Praha – Divadlo Broadway připravuje na březen příštího roku nový muzikál, který bude tvořen hudbou bratrů Neckářových. Zpěvák Václav Neckář si v něm dokonce i zahraje, ale jeho role bude mít malinkatý háček.
Na konci uplynulého týdne představilo Divadlo Broadway v areálu Letenského zámečku chystaný muzikál, v jehož průběhu zazní řada hitů, které zpíval Václav Neckář. Muzikál se jmenuje podle jednoho z nich „Mýdlový princ".
Zatím není dáno obsazení, které se v muzikálu objeví. Jisté však je, že se v muzikálu objeví původní interpret slavných hitů, Václav Neckář. Na tiskové konferenci si postěžoval, že ho v každém filmu zabili. V tomto muzikálu nezemře. Bude hrát mrtvého od začátku, jak řekl s pobavením.
Tvůrci mají vizi, koho by v Mýdlovém princi rádi viděli, ale zatím nechtěli nic prozrazovat. Na podzim proběhnou konkurzy, na základě kterých budou role rozděleny. V muzikálu by však chtěli mix hereckých a pěveckých osobností. Režie se ujal Radek Baláš, produkce se ujal Oldřich Lichtenberg.
Obvykle k muzikálům vychází CD se všemi melodiemi. Tentokrát tomu bude jinak. Ačkoli se jedná o muzikál ze současnosti, stále v něm budou hrát roli písničky minulosti (i když některé takřka zlidověli). Proto se tvůrci rozhodli, že soundtrack vyjde, ale pouze na LP.
Mýdlový princ přinese příběh ne příliš úspěšného mladého muže, který to chce někam dotáhnout. Snaží se prosadit jako zpěvák a herec, ale na konkurzech se mu zatím nedaří, protože není dvakrát talentovaný. Když mu zemře otec, má zdědit poměrně rozsáhlý majetek, ale pouze pod podmínkou, že obnoví zaprášenou slávu místního ochotnického souboru a dostane se až na celostátní přehlídku ochotnických divadel, na Jiráskův Hronov. Tak zní podmínka závěti.
Hlavní hrdina se pokusí spolek znovu založit, k čemuž použije fígl. Aby místní dostal do souboru, „nakuká" jim, že je slavný pražský režisér, protože o jeho skutečném životě nemají ani páru. Do spolku se přihlásí skupina různorodých ochotníků a „režisér" pro ně napíše vlastní muzikál. Vydává se za učitelkou z mateřské školy, aby mu pomohla. Zde se začínají rýsovat známky romantického příběhu, který je však lemován trojicí jejích divokých dětí. Kvůli dědictví se však dostává na scénu expřítelkyně hlavního hrdiny. A tak se vše zamotává, nejen jeho vztah s krásnou učitelkou, ale i s cílem dostat se na divadelní přehlídku.
Související
Účet pandemie v USA: Miliardy neprojetých mil a prázdná Broadway
RECENZE: Slavný broadwayský muzikál Rent zamířil do Brna. Je věnován menšinám bojujícím s AIDS
Divadlo Broadway , Václav Neckář
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí bude i o víkendu deštivé. Dorazí i vítr
před 2 hodinami
Česko - Jižní Korea 1:2. Kapitán Krejčí skóroval, Korejci předvedli obrat
včera
Dnes v noci velmi tvrdě udeříme na Írán. Převezmeme ostrov Charg, pohrozil Trump. O hodinu později vše zrušil
včera
Fotbalové MS plné nových pravidel. Jaké novinky týmy i fanoušky čekají?
včera
Amerika zůstane bezbranná? Rakety bleskově dochází, Trumpa čeká ostrá debata se zbrojaři
včera
Tchajwanská armáda cvičně odpálila rakety směrem k Číně z amerických zařízení
včera
Obavy vědců se naplnily. El Niño je tady, může dosáhnout historické síly a působit miliardové škody
včera
Evropští lídři chtějí na summitu G7 přesvědčit Trumpa k obnovení mírových rozhovorů mezi Ukrajinou a Ruskem
včera
Polsko spustí unikátní program. Statisícům lidí poskytne kurzy přežití
včera
Neřeší Ukrajinu, Írán ani Trumpa. Státy EU se bouří proti Kallasové
včera
Americe se nelíbí, že ji Netanjahu neposlouchá. Prosazuje zájmy které se neshodují s USA, prohlásil Vance
včera
Írán oznámil uzavření Hormuzského průlivu. Útoky USA zlikvidovaly příměří, tvrdí
včera
Musk podnítil nepokoje v Belfastu. Odhalil slabinu sociálních sítí
včera
Rok od tragického zřícení letu AI171: Jediný přeživší se dodnes potýká s problémy. Stále neví, proč letadlo spadlo
včera
Spojené státy a dalších 20 zemí včetně Česka varují před útoky Íránu v Evropě
včera
Policie v Severním Irsku nasadila proti demonstrantům vodní děla
včera
Mašínová si zachovala pevný charakter, ocenil prezident Pavel
včera
Útoky slibované Trumpem přišly. Írán tvrdí, že opět uzavřel Hormuzský průliv
včera
K dešti se přidají bouřky, vyplývá z předpovědi počasí na dnešek
10. června 2026 21:57
Česká cesta do vesmíru míří k úspěchu. Svoboda by mohl letět na ISS
Premiér Andrej Babiš se společně s prvním místopředsedou vlády a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem, ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Robertem Plagou a ministrem obrany Jaromírem Zůnou v pondělí v pražském Planetáriu zúčastnil tiskové konference k národnímu projektu Česká cesta do vesmíru. Konference představila aktuální kroky směřující k realizaci historicky první samostatné mise České republiky na Mezinárodní kosmickou stanici (ISS).
Zdroj: Jan Hrabě