Brutální vražda v Humpolci: Z nových informací běhá mráz po zádech

Z páteční vraždy servírky v Humpolci na Pelhřimovsku obvinila policie sedmačtyřicetiletého dělníka. Odmítl vypovídat i dnes před okresním soudem, který ho dnes poslal do vazby. Za pokus o vraždu si v minulosti odseděl deset let ve vězení, souzený byl i kvůli majetkové trestné činnosti. Teď mu v případě prokázání viny hrozí až výjimečný trest. Novinářům to dnes v Jihlavě řekl kriminalista Pavel Kubiš.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Policie se vraždou zabývá od 13. prosince. "Muž byl obviněný ze zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného surovým způsobem, spáchaného v úmyslu sám sobě opatřit majetkový prospěch a spáchaného opětovně," řekl Kubiš. Muži hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

V restauraci, kde se vražda stala, zajistila policie desítky stop. Prověřovala také řadu lidí, kteří měli k restauraci nějakou vazbu, včetně těch, kteří měli v minulosti s personálem restaurace nějaký konflikt. Protože je restaurace částečně v rekonstrukci, byli mezi nimi i řemeslníci.

Kromě kriminalistů pracoval na místě i soudní znalec z oboru soudního lékařství. "Od začátku bylo zřejmé, že se jedná o poměrně brutální vraždu. Jak to na místě vypadalo a v jakém stavu byla poškozená, nechci a nebudu popisovat," řekl Kubiš.

Některé z předmětů pocházejících z restaurace měl obviněný muž u sebe. Podle Kubiše se podařilo zajistit i předměty, které mohly být vražednými nástroji. Přesnou příčinu smrti ženy nespecifikoval.

Muž by v roce 1999 odsouzený k desetiletému trestu za pokus o vraždu ženy, kterou kvůli majetkovému prospěchu pobodal. Teď k němu kriminalisty přivedlo mimo jiné zranění ruky, které nedokázal vysvětlit. V restauraci nebyl poprvé. Nějakou dobu bydlel v ubytovně, která je součástí restaurace. Je českým občanem a má trvalé bydliště ve Středočeském kraji.

V Humpolci nějakou dobu pracoval a bydlel na ubytovnách. V minulosti byl sedmkrát soudně trestaný, kromě pokusu vraždy také kvůli majetkové trestné činnosti. Poslední podmíněný trest mu vypršel v roce 2012.

Policie ho zadržela v pátek odpoledne. Jeho trestní stíhání zahájila v sobotu večer, dnes ho soud poslal do vazby.

Na Vysočině se letos staly čtyři vraždy. Ve všech případech policie podezřelé zadržela.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Honička v Ústí nad Labem: Pronásledovaný řidič srazil policistu

25.01.2020 20:03 Aktualizováno Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který…

Policie obvinila 2 lidi, mohli hodit muže pod metro

24.01.2020 17:58 V souvislosti se čtvrtečním úmrtím muže po pádu pod soupravu metra byli zadrženi a obviněni dva…

Opilec odpálil ohňostroj uvnitř pražské pivnice, přes 50 hostů se dalo na…

23.01.2020 14:44 Šestatřicetiletý opilý muž odpálil ve středu večer uvnitř jedné z restaurací v Praze 1 ohňostroj,…

Rodinná tragédie na Plzeňsku. V domě se našla dvě mrtvá těla

23.01.2020 09:53 Dvě těla bez známek života našli policisté ve středu v rodinném domě v obci Dolce u Přeštic na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama