Český Krumlov – Letní divadelní a hudební scény s teplým počasím postupně ožívají. Před Otáčivé hlediště v Českém Krumlově se vrací populární hra na motivy románu Alexandra Dumase.
Po pěti letech se na scénu Otáčivého hlediště vrací oblíbený romantický příběh Tři mušketýři podle slavného románu Alexandra Dumase. Na této letní scéně měli premiéru v roce 2001 a naposledy se zde hráli v létě 2009.
V roli D´Artagnana se představí Jan Hušek, Richelieua Ondřej Veselý, Rocheforta Martin Kubčák/Viktor Limr, Constance Tereza Vítů, Athose Pavel Oubram, Porthose Pavel Oubram a Aramise Tomáš Drápela.
Dumasův příběh převedli do podoby divadelního ztvárnění Martin Glaser a Olga Šubrtová, kteří jsou autoři řady her právě pro scénu Otáčivého hlediště v Českém Krumlově. Jejich hra Dekameron napsaná na základě motivů stejnojmenného díla spisovatele Giovanni Boccaccia je taktéž na letošním programu, a to od 1. do 13. července.
Premiéru divadelní soubor Jihočeského divadla odehraje ve čtvrtek 12. června. Následující reprízy jsou na programu do 28. června.
Související
Zásah v Českém Krumlově pokračuje. Hasiči strhli střechu, pustí se i do pláště
Požár bazénu v Českém Krumlově je pod kontrolou. Policie naznačila jeho příčinu
český krumlov , Otáčivé hlediště Český Krumlov
Aktuálně se děje
včera
Revoluční verdikt: Facebook, Instagram a YouTube škodí zdraví. Způsobují závislost dětí na sociálních sítích
včera
Nevíme, co Trump vlastně chce, spolupráce uvízla na mrtvém bodě, říkají evropští lídři
včera
HRW: Izraelská armáda použila v obydlených oblastech jižního Libanonu bílý fosfor
včera
Nejmladší premiérka v historii Dánska končí. Mette Frederiksenová podala demisi
včera
Teherán zveřejnil svůj mírový plán. USA poslal podmínky, za jakých ukončí válku
včera
Fotbal v Karviné nad propastí. Primátor a šéf klubu zmizel, sponzor končí spolupráci
včera
Evropě hrozí v dubnu vážný nedostatek pohonných hmot a energií, varuje šéf Shell
včera
Narušení dopravy v Hormuzském průlivu může mít pro globální obchod hluboké následky, varují experti
včera
Podezřelí v případu z Pardubic. Kolují první informace o identitě zadržených
včera
Hormuzským průlivem proplouvají první tankery. Nepřátelské státy musí za průjezd zaplatit
včera
Novinky o počasí. Nového sněhu bude až 30 centimetrů, platí varování
včera
Válka v Íránu se propíše o peněženek Čechů. První velký dodavatel energií zdražuje
včera
„Oškubali jste důchodce. Lhář, srab, chudák, nemáte koule...“ Opozice ve Sněmovně tvrdě šije do vládní koalice
včera
Trump vyjednává jen sám se sebou, vzkazuje Teherán k dohodě. Válka s Íránem je nezákonná, přisadilo si Španělsko
včera
Diplomaté jsou skeptičtí: Trumpův mírový plán je rok starý, pro Írán byl těžko přijatelný
včera
Likvidace jaderného programu výměnou za konec sankcí. Unikly první detaily íránského mírového plánu
včera
Trump: Válku s Íránem jsme vyhráli. Teherán zoufale touží po dohodě
včera
NASA představila první konkrétní plány na kolonizaci Měsíce
včera
Počasí přinese sněžení do části republiky. Spadne až 20 centimetrů sněhu
24. března 2026 21:57
V Prachaticích se vraždilo na ubytovně. V případu je podezřelý cizinec
Kriminalisté se od nočních hodin zabývají případem vraždy na ubytovně v jihočeských Prachaticích. Podezřelým v případu je cizinec, útočit měl nožem. Okolnosti tragické události jsou předmětem vyšetřování.
Zdroj: Jan Hrabě