Od 1. března sníží společnost innogy cenu energií. U fixovaných produktů na 24 nebo 22 měsíců budou ceny elektřiny zlevněny o více než 600 korun za megawatthodinu a ceny plynu o 200 korun za megawatthodinu, informovala Česká televize. Další dodavatelé energií letos také postupně snižují ceny, reagují tak na pokles velkoobchodních cen energií.
"V uplynulém roce došlo k dramatickému poklesu cen energií pro zákazníky. Tento trend je patrný i na energetickém trhu, kde opět narůstá konkurence," uvedl David Konvalina, ředitel maloobchodu innogy. Společnost proto reaguje na současný vývoj na trhu snížením svých cen. To znamená, že obchodní složka ceny se sníží o stovky korun za megawatthodinu, což zákazníkům přinese významné úspory oproti loňským cenovým maximům.
Tato změna se týká především dvouletých fixovaných produktů, které nyní zaznamenaly značný zájem. Cena elektřiny v těchto produktech bude činit 3450 korun bez DPH za megawatthodinu a cena plynu 1350 korun bez DPH za megawatthodinu. Podle společnosti je obchodní složka cen nižší o desítky procent ve srovnání s loňskými cenovými vrcholy.
Od začátku roku snižují ceny i další dodavatelé energií. Společnost ČEZ od poloviny února zlevnila své fixované produkty v průměru o několik stovek korun za megawatthodinu. Další společnosti, jako je E.ON nebo epet, také zaznamenaly pokles cen v řádu stovek korun za megawatthodinu. Od března pak Pražská plynárenská sníží cenu plynu v průměru o 6,1 procenta. Někteří dodavatelé se však zatím zlevňování zdráhají, mimo jiné proto, že své produkty nakoupili předem za vyšší ceny.
Snižování cen je důsledkem postupného poklesu cen elektřiny a plynu na energetickém trhu. Cena ročního kontraktu na plyn na nizozemské burze, která určuje cenový vývoj pro konečné zákazníky, letos v lednu klesla o jedenáct procent. Cena elektřiny na burze v Lipsku k dodání v příštím roce klesla o dvanáct procent.
Související
Evropa na pozadí energetického šoku zvažuje návrat k jaderným elektrárnám
Experti: Svět stojí na prahu největšího ropného šoku v historii. Světová ekonomika čelí masové energetické krizi
Aktuálně se děje
před 56 minutami
Trump Orbána po prohraných volbách už nepovažuje za přítele
před 1 hodinou
Trump přitvrdil v kritice proti papeži i NATO
před 2 hodinami
Telička: Macinka je pubertální hulvát, ze Zůny a SPD udělal pitomce
před 3 hodinami
Macinka zveřejnil „zakázaný“ rozhovor s Pavlem. Že jej nevydalo ministerstvo prý není cenzura
před 4 hodinami
Počasí bude o víkendu nevyzpytatelné. Vyplatí se mít po ruce deštník
včera
StarDance hlásí návrat tanečnice, která doprovázela Zárubu
včera
Hokejová trenérka MacLeodová přerušila kariéru. Bude se věnovat léčbě rakoviny prsu
včera
Speed Marathon je tady. Policie odhalila, kde bude zítra měřit
Aktualizováno včera
Havlíček už nebude ministrem průmyslu. Chystá se zajímavá změna
včera
Karel III. bude na návštěvě USA pod tlakem. Epsteinovy oběti chtějí konfrontaci
včera
Poplatky skončí, potvrdil Klempíř a představil plán. Opozice avizuje tvrdý boj
včera
Výhled počasí na měsíc. Nejtepleji má být kolem květnových svátků
včera
Magyar prozradil, zda chce mluvit s Putinem či Trumpem
včera
Statisícové škody, případů přibývá. Policie varovala před zločiny na internetu
včera
Ropa má znovu proudit Družbou od konce dubna, oznámil Zelenskyj
včera
Trumpova Amerika je větší hrozbou než Čína, domnívají se Evropané
včera
Nebezpečný precedent. OSN reaguje na americkou námořní blokádu
včera
Babiš usměrnil Turka. Motorista chtěl mluvit do účasti prezidenta na summitu NATO
včera
Neshody mezi Íránem a USA. Problém je v obohacování uranu
včera
Pokus o vraždu v plzeňské věznici. Případ řeší kriminálka
Kriminalisté se od pondělí zabývají pokusem o vraždu v plzeňské věznici. V případu budou probíhat procesní úkony se zainteresovanými osobami. Bližší podrobnosti zatím nejsou známé.
Zdroj: Jan Hrabě