Známý český řetězec oznámil, že zavírá všechny své prodejny

Známý prodejce elektroniky a nábytku Okay, který čelí finančním potížím, oznámil na svých českých a slovenských webových stránkách, že 4. července ve 20:00 uzavře své prodejny. Přesto to nemusí být definitivní konec.

Nyní na svých webových stránkách oznamují uzavření všech obchodů. „Zavíráme – všechno musí pryč!" uvádějí na webových stránkách a lákají na „likvidační ceny". Ve skutečnosti to nemusí být definitivní konec sítě OKAY na českém a slovenském trhu, ale jen marketingový tah.

Slovenský server Topky nedávno informoval o tom, že se síť prodejen OKAY elektro potýká s finančními problémy. Vzhledem k tomu, že se jim nepodařilo stabilizovat svou finanční situaci nalezením investora, jsou nuceni propouštět a postupně uzavírat některé své pobočky v České republice a na Slovensku.

Jak uvedl také portál živé.sk, může jít o klamavou kampaň zaměřenou na přilákání zákazníků do obchodů. Někteří zákazníci na sociálních sítích uvádějí, že ceny v obchodech neodpovídají „likvidačním" výprodejům. Oslovené obchody navíc tvrdí, že budou pokračovat v provozu. Jeden z obchodů uvedl, že po 4. červenci dočasně zavře a poté znovu otevře.

Tato taktika byla již několikrát použita, kdy některé prodejny oznámily uzavření k určitému datu, ale po několika dnech opět otevřely.

Související

Více souvisejících

OKAY

Aktuálně se děje

před 7 minutami

před 34 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Olympijské hry, ilustrační foto

Česko bude na olympiádě v Paříži reprezentovat 113 sportovců. První z nich už jsou v dějišti her

Po domácím hokejovém mistrovství světa a fotbalovém Euru v Německu se nezadržitelně blíží další velký sportovní svátek tohoto roku. Letní olympijské hry vypuknou v Paříži již v pátek 26. července. Již je jasné, že Českou republiku bude ve francouzské metropoli pod pěti olympijskými kruhy reprezentovat celkem 113 sportovců. První z nich už odlétají do dějiště Her, aby se mohli na start svých olympijských soutěží, které pro některé začnou ještě před oficiálním zahájením. Ubytují se tak v olympijské vesnici, která byla ve čtvrtek oficiálně otevřena.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie

Fotbalisty Anglie i přes druhé evropské stříbro v řadě nebude nadále trénovat Gareth Southgate

Do dalšího kvalifikačního cyklu, jehož cílem bude pro fotbalové reprezentace postoupit na světový šampionát 2026 v USA, Kanadě a Mexiku, už fotbalisty Anglie nepovede jejich dosavadní trenér Gareth Southgate. Navzdory tomu, že za poslední tři roky zaznamenal se svými svěřenci největší úspěchy Angličanů, když dokázal dvakrát v řadě dojít ke stříbrným medailím na evropském šampionátu. Po tom letošním v Německu se však na jeho hlavu snášela kritika za předváděné výkony národního týmu a nakonec se tak tento stratég rozhodl po osmi letech ve funkci skončit.

před 2 hodinami

Pozemní síly IDF operují v pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie. (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izrael ve vztahu k Palestincům porušuje mezinárodní právo, tvrdí ICJ

Izrael podle Mezinárodního soudního dvora (ICJ) v Haagu porušuje mezinárodní právo, když okupuje palestinská území a využívá tamní zdroje. Podle soudu dochází k systematické diskriminaci Palestinců na okupovaných územích a k porušování jejich práva na sebeurčení. De facto dochází k anexi. O závěrech dvora informovala agentura Reuters.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Slovensko zažilo po atentátu na Fica další útok na politika

Slovensko řeší další útok na politika. Ve čtvrtek byl v okrese Turčianske Teplice fyzicky napaden poslanec Pavel Ľupták z poslaneckého klubu Slovenské národní strany (SNS). Informovala o tom agentura TASR s odkazem na stranu Národná koalícia/Nezávislí kandidáti. Policie potvrdila, že v případu zahájila trestní stíhání. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy