Řidič na Olomoucku ujížděl před policejní hlídkou, způsobil pět nehod

Pět dopravních nehod a škodu přesahující půl milionu korun způsobil pětatřicetiletý řidič, kterého v pondělí pronásledovala několik kilometrů policejní hlídka na Olomoucku. Čtyři nehody se staly v Olomouci, při poslední páté havárii se srazil s protijedoucím vozem mezi obcemi Těšetice a Rataje. Při této nehodě byli zraněni řidiči obou vozidel.

Autonehoda
doporučujeme

Důvody chování řidiče, který nebyl opilý ani pod vlivem drog, policisté zjišťují. Dosud ho z ničeho neobvinili.

Všechny nehody se odehrály v pondělí mezi 12:35 až 14:00. "Čtyři nehody se staly v Olomouci a nebyl při nich nikdo zraněn. Při poslední páté havárii se srazil s protijedoucím vozidlem Honda mezi obcemi Těšetice a Rataje. Při této nehodě byli zraněni řidiči obou vozidel," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Policisté odhadli celkovou škodu na 550.000 korun, z toho nehodu u Těšetic na 355.000 korun.

"V dané věci probíhá zajišťování a vyhodnocování důkazů, svědeckých výpovědí. Právní kvalifikace bude stanovena až na základě zajištěných důkazů a dokumentace. Do této chvíle řidič obviněn nebyl," dodal mluvčí.

Muže v osobním autě, který svou nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní řidiče, začali policisté pronásledovat. Od křižovatky ulic Brněnská a Hraniční v Olomouci policistům ještě minimálně 15 kilometrů ujížděl směrem na Hněvotín po D46 a dále přes obec Topolany směrem na Rataje. Řidič křižoval při své jízdě silnici a vytlačoval z ní protijedoucí řidiče, kteří mu uhýbali až ke krajnici. Mezi obcemi Těšetice a Rataje dostal s vozem smyk a narazil v plné rychlosti do protijedoucího auta. Řidiče poté ozbrojení policisté vytáhli z auta a zadrželi.

Oba vozy zůstaly po nehodě zdemolované, oba řidiči se při nehodě zranili. Mluvčí krajské záchranné služby Pavel Lampa ČTK řekl, že z místa záchranáři odvezli do Fakultní nemocnice na oddělení urgentního příjmu dva zraněné s lehkým až středně závažným poraněním.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uzavřené restaurace jsou často terčem zlodějů. Hrozí jim přísný trest, je…

17.10.2020 10:50 V Plzeňském kraji se množí vykrádání restaurací, které jsou od středy kvůli nouzovému stavu…

Přes e-mail se šíří falešná výzva České pošty. Krade údaje k platebním…

16.10.2020 13:27 Internetem se šíří nový phishingový útok, který napodobuje e-mailovou výzvu České pošty k…

Recidivista podle policie ukradl desítky jízdních kol, škoda přesahuje půl…

13.10.2020 08:54 Více než 50 jízdních kol letos podle policie ukradl v Ostravě osmatřicetiletý recidivista, kterému…

Pět hospod v Brně nezavřelo v sobotu včas, zjistili policisté

11.10.2020 20:24 Desítky hospod, restaurací, barů a dalších podniků kontrolovali v sobotu večer brněnští policisté.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama