Praha - Na leden chystá smíchovská scéna premiéru divadelní adaptace románu Betonová zahrada britského autora Iana McEwana, také obnovenou premiéru inscenace Děvky od Arbesa aneb Hřebíčková s Onufrákovou lehce meditují. Scénickému rozhovoru tentokrát vévodí Ivo Pospíšil, hudebník a významný představitel českého undergroundu.
Příznivci „básníka perverze", současného anglického spisovatele Iana McEwana, by měli dorazit 30. ledna na českou premiéru divadelního zpracování jeho snad nejznámějšího románu Betonová zahrada. Postavami této skoro až hororové novely jsou čtyři nedospělí sourozenci, kteří ve svém domě skrývají děsivé tajemství... V hlavních rolích se představí Marek Pospíchal, Zuzana Onufráková a Andrea Buršová.
Ve studiu se v úterý 12. a v pondělí 25. ledna odehraje obnovená premiéra inscenace Děvky od Arbesa z cyklu Intimní rozhovory, která je inspirována nejen smíchovským geniem loci, ale především temperamentem, nápady a také smyslem pro humor a sebeironii obou hereček. Představení je složeno ze čtyř samostatných miniinscenací, jež jsou nečekané, drzé, odlehčené, místy i trochu šokující, ale rozhodně plné tvůrčí a ženské energie.
Ve čtvrtek 21. ledna můžete navštívit hru Možná, že odcházíme podle bestselleru Jana Balabána. Jedná se o silný příběh o vztahu otce a syna v kulisách černé a syrové Ostravy v podání herců Jiřího a Filipa Čapky - skutečný otec a syn se tak spolu ocitnou na jednom jevišti.
Pravidelný Scénický rozhovor se tentokrát koná ve čtvrtek 14. ledna, jeho lednovým hostem se stane Ivo Pospíšil alias Tea Jay Ivo. V sedmdesátých letech působil tento baskytarista v úzkém okruhu okolo skupin Plastic People, DG 307 a Garáž. Otázky bude spolu s diváky klást jako vždy David Hrbek.
Související
Lupiči ze Švandova divadla dopadeni. Původně to vypadalo na dokonalý zločin, přiznala policie
Pražská kavárna útočí. Jedni ji brání, druzí ji haní, vše u Švandů
Švandovo divadlo na Smíchově , Zuzana Onufraková (herečka) , Ian McEwan (spisovatel)
Aktuálně se děje
před 37 minutami
Světový řád se rozpadl, tvrdí slovenský premiér Fico
před 1 hodinou
Záchrana, jaká nemá v Česku obdoby. Zraněný muž je konečně venku z jeskyně
před 2 hodinami
Praha se těší na nový most. Tramvaje čekají výluky na obou březích Vltavy
před 2 hodinami
Trump sliboval miliardové investice do Venezuely. Ropné firmy se ale zdráhají
před 4 hodinami
Počasí o příštím víkendu. Silný mráz ustoupí, ukazuje výhled
včera
Zdravá a o rok starší. Britská princezna Kate je vděčná přírodě
včera
Další překvapivá trenérská změna v extralize. Pokorný končí na vlastní žádost v Brně
včera
Velká záchranná akce v Moravském krasu. V jeskyni se zranil muž
včera
Venus Williamsová se v 45 letech vrací na kurty. Chce hrát Australian Open
včera
Česko nechá prověřit požární riziko v nočních podnicích, oznámil Metnar
včera
Je to vzhůru nohama, říká Kupka na Turkův úmysl žalovat prezidenta
včera
Trump odpovídal na dotaz, zda Američané náhodou neunesou i Putina
včera
Američané operací ve Venezuele dali Evropanům šanci ukázat odvahu
včera
Česko je připraveno přispět do dialogu ohledně Grónska, řekl Macinka
včera
Rulík zveřejnil hokejovou nominaci na olympiádu. Nechybí Červenka nebo Ticháček
včera
Venezuela neměla proti Američanům šanci. Teď ale hrozí peklo na zemi
včera
Zimní počasí úřaduje. Meteorologové slibují novou mrazivou epizodu i další sníh
včera
Babišovi se rýsuje problém. Foldyna z SPD připustil, že nemusí dát vládě důvěru
včera
Na Ústecku se dostaly do oběhu falešné bankovky. Muži hrozí až osm let
včera
Pátrání po pohřešované dívce z jižní Moravy bylo úspěšné. Našla se v zahraničí
Šťastný konec má pátrání po osmnáctileté dívce z Blanenska, která se pohřešovala od pondělí. Policii se ji po zapojení veřejnosti podařilo vypátrat v blíže nespecifikované sousední zemi. Teenagerka by měla být v pořádku.
Zdroj: Jan Hrabě