Češi, pozor: Podvodníci zkouší nový trik, jak vybílit váš bankovní účet

Počítačoví piráti neustále hledají cesty, jak se dostat na cizí bankovní účty. Tentokrát to zkouší přes zasílání bezpečnostního upozornění uživatelům. Samozřejmě jde ale o podvod. Před novým typem útoku varovala Česká spořitelna.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Česká spořitelna
doporučujeme

Phishingový útok, při kterém zločinci doslova loví důvěřivé uživatele, cílí právě na klienty spořitelny. Jeho cílem je vylákat přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví.

„Byl překročen maximální počet pokusů o přihlášení do internetového bankovnictví George. Pro odblokování vašeho účtu navštivte nejbližší pobočku České spořitelny nebo pokračujte tlačítkem ‚Obnovit IB‘,“ tvrdí podvodníci ve zprávě, ve které se vydávají za bankéře České spořitelny.

Zpráva se může zdát na první pohled legitimní, protože útočníci dávají možnost navštívit pobočku. Problémy nastanou ve chvíli, kdy lidé kliknou na přiložený odkaz, který je přesměruje na podvodní stránku. Prostřednictvím stránky útočníci vylákají osobní údaje včetně přístupových informací k bankovnímu účtu.

Aby mohli kyberzločinci provádět peněžní transakce z bankovního účtu, potřebují potvrzovací SMS zprávu. Kód získají například pod záminkou ověření zadaných informací.

Zástupci České spořitelny doporučili lidem, aby na zprávy nereagovali. „Pokud máte podezření, že jste podvodný e-mail obdrželi, v žádném případě nereagujte na jeho obsah, neklikejte na odkaz, který je jeho součástí, a zprávu nám přepošlete na e-mailovou adresu phishing@csas.cz. Jestliže jste již na odkaz klikli a vyplnili požadované údaje, ihned kontaktujte klientskou linku České spořitelny na bezplatném telefonním čísle 800 207 207,“ vysvětlili zástupci.

V ohrožení jsou přitom i jedinci, kteří nemají na bankovním účtu příliš mnoho financí. Útočníci mohou touto cestou sjednat bez vědomí majitele klidně i půjčku. Stejně obezřetní by měli být také klienti jiných bankovních institucí.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mostě vraždil cizinec, tvrdí policie. Soud ho poslal do vazby

17.10.2019 18:03 Policie obvinila z pondělní vraždy v Mostě spolubydlícího oběti. Soud ho dnes poslal do vazby.

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

16.10.2019 17:31 Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a…

Policie vyšetřuje vraždu v Mostě, ze zločinu byl obviněn cizinec

16.10.2019 17:19 Aktualizováno Kriminalisté dnes odpoledne obvinili muže ve středním věku z vraždy v Mostě. Obětí se stal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama