Odolal Nárožný svodům lehkých děv?

RECENZE – Výběrčí přímých daní ze Spáleného Poříčí nad Seinou se dostal do nečekané situace, když přijel navštívit svojí dcerku do Paříže. Té nezbývá, než konstatovat „V Paříži bych Tě nečekala, tatínku“. Komedii, ve které exceluje Petr Nárožný, představila Agentura Harlekýn minulý týden na prknech pražského Divadla Palace.

Komedie francouzského dramatika Jeana Barbiera V Paříži bych Tě nečekala, tatínku je založená na klasickém motivu záměny.

Provinční výběrčí daní Maxim (Petr Nárožný) přijíždí do Paříže, kde chce navštívit svojí dceru a domluvit jí svatbu s nepříliš bystrým nápadníkem Norbertem (František Skopal/Martin Sochor). Nečeká však, že se život jeho dcery Angeliky (Barbora Petrová/Malvína Pachlová) natolik změnil.

Angelika v době jeho příjezdu není doma, a tak mu otevře dveře bytu její spolubydlící Cerise (Jana Malá/Týna Průchová). Cerise, která se „v pracovní době" nazývá Třešničkou, si jej splete se zákazníkem, neboť lehké děvy příliš nerozlišují „doma" a „v práci".

Třešnička začne Maxima svádět, ale ten se neustále shání po Angelice, která má profesní jméno Anita. Tuto touhu po Anitě se snaží Třešnička „trumfnout" v domnění, že je Maxim Anitiným milencem. Maxim však nevnímá žádné náznaky, že se ocitl v bytě, který obývají prostitutky.

V pokoji se Maxim postupně ocitne v blízkosti tří polonahých žen, nejprve Třešničky, pak atraktivní sousedky Liliany (Jarmila Švehlová) a manželky ministra financí Evženie (Barbora Postlerová/Miroslava Pleštilová), která se snaží pomstít záletnému manželovi Viktorovi (Jan Šťastný/Jan Čenský). S takovou společností se Maxim evidentně dlouho nesetkal, neboť na svádění ani jedné z žen nikterak nereaguje.

Po poněkud zdlouhavém prvním jednání, které je variací na téma „nevšímavost k evidentním náznakům, že dceruška už není ten blonďatý andělíček, jakým bývala" v podání excelentního Petra Nárožného, nastává v druhé půli smršť dokončovaných příběhů.

Během druhého jednání jsou vyřešeny všechna nedorozumění a problémy, do kterých se jednotlivé postavy dostaly. Maxim se s novou rolí své dcery nějakým způsobem smíří, neboť vypluje na povrch Angeličino tajemství. Navíc se z výběrčího daní dostane až na ministerstvo. Jak? To nemohu prozrazovat, ale je to „kulišák".

Premiéra se nesla v příjemné atmosféře, kdy diváci propukali v smích především při replikách Petra Nárožného. Mnohdy se totiž zdálo, že reaguje zcela spontánně a nikoli podle předepsaného scénáře. Na Nárožném je zkrátka vidět, že je to zkušený herecký bard.

V této inscenaci se neprojevil Nárožný jen herecky, ale podílel se i na úpravě hry pro české publikum. Inscenaci zrežíroval Jan Novák, který je podepsaný, pod řadou komedií uváděných Agenturou Harlekýn.

Představení V Paříži bych Tě nečekala, tatínku můžete vidět v různých městech během léta. Během čtvrtého červencového týdne herci zavítají do Olomouce, Hájí ve Slezsku, Luhačovic a Velkých Losin. V září pak ve Vlašimi, Kralup nad Vltavou a Loun. Následně se vrátí na prkna pražského Divadla Palace.

Agentura Harlekýn Petr Nárožný

Aktuálně se děje

před 17 minutami

před 1 hodinou

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

Varování lékařů se naplnila. Jižní Amerikou se masivně šíří horečka dengue, na vině jsou i změny počasí

V Brazílii aktuálně dochází k neobvykle rychlému šíření hemoragické horečky dengue. Za první dva měsíce tohoto roku bylo potvrzeno více než milion případů tohoto virového infekčního onemocnění, informovala v pátek agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy