Řidič na Olomoucku ujížděl před policejní hlídkou, způsobil pět nehod

Pět dopravních nehod a škodu přesahující půl milionu korun způsobil pětatřicetiletý řidič, kterého v pondělí pronásledovala několik kilometrů policejní hlídka na Olomoucku. Čtyři nehody se staly v Olomouci, při poslední páté havárii se srazil s protijedoucím vozem mezi obcemi Těšetice a Rataje. Při této nehodě byli zraněni řidiči obou vozidel.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Autonehoda
doporučujeme

Důvody chování řidiče, který nebyl opilý ani pod vlivem drog, policisté zjišťují. Dosud ho z ničeho neobvinili.

Všechny nehody se odehrály v pondělí mezi 12:35 až 14:00. "Čtyři nehody se staly v Olomouci a nebyl při nich nikdo zraněn. Při poslední páté havárii se srazil s protijedoucím vozidlem Honda mezi obcemi Těšetice a Rataje. Při této nehodě byli zraněni řidiči obou vozidel," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Policisté odhadli celkovou škodu na 550.000 korun, z toho nehodu u Těšetic na 355.000 korun.

"V dané věci probíhá zajišťování a vyhodnocování důkazů, svědeckých výpovědí. Právní kvalifikace bude stanovena až na základě zajištěných důkazů a dokumentace. Do této chvíle řidič obviněn nebyl," dodal mluvčí.

Muže v osobním autě, který svou nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní řidiče, začali policisté pronásledovat. Od křižovatky ulic Brněnská a Hraniční v Olomouci policistům ještě minimálně 15 kilometrů ujížděl směrem na Hněvotín po D46 a dále přes obec Topolany směrem na Rataje. Řidič křižoval při své jízdě silnici a vytlačoval z ní protijedoucí řidiče, kteří mu uhýbali až ke krajnici. Mezi obcemi Těšetice a Rataje dostal s vozem smyk a narazil v plné rychlosti do protijedoucího auta. Řidiče poté ozbrojení policisté vytáhli z auta a zadrželi.

Oba vozy zůstaly po nehodě zdemolované, oba řidiči se při nehodě zranili. Mluvčí krajské záchranné služby Pavel Lampa ČTK řekl, že z místa záchranáři odvezli do Fakultní nemocnice na oddělení urgentního příjmu dva zraněné s lehkým až středně závažným poraněním.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandal zlomil lípu u Lavičky V. Havla, škoda je 50 tisíc. Natočila ho…

04.06.2020 12:01 Policisté pátrají po muži, který v polovině května zlomil strom u Lavičky Václava Havla v Horních…

Za znásilnění u Litoměřic dostal Afričan dvouletý trest

04.06.2020 11:34 Okresní soud v Litoměřicích dnes poslal Afričana za znásilnění nezletilé dívky a krádež jejího…

Policie vyšetřuje další podivnou smrt dítěte

03.06.2020 14:49 Policie vyšetřuje smrt dítěte v obci Ostrý Kámen na Svitavsku, uvedl server iDNES.cz.

Kdo vykrádá domy nedaleko Prahy? Záhada trvá, dosavadní verze se…

02.06.2020 17:09 Kriminalistům se zatím nepotvrdilo, že vloupání do rodinných domů kolem Prahy má na svědomí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy