Herečka Bára Štěpánová ví, jak uvařit žábu

V Divadle U Hasičů bude mít v polovině října premiéru nový divadelní projekt s energickou Bárou Štěpánovou excelující po boku Pavla Nečase. Tragikomický příběh hry Jak uvařit žábu popisuje cestu mileneckého páru od zamilovanosti k nenávisti. Představení podporuje organizace Bílý kruh bezpečí.

Z horké vody žába ihned vyskočí, ale pokud se voda ohřívá pomalu, ničeho si nevšimne a nechá se uvařit. Stejně je tomu i ve vztazích. Na počátku jsou lidé vždy tak zamilovaní, že bez sebe nedokáží žít. Někdy se pak taková lásky hory přenášející promění v násilí.

V nové hře Jak uvařit žábu uvidíte soudní proces „na onom světě", který popíše cestu lásky proměněné v domácí násilí. „Hra je komická, ale zvolna přechází v tragédii: Fascinuje mě, jak je možné, že ti, co se jednou milovali, si později dokážou tolik ublížit," říká ke hře dramatik a režisér Petr Strnad, který hru poskládal podle příběhů zákaznic jeho květinářství.

Pár ztvární dvojice, která se nejednou objevila vedle sebe na televizní obrazovce – Bára Štěpánová a Pavel Nečas. Oba dva se ve hře představí v různých podobách. „Postava Blaženy vzbuzuje zároveň smích i pláč – je rozporuplná, tragikomická a hlavně výborně napsaná, takže není možné ji nemít ráda. Zahrát ji pro mě byla velká výzva a bylo mi jasné, že tohle je typ role, která se neodmítá," uvádí Bára Štěpánová.

Pražská premiéra hry Jak uvařit žábu v režii autora textu Petra Strnada proběhne v pondělí 13. října 2014 v Divadle U Hasičů. Novinku podporuje Bílý kruh bezpečí poskytující pomoc obětem a svědkům trestných činů.

Související

Více souvisejících

Divadlo U Hasičů Bára Štěpánová Žába

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

Seismograf, ilustrační fotografie

Východ Slovenska zasáhlo zemětřesení

Východní Slovensko zasáhlo ve čtvrtek zemětřesení, uvedl Kristián Csicsay, vedoucí oddělení seismologie Slovenské akademie věd (SAV), pro agenturu TASR. Jednalo se o otřesy loňského říjnového zemětřesení, které pocítili lidé v okresech Vranov nad Topľou a Humenné.

včera

včera

Mark Rutte

Boj o šéfa NATO finišuje. Žhavým kandidátem je nizozemský lídr

Americký prezident Joe Biden podporuje kandidaturu nizozemského premiéra Marka Rutteho na post generálního tajemníka NATO. Pro agenturu Reuters to ve čtvrtek uvedl nejmenovaný zdroj z prostředí americké administrativy. Jeho kandidaturu podporují i další státníci včetně Británie.

včera

důchody

Bude na důchody? Nová zpráva ukázala, jak stát hospodaří s penězi důchodců

Loni skončil systém důchodového pojištění se schodkem ve výši 72,8 miliardy korun, což je dosud největší propad. Celkové výdaje na penze a správu dosáhly přes 692,3 miliardy korun. Na starobní, invalidní a pozůstalostní důchody bylo vyplaceno o 97,2 miliardy korun více než v roce 2022, čímž se penzijní výdaje zvýšily téměř o 17 procent. 

včera

včera

včera

Rusko, Kreml

Navalého tým chce potrestat Kreml. Vyzval Západ k radikálnímu kroku

Leonid Volkov, člen ruské exilové opozice, ve čtvrtek vyzval Západ, aby reagoval na smrt Alexeje Navalného zmrazením majetku osob blízkých ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Dále žádal, aby Západ zvážil neuznání výsledků březnových prezidentských voleb v Rusku a posílení pomoci ruským občanům v jejich boji proti putinovskému režimu.

včera

včera

včera

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie.

Ukrajinci opět zasáhli cvičící ruské vojáky. Obětí mají být desítky

Ukrajinci se pochlubili dalším zásahem ruského výcvikového prostoru. Kyjev tvrdí, že jeho síly zasáhly cvičiště nedaleko vesnice Podo-Kalynivka na levém břehu Dněpru na jihu Ukrajiny. Při úderu zemřelo přibližně 60 ruských vojáků, uvedla mluvčí ukrajinské armády Natalija Humeňuková ve čtvrtek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ukrajina v Evropské unii? Šéfka EK nastínila další kroky, věci se letos dají do pohybu

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová ve středu uvedla, že jejím cílem je předložit rámec přístupových jednání Evropské unie s Ukrajinou do začátku léta.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy