Čínské automobilové společnosti Geely Automobile Holdings klesl v pololetí čistý zisk o 43 procent na 2,3 miliardy jüanů (zhruba 7,3 miliardy Kč). Firma dnes uvedla, že k tomu přispěl pokles prodeje aut v Číně, která je největším automobilovým trhem světa.
Firma, která má podíly v evropských automobilkách Volvo a Daimler, také zhoršila celoroční výhled prodeje.
Automobilka Geely v pololetí prodala 503.446 vozů, což je o 19 procent méně než ve stejném období loni. Tržby společnosti meziročně klesly o 23 procent na 36,82 miliardy jüanů (116,9 miliardy Kč).
Čínský výrobce aut zároveň snížil výhled prodeje na letošní rok o šest procent na 1,32 milionu vozů, což znamená ve srovnání s minulým rokem pokles o tři procenta.
Prodej aut v Číně se už čtyři měsíce v řadě zvyšuje, a vzpamatovává se tak z propadu způsobeného koronavirem. V červenci prodej meziročně vzrostl o 16,4 procenta na 2,11 milionu aut, vyplývá z dat čínského svazu výrobců automobilů CAAM. Od začátku roku se ale prodej ve srovnání se stejným obdobím loni o 12,7 procenta snížil a dosáhl 12,37 milionu vozů.
Související
Krize v Číně: Prodej aut klesá už 17 měsíců, na vině je i obchodní válka
Prodej aut v Číně upadá. Firmě Geely prudce klesl zisk, výhled nejistý
Geely Automobile Holdings Ltd. , automobilový průmysl , Ekonomika , Čína , auto
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Zákaz sociálních sítí nefunguje. Většina mladých jej už obešla
před 2 hodinami
Zelenskyj: Ukrajina předala USA konkrétní návrhy na ukončení války
před 2 hodinami
Trump potvrdil, že ze summitu NATO odjel v kontejneru na jídlo. Rubio a Bessent zůstali v ohroženém letadle
před 4 hodinami
Počasí dnes bude na pozorování zatmění Slunce a Perseid ideální
včera
Trump změnil názor. Licenci k výrobě raket systému Patriot Ukrajině neudělí
včera
Exšéf Mossadu: Izraelští špioni opakovaně pronikli do íránského jaderného zařízení ve Fordo
včera
Evropa se chystá na zatmění. Přímý pohled do Slunce vám zničí oči dřív, než to pocítíte, varují lékaři
včera
Trump se v Íránu spletl. Nové vedení jmenované Chámeneím prosazuje agresivní přístup
včera
Počet mrtvých v Kolumbii překročil 200. Pohřešují se tisíce lidí
včera
Libanon jako první arabský stát zrušil trest smrti. Zavádí těžké doživotní nucené práce
včera
Orbánova pravá ruka skončila. Novým maďarským prezidentem bude András Baka
včera
Trumpa kvůli hrozbě atentátu odvezli v kontejneru na jídlo
včera
Česká televize představila náhradu za Moravce. Zveřejnila podzimní program
včera
Zelenskyj: Rusko při nejnovější vlně nočních útoků použilo balistické rakety ze Severní Koreje
včera
Přes 130 mrtvých a 500 zraněných. Kolumbie svádí závod s časem, pod troskami zůstávají další lidé
včera
Evropa shání rakety Patriot kde se dá. Ukrajina jich za týden vystřelí víc, než kolik dostane za měsíc
včera
Svržený syrský prezident Bašár Asad byl odsouzen k trestu smrti
včera
Trumpova sít Truth Social prodělává stamiliony. Nový nástroj slibující přednostní informace čelí kritice
včera
Trump si zahrává se zdravím. Doporučil snížit očkování, místo studie se odkázal na názory okolí
včera
13 mrtvých a přes 70 zraněných. Ukrajina podnikla nejničivější útok na Rusko za poslední roky
Ukrajinské bezpilotní letouny, které zasáhly město Nižněkamsk v ruské republice Tatarstán, podle místních úřadů způsobily úmrtí nejméně 13 lidí a zranění dalších 75 osob. Podle webu CNN je o nejničivější útok na ruském území za poslední dva roky. Vzhledem k rozsahu následků si vyžádal okamžitou pozornost regionálních i státních orgánů.
Zdroj: Libor Novák