Praha - Legendární filmová pohádka ožije na jevišti Kongresového centra Praha a představí spoustu kouzel, magických triků a hlavně všechny hity ze slavné předlohy Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře jako jsou Hajný je lesa pán, Dumky, žalky, Šupy dupy dup anebo Pramen zdraví z Posázaví.
Před čtyřiceti lety se na hradě v zapadlé vesnici Brtnici natáčel slavný film Ať žijí duchové, a tak místní ochotníci přišli s nápadem, proč toho nevyužít a nesehrát hudební komedii v létě pod širým nebem? Ředitel tamější školy požádá o pomoc také studenty pražské DAMU a přes počáteční nedůvěru mezi ochotníky a studenty se nakonec úspěšně pořádá premiéra.
V muzikálu se prolíná romantický příběh skutečným životem. Představitelka Leontýnky se nakonec doopravdy zamiluje do kluka, který hraje Dlouhého Jendu, a zříceninu hradu Brtník namísto skřítků tesařů zachraňuje tajemná šlechtična o které se neví zda je živá či duch. Tohle a spoustu dalších tajemství se bude odhalovat v dlouho očekávaném muzikálu.
"Ve filmové verzi je několik hitů, jako třeba Hajný je lesa pán nebo Žampiony nadívané, ale pro celovečerní představení je potřeba více písní. Proto divákům nabídneme i další slavné písničky tandemu Svěrák a Uhlíř," dodává mluvčí muzikálu Janis Sidovský. V muzikálu proto uslyšíme písně jako Není nutno, Dělání, Elektrický valčík nebo Když se zamiluje kůň.
Zdroj: YouTubePremiéra muzikálu se uskuteční 23. dubna v pražském Kongresovém centru.
Obsazení:
Leona (Leontýnka z Brtníku) - Hana Holišová, Ivana Korolová, Petra VraspírováKastelán (rytíř Brtník z Brtníku) - Jaromír Dulava, Vladimír KratinaVedoucí samoobsluhy -Václav Kopta, Jiří KornŘeditel školy - Zbyšek Pantůček, Michal SuchánekFrantišek (hajný Kochánek) - Bronislav Kotiš, Oldřich KřížStarosta (předseda DrPrHrBr) - Richard Genzer, Viktor LimrUčitelka (Černá kronika) - Dana Batulková, Miluše Bittnerová, Adéla GondíkováPavel (Jenda Dlouhý) - David Gránský, Pavel RežnýMistr - Jiří Langmajer, Roman VojtekLeontýna von Brtnik - Chantal Poullain, Štěpánka Křesťanová, Miroslava PleštilováLibuška (hajná Kochánková) - Štěpánka Křesťanová, Miroslava Pleštilová
Související
RECENZE: Ať žijí duchové na divadelních prknech: Pobaví děti i dospělé
Premiéra nového muzikálu Ať žijí duchové! se dočkala obrovského úspěchu
muzikál Ať žijí duchové! , muzikál , kongresové centrum praha
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Moravec představil pořady nového projektu. Otázky oprášil a přejmenoval
před 2 hodinami
OBRAZEM: Druhý den se sudetskými Němci v Brně. K jednomu stolu přišli i protestující
před 2 hodinami
Svědci mohou stále mluvit o bývalém princi Andrewovi, připomněla policie
před 3 hodinami
Policie vznesla obvinění z vraždy v případu čtvrtečního napadení v Pardubicích
před 4 hodinami
Půl roku od prvního zákazu sociálních sítí: Jak se žije mladým v Austrálii dnes?
před 4 hodinami
Turecko a Austrálie odhalily ústřední téma letošního klimatického summitu COP31
před 5 hodinami
Projekt mucholapka: Jak americká armáda trénuje obranu před drony z Běloruska?
před 6 hodinami
NATO by se nakonec mohlo podílet na znovuotevření Hormuzského průlivu, připustilo Švédsko
před 7 hodinami
Trump je zklamaný. NATO čeká jeden z nejdůležitějších summitů v historii, varoval Rubio
před 8 hodinami
Ne znamená ne. Grónsko jasně vzkázalo Trumpovi, že není na prodej
před 8 hodinami
Elektřina je vzácnost, o seniory se nikdo nestará. Jak se žije lidem na Kubě pod americkou blokádou?
před 9 hodinami
Chlapec předškolního věku z Ostravy zemřel na záškrt. Nebyl očkovaný
před 10 hodinami
Rutte představil plán, jak udržet USA v NATO
před 11 hodinami
Chybí i rukavice nebo roušky. Na současné epidemii eboly má velký podíl Trump, shodují se experti
před 12 hodinami
Kuba představuje pro Spojené státy hrozbu, prohlásil Rubio. Podle odborníků se schyluje k válce
před 12 hodinami
Žena, která přežila hantavirus, promluvila o nesnesitelných bolestech. Nezvládla ani sáhnutí na vlasy
před 14 hodinami
Počasí rozdělí Česko. Místy hrozí tropy, jinde bude výrazně chladněji
včera
OBRAZEM: Sudetští Němci dorazili do Brna. I se synem Wintona uctili židovské oběti
včera
Zraněný Fico se omlouval novinářům. Vysvětlil, co se mu stalo
včera
Kriminalisté uzavřeli případ z obchodního domu v Hradci Králové. Navrhli obžalobu
Policie ukončila vyšetřování lednového pokusu o vraždu, jehož se cizinec dopustil v jednom z obchodních center v Hradci Králové. Kriminalisté se muže rozhodli obžalovat. V případě odsouzení může strávit za mřížemi až 20 let.
Zdroj: Jan Hrabě