Praha - RockOpera Praha připravuje ve spolupráci s choreografkou a významnou představitelkou evropského fyzického divadla Irinou Andreevou semináře pohybového divadla. Workshopy budou probíhat v rámci nově založeného spolku RockOpera, z. s. a jsou určeny nejen pro jeho členy, ale i širokou veřejnost. Nejbližší termíny konání jsou naplánovány na 20. února od 13 hodin a 29. února od 16 hodin.
„Oba připravované workshopy se budou věnovat rozvíjení skrytých možností propojení mentální představivosti a fyzického pohybu. Využijeme tedy lidské schopnosti vytváření mentálního obrazu a jeho vlivu na způsob existence těla. A obráceně budeme také praktikovat fyzická cvičení ovlivňující stav duše a mysli. Semináře potrvají 4,5 hodiny a výsledkem by pak měla být větší chytrost těla a ohebnost vědomí," říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.
Účastníci workshopů se pod vedením Iriny Andreevy seznámí s tématy těla a vědomí. Důraz bude kladen zejména na způsob dýchání a emoce, pohyb a energie, držení těla a duševní stav, zadávání a následování pohybového kódu, trénování vnější a vnitřní pozornosti, práci s rytmem a hudbou a práci s prostorem (scénická kompozice). Pro členy spolku RockOpera, z. s. jsou semináře zdarma, pro veřejnost za 200 Kč, přičemž děti, studenti a důchodci mají 100 Kč slevu.
„Irina Andreeva je zakladatelkou mezinárodního souboru Teatr Novogo Fronta, který patří ke špičce v oblasti nového cirkusu. Spolupracuje však i s řadou dalších divadel a skupin v Česku a v zahraničí, kde s jednotlivými projekty a inscenacemi slaví obrovský úspěch. Její práce staví na osobitosti, kreativitě, symbolice a odvaze riskovat. Vidět ji můžete i v našich dvou operách - ve Faustovi a Anně Karenině, pro které vytvářela choreografii. Naše úspěšná spolupráce pokračuje i letos. Kromě zmíněných workshopů s Irinou připravujeme další dvě představení a čeká nás i pár letních festivalů u nás a v zahraničí" dodává Forest.
RockOpera Praha je známá svým netradičním zpracováním klasických děl. Spojuje v nich tvrdou rockovou až metalovou muziku, divadelní představení a nový cirkus. Nejbližší představení je plánované na úterý 23. února, které uvede operu Odipus Tyranus v čele s Janem Toužimským (Oidipus), Viktorem Dykem (Kreon) a Lukášem Písaříkem (Apollón).
Související
Zpátky na jeviště! RockOpera Praha dělá další live stream. Dojde i na Led Zeppelin
Lektorský tým Rockové akademie doplní Kamil Střihavka
RockOpera Praha , Irina Andreevová
Aktuálně se děje
před 2 hodinami
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
před 3 hodinami
Policie vyšetřuje tragédii na Jindřichohradecku. Převrátil se popelářský vůz
před 4 hodinami
Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit
před 5 hodinami
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
před 6 hodinami
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
před 7 hodinami
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
před 8 hodinami
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
před 9 hodinami
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
před 10 hodinami
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
před 10 hodinami
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
před 11 hodinami
PŘEHLED: Obchody na Silvestra. Víme, jak bude ve středu otevřeno
před 12 hodinami
Francie se s Bardotovou rozloučí příští týden. Pohřeb bude v Saint-Tropez
před 13 hodinami
Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal
před 14 hodinami
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
před 15 hodinami
Drama v pardubickém hotelu. Opilý cizinec vyhrožoval střelbou
před 16 hodinami
Počasí do konce týdne: V noci a k ránu hrozí silné mrazy
včera
USA provedly úder na pozemní cíl přímo ve Venezuele, potvrdil Trump
včera
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
včera
Putin chce, aby Ukrajina uspěla, prohlásil Trump. Zelenského kamenná tvář se rozpadla
včera
Ukrajinské drony zaútočily na Putinovu rezidenci, jednání o míru přehodnotíme, tvrdí Lavrov
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pondělí oznámil, že ukrajinské drony zaútočily na jednu z rezidencí prezidenta Vladimira Putina v Novgorodské oblasti. Ačkoliv incident nezpůsobil žádné škody ani oběti na životech, Moskva varovala, že kvůli tomuto útoku přehodnotí svou vyjednávací pozici v probíhajících mírových rozhovorech.
Zdroj: Libor Novák