Malé divadlo, které by nemělo ujít vaší pozornosti

Praha - Divadelní sezóna sice ještě neskončila, ale již nyní se může ohlédnout za tituly, které v této sezóně nově uvedli v pražském Divadle v Řeznické. I když se jedná o velmi malou scénu, vznikají zde vynikající inscenace, které byste neměli minout.

Do Divadla v Řeznické se dostanete z cípu Karlova náměstí, který vede do ulice Řeznická. Dáte se jí, přejdete jednu křižovatku a budete jí chvilku dál pokračovat. Vzhledem k podzemnímu položení divadla vám doporučuji věnovat pozornost při procházení ulice, neboť vás do divadla nepozve žádné novorenesanční průčelí, ale poměrně nenápadná výloha s upoutávkami na hry.

Když vkročíte dovnitř a sejdete po schodech do podzemí, objeví se před vámi malé hlediště pro 80 diváků, které je v bezprostřední blízkosti jevišti. Obzvlášť diváci, kteří „uloví" místa do první řady prožijí jedinečný večer, kdy herci prochází přímo kolem nich. Slovo „lovit" nebylo zvoleno náhodně. V tomto malém divadélku se totiž kupují vstupenky bez místenek a pár minut před začátkem představení se hlediště otevře, aby měli všichni hosté pokud možno stejné možnosti při výběru sedadel. Kdo nezíská místa v prvních řadách, nemusí smutnit, protože hlediště je stupňovité, takže i z poslední řady vidíte vše. A jaká představení od letošní sezóny uvidíte v Divadle v Řeznické?

Na podzim zde uvedli hru LENI od Valerie Schulczové a Romana Olekšáka v režii Viktora Polesného. Při této hře se jeviště zůstalo jevištěm a hlediště hledištěm. Tato hra totiž zprostředkovala setkání moderátora Johnnyho Carsona (Ondřej Kavan) a dvorní režisérky Adolfa Hitlera Leni Riefenstahlové (Vilma Cibulková). Dále v této hře uvidíte Danu Syslovou a Daniela Krejčíka. Hlavním motivem hry je odpovědnost za vlastní tvorbu a její souvislost s dobou a režimem, ve kterém vzniká. Mohu říci, že toto představení je skutečně skvělé a herecký výkon paní Vilmy Cibulkové je brilantní. Při odchodu z divadla nevíte, jestli Leni kritizovat nebo obhajovat. Nebylo pro mě proto překvapením, když na konci března byla této herečce udělena cena Thálie za roli Leni. Je skutečně jedinečná.

S koncem listopadu přišla další premiéra. Tentokrát se v ní představila dvojice mladých herců, jejichž hlasy jsou pro nás možná i známější, než jejich tváře. Oba dva se totiž věnují dabingu. Rozita Erbanová a Daniel Krejčík se představili ve hře VELMI SHAKESPEAROVSKÉ VZTAHY, kterou zrežírovala Šárka Polcarová. Během večera, kdy se ocitnete v partnerské poradně, zjistíte, jak by to dopadlo, kdyby se jako na ideální vztah vytvořený Williamem Shakespearem pohlíželo nejen u Romea a Julie, ale u všech jeho her. Některé scény vás rozesmějí, při jiných budete mít husí kůži.

Poslední premiérou této divadelní sezóny byla hra KALIFORNSKÁ MLHA Stephana Sachse. Hra vypráví o souboji mezi barmankou Maude (Vilma Cibulková) a odborníkem na umění Lionelem (Lubor Šplíchal). Přou se o pravost díla amerického výtvarníka Jacksona Pollocka, ale zároveň i o smysl života. Premiéra proběhla v Divadle v Řeznické na konci března a stále diváci musí rychle rezervovat místa, aby se na hru dostali. Tato hra má neustále vyprodáno, ale s novou sezónou přijde šance.

V Divadle v Řezické mimo zmíněných herců můžete vidět i řadu dalších. Hraje zde Miroslav Etzler, Martin Kraus, Stanislav Zindulka, Jakub Zindulka, Hana Maciuchová, Jaroslav Satoranský, Naďa Konvalinková, Jan Zadražil, Luba Skořepová, Lucie Štěpánková, Ilona Svobodová, Martin Huba, David Matásek, Alois Švehlík, Jitka Smutná, Radek Valenta, Tereza Nekudová, Anna Kulovaná a Ivan Koreček.

Divadlo v Řeznické je zajímavou pražskou scénou, která se nenechává strhnout levnou zábavou. Najdete zde kvalitní hry, vynikající herce a odnesete si jedinečný zážitek.

Související

Více souvisejících

Divadlo v Řeznické Vilma Cibulková Stanislav Zindulka

Aktuálně se děje

před 46 minutami

Letní počasí

Předpověď počasí na celý týden. Změna bude patrná

V Česku začíná nový týden, v jehož úvodu ještě bude pokračovat tropická epizoda. Nejdéle má být vedro na východě republiky. Očekává se nicméně ochlazení a návrat teplot k letnímu normálu. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

včera

včera

Patrik Schick

Reprezentace se po vyřazení z MS sype jak domeček z karet. Končí Schick i Holeš

Neúspěch českého mužstva na letošním fotbalovém mistrovství světa, kdy po nevýrazných výkonech skončilo s jedním bodem na posledním místě své skupiny, si vybírá první oběti. Ovšem z řad, ze kterých bychom to příliš nečekali. Krátce po vyřazení z MS totiž konec své reprezentační kariéry poněkud nečekaně oznámila jedna z největší opor české reprezentace, útočník Patrik Schick. Den poté ho následoval další reprezentant, když konec v národním týmu potvrdil i obránce Tomáš Holeš.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Petr Macinka

Babiš povede českou delegaci na summitu NATO, tvrdí Macinka

Českou delegaci na červencovém summitu NATO, jejímž složením se musí zabývat i Ústavní soud, povede premiér Andrej Babiš (ANO). Tvrdí to ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé), který tak zjevně nesouhlasí s pohledem prezidenta Petra Pavla. 

včera

včera

Bouřka, ilustrační fotografie.

Tropické počasí ukončí bouřky. První udeří už dnes, varoval ČHMÚ

Česko zažívá nejteplejší den v historii, ale již dnes se může počasí na některých místech projevit i jinak než vedrem. Meteorologové v neděli územně upravili varování před velmi vysokými a extrémními teplotami a přidali varování před bouřkami, které hrozí v neděli i v pondělí. Nadále platná je i výstraha před požáry. 

včera

včera

včera

včera

27. června 2026 21:58

Dagmar Pecková

Operní pěvkyně Pecková přijala výzvu. Chce být senátorkou

Operní pěvkyně Dagmar Pecková dnes v zahradní restauraci Park Podviňák v Praze 9 slavnostně zahájila svou kampaň do Senátu Parlamentu České republiky. O senátorský mandát se bude ucházet ve volebním obvodu Praha 9 jako nestranická kandidátka s podporou SPOLU pro Prahu.

27. června 2026 20:21

Dálnice, ilustrační foto

Dálniční známky se prodávají na nové doméně, upozornilo ministerstvo

Oficiální e-shop pro nákup elektronických dálničních známek nově funguje na adrese edalnice.gov.cz, informovalo ministerstvo dopravy. Přechod pod jednotnou státní doménu gov.cz má řidičům usnadnit rozpoznání oficiálního webu a ochránit je před nákupem na stránkách, které napodobují státní e-shop a účtují si za zprostředkování zbytečné poplatky.

27. června 2026 19:04

Zásilkovna od července zavádí novinku. Jde o podávání zásilek

Zásilkovna umožní všem e-shopům od 1. července podávat zásilky přímo do Z-BOXů, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Doprava e-shopům zlevní, protože samotné podání zásilky do Z-BOXu je zdarma. Síť čítající přes 6 500 Z-BOXů s více než 600 tisíci schránek se tak otevírá i tomu nejmenšímu obchodníkovi za velmi příznivých podmínek. Úspěšně dopadl také pilot sobotního doručení v Praze, Brně a Ostravě, Zásilkovna proto v těchto městech přechází z testovacího režimu do ostrého provozu. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy