K vrcholům druhého dne festivalu Votvírák, který přilákal na letiště Boží dar v Milovicích na Nymbursku přes 20.000 lidí, patřil koncert kapely Chinaski. Skupina na úvod nabídla své starší hity jako Potkal jsem tě po letech nebo Každý ráno. Uvedla i skladby Mám chuť zlobit, Měl bych si boty zout a Panáček s panenkou ze svého aktuálního alba Frihet. Vystoupení pak zakončila písní Punčocháče z roku 1995, kdy velká část jejích nadšených příznivců tančících a zpívajících pod pódiem ještě nebyla na světě.
Chinaski na Votvíráku vystoupili po pěti letech. Tehdy se představili v nové sestavě, kterou od roku 2018 vedle základní skladatelské dvojice, zpěváka Michala Malátného a kytaristy Františka Táborského, tvoří bubeník Lukáš Pavlík, slovenský baskytarista Tomi Okres a klávesista Jan Steinsdörfer.
Populární kapela dnes zahrála na Gambrinus Central Stage, která je určena největším hvězdám letošního festivalu. Ten nabízí ještě dalších pět scén - pro legendy české a slovenské rockové scény, pro příznivce rapu, pro představitele elektronické hudby, pro začínající kapely a pro skupiny usilující o profesionální kontrakt.
Dnešní program festivalu zaměřeného výhradně na českou a slovenskou hudební scénu zahájila v 10:00 místní pop-rocková kapela Crossband. Dramaturgicky je koncepce festivalu postavena na žánrech rock/hard&heavy, pop, hip hop a taneční scéně. Na šesti pódiích mimo jiné v pátek vystoupili Děda Mládek Illegal Band, populární skupina Lucie nebo punkrockové Iné Kafe. Do nedělních ranních hodin ještě přivítá rockové skupiny Dymytry, Krucipüsk a Gaia Mesiah, písničkáře Pokáče, Gaia Mesiah, rappera Jakuba Vlčka vystupujícího pod jménem Yzomandias nebo zástupce elektronické scény dýdžeje Holly the Big a mladoboleslavské duo Bába b2b Joe Joy.
Votvírák nabízí kromě hudby také odpočinkové zóny, množství občerstvení i možnost využít stanové městečko. Od podobných akcí milovický festival odlišují pouťové atrakce, které se staly součástí hlavního areálu. Akci provázejí rozsáhlá bezpečnostní opatření, zejména v dopravě. Na festival dohlížejí více než dvě stovky policistů.
Související
Kvůli bouřce se na Slapech převrátila loď, přerušen festival Votvírák
Festival Votvírák sužovalo vedro, pak ho na tři hodiny přerušil déšť
festival Votvírák , Skupina Chinaski
Aktuálně se děje
před 20 minutami
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno před 1 hodinou
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
před 1 hodinou
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
před 2 hodinami
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
před 3 hodinami
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
před 4 hodinami
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
před 5 hodinami
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
před 5 hodinami
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
před 6 hodinami
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
před 8 hodinami
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
před 9 hodinami
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
před 9 hodinami
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
před 10 hodinami
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
před 11 hodinami
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
před 12 hodinami
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
před 13 hodinami
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
včera
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
včera
Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry
včera
Rusko válkou ničí samo sebe. Chytilo se do své vlastní ekonomické pasti
včera
Období hlubokého otřesu a nejistoty. Rok 2025 se zapíše do dějin Evropské unie
Uplynulý rok 2025 se do dějin evropské ekonomiky zapíše jako období hlubokého otřesu a nejistoty. Server Politico jej popisuje jako jeden z nejvíce vyčerpávajících roků pro unijní obchod, kterému dominoval nevybíravý tlak staronového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten od svého lednového návratu do úřadu nešetřil na adresu Bruselu urážkami a označil Evropskou unii za uskupení vytvořené k parazitování na Americe, což následně podpořil zavedením nejtvrdších celních bariér za posledních sto let.
Zdroj: Libor Novák