranu, bude nově nabídnuta možnost speciálního dlouhodobého pobytu. Sedmou změnu zákona, známou jako lex Ukrajina, nyní posoudí výbory pro bezpečnost a sociální politiku.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

sport

EURO 2024: Modričovo odčinění neproměněné penalty přišlo vniveč, Španělé s přehledem postoupili

Chorvatský veterán Luka Modrič nechtěl, aby duel s Itálií byl jeho dost zřejmě posledním reprezentačním zápasem v kariéře. A dělal to pro to maximum. V zápase téměř o všechno pro Chorvatsko mohl skórovat ve druhé půli už z penalty, ale další pokutový kop na tomto Euru Chorvaté neproměnili. Nakonec to nevadilo, jelikož za necelou minutu se míč dostal před italskou branku znovu, tam si ho našel právě Modrič a nekompromisně zavěsil. Zbytek zápasu strávil už na lavičce a samou nervozitou tlačil časomíru ke konci duelu. Jenže v poslední osmé minutě nastavení se přeci jen Italům vyrovnat zásluhou Zaccagniho střely a výrazně tak zkomplikoval Chorvatů naděje na postup do osmifinále. To Španělé potvrdili, že hrají na Euru zatím nejlepší fotbal a po výhře 1:0 nad Albánií se můžou těšit z postupu z prvního místa skupiny B s devíti body na kontě. 

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Rusko zakázalo přístup k desítkám médií z EU

Ruské ministerstvo zahraničních věcí v úterý oznámilo, že zakáže přístup k vysílacím zdrojům desítek médií z Evropské unie. Toto rozhodnutí je odvetou za zákaz Unie vůči třem ruským médiím, uvedla agentura Reuters.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Energetika

Evropská rada chce posílit pomoc Ukrajině. Elektrárny navrhují lepší řešení, než posílání peněz

Lídři Evropské unie vyzvou ke zvýšení vojenské a finanční pomoci Ukrajině. Obávají se zvyšující se intenzity ruských útoků proti elektrárnám, kvůli kterým žijí miliony Ukrajinců po tmě. Šéf největší ukrajinské energetické společnosti Ukrenergo vyzývá, ať evropské země neposílají humanitární pomoc, ale „aby přišly na Ukrajinu, vydělaly peníze a zvýšily výrobní kapacitu“. 

včera

včera

včera

Bolton, John

Jak zajistit mír v Asii? Vyzbrojte Jižní Koreu jadernými zbraněmi, navrhuje Bolton

Bývalý poradce USA pro národní bezpečnost John Bolton v úterý v Soulu prohlásil, že opětovné umístění amerických taktických jaderných zbraní do Jižní Koreje by mohlo posílit její schopnost odstrašování vůči severokorejským hrozbám, zvláště v době, kdy se prohlubují vztahy mezi Severní Koreou a Ruskem, uvedla agentura Jonhap. 

včera

Metro C nepojede v úvodu prázdnin v celé délce trasy. Bude výluka

Pražskou hromadnou dopravu čeká na úvod letních prázdnin v jedné oblasti zatěžkávací zkouška. Na jednom z úseků linky metra C bude totiž po dobu pěti dní přerušen provoz. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy